Szuvasodo tejfog (ak)?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak elol a negy fogan feher foltok jelentek meg,aztan besargultak,es most mar

sajnos barnasodik is.Annak ellenere,hogy elso fog megjelenesetol mosom neki eleinte 1x, aztan 2x. Feleves volt mikor kibujt az elso fogacska.Csak vizet iszik,edesseget nem kap.Valoszinu genetika lehet :(

Voltunk fogorvosnal azt mondta meg nem

szuvasodik (akkor meg jobb volt a helyzet kb 2honapja.Nehezen engedi a fogmosast.

Nagyon bant a dolog,es magamban keresem a hibat,hogy elrontottam valamit,vagy maskepp kelett volna?

Es felek,hogy idovel fajni is fog neki.

Ejszaka meg cicizik 16 honapos.

Hallottam mar rola,hogy az ejszakai cicizestol is szuvasodhat fog.

Van valaki hasonlo helyzetben?

Mit tudnatok tanacsolni?


2019. jún. 5. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Itt meg fognak érte kövezni, de szerintem te agyon mosod a fogát. Eleve 12 hónapos korig nem is kell, csak vizes ruhával áttörölgetni.
2019. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Előszöris nem a te hibád, másodszor nem az anyatej okozza, az anyatejben lévő cukor nem bomlik a szájban, ráadásul a szopizó babának a tej szinte a torkára kerül rögtön, így nem is éeintkezik a fogakkal. Ezt egy képzett gyerekfogász tudja is...

Ózonkezeléssel szépen megállítható a folyamat, még időben elcsípted, csak ne várj tovább. Nem tudom merre laktok, de ajánlom Budapesten a Skylark dentalt és Kárász Szilvia doktornőt, nagyon ért a kicsikhez, egy angyal és szoptatáspárti is. Nem fogja azt mondani, hogy válaszd el, nem egy ilyen esetet látott, az ország minden pontjáról hordják hozzá a piciket. Az én kislányom egyik fogát gyökérkezelte, mikor 20 hónapos volt, sajnos én is sok időt pazaroltam a karjukat széttáró fogdokikra, mert senki nem csinált vele semmit.

Emellett addig is Elmex kisegeres fogrém 0+os, felejtsd el a homeopátiás és egyéb flourid mentes fogkrémeket. Kipróbálhatjátok az elektromos fogkefét, alaposabban tisztít és a gyerekek is csípik, illetve erőltetni kell a fogmosást, ha nem hagyta én lefogtam, mese nincs, gyorsan megszokta, hogy ez van, az ő érdeke. Lehet kapni egy pasztát is Tooth mousse, ha nem tejfehérje érzékeny a kicsi, érdemes használni, sokat segít.

Nem utolsó sorban pedig ajánlom facebookon a Tejfog-gondok csopit, rengeteg "hasonló sorsú" anyukával és gyerekkel 🙂

2019. jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem biztos h szuvasodik. Lehet baci v gomba vagy mi.. Pontosan nem emlékszem. Pont ugyanez volt a fiamnal, nagy barna foltok. "lecsiszolta". Azóta rendben van, ennek 2 eve.
2019. jún. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1#

Nem gondolnam, hogy agyon mostam a fogat mert egyszer mostam eleinte azt is csak vizzel es ujjra huzhato ilyen gumis kefevel.Es mar egy eves is volt mikor 2x mostam,akkor mar fogkremmel.


2#

Koszonom szepen,sokat segitettel.🙏

Megnyugtattal nagyon.120km lakunk pestol,de nem szamit,a gyerekemert mindent megteszek.

2019. jún. 5. 13:56
 5/11 A kérdező kommentje:
Barcsak mas lenne...de en azt kizartnak tartom☹️
2019. jún. 5. 13:58
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Mi is GY-M-S megyéből utaztunk, de megérte.

#2

2019. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10 hónaposan 4 lyukas foga volt mar a kisfiamnak. Egy evvel kesőbb még 4.Szintèn dr Kàràsz Szilvia mentette meg a fogait. En is keresem az okot, hogy mi lehetett, de ez mar sose fog kiderulni. Lehet genetika, tùl sok citrusfèle, tèlen túl keves D-vitamin , rossz csapvìz (mindket alkommal ugyanott teleltünk egy hónapig, es a helyiek nem isszak a csapvizet)
2019. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#2#7


A dr no mit csinalt a fogakkal?Azota rendben vannak azok a fogak?


Koszonom a valaszokat🙂

2019. jún. 5. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 foggal volt gond, letört és szuvasodni kezdett, ez a szuvasodás 3 hét alatt a gyökércsúcsig jutott és hatalmas gennyes hólyagok lettek az ínyén. Eközben 4! fogorvosnál jártunk, egyik sem csinált vele semmit mert nem együttműködő (20 hós volt). A házidokival írattam antibiotikumot, hogy visszahúzza a gyulladást és időpontot kértem Kárász doktornőhöz. Már a telefonban elmagyarázta, hogy mivel itt már be kell avatkozni és a kicsi nem fogja hagyni, bódítani kell, Nurofenes fecsiben kapott egy szirupot, amitől kb. fél óra alatt elbódult, magánál volt, de nem tudott tiltakozni, olyan volt, mintha részeg lenne, csak röhögött maga elé... Beültünk a székbe, a doktornő kapcsolt rajzfilmet, egy mukkanás nélkül nyitotta a száját, a doktornő 5 másodperc alatt kifúrta, gyökérkezelte és kitisztította a fogát. Utána természetesen járt ajándék is.Kaptunk egy speciális fecskendőt este fogmosásnál azzal kell a lyukat átmosnunk, hogy ne tömődjön el. Mivel bódították a kezelés után meg kellett várnunk a váróban míg "kitisztul" és mikor már evett (éhgyomorra kellett vinni) jöhettünk haza. Azóta semmi gond a fogával, a letört darab hiányzik, a lyuk olyan pici nem is látni, de nem fáj, nem gyullad vissza és így sikerült megmenteni. Teszem hozzá a kezelés estéjén a doktornő még felhívott, hogy hogy van a kicsi, minden rendben van-e... Tenyleg egy tündér, nagyon ért a gyerekek nyelvén.

2#

2019. jún. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, egy foga letört a kezeltek közül. Tömèsanyagbòl sapkat rakott ra a doktornő, az időnkènt leesett es pitolni kellett. Aztan messze költöztünk, leesett a sapka, ottani doki nem pòtolta, mert szerinte tejfogat nem szokas kezelni. Mire visszaèrtünk Kárász Drnőhöz, màr gennyes volt a foga, gyökèrkezelni kellet. Azóta a nyitott gyökèrcsatornat napinta 2x òblítjük fecskendővel. Egy foga picit tovabb romlott, azt fùrta, tömte. A többi 6 nem romlott tovabb, amit fùrt, az is jol van. Nalunk meg bòditàsra sem volt szükseg, gyökèrkezeleshez ès fùràshoz sem.
2019. jún. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!