Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektelenek! Mikor döntöttét...

Gyerektelenek! Mikor döntöttétek el, hogy soha nem lesz gyereketek?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilván azokhoz szól, akik tudatosan nem vállalnak gyereket.

Miért? Mikor hoztátok meg ezt a döntést?

20 éves vagyok. Volt, hogy nagyon szerettem volna gyereket majd, de most úgy látom, hogy annyi jó dolgot csinálhatok az életben, hogy nem fér bele egy gyerek is. Szeretnék a karrieremre koncentrálni.


2019. jún. 6. 07:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem jelentettem ki sosem, hogy nekem nem lesz gyerekem. Sosem voltam elájulva, ha láttam egy babát, sosem volt az a hatalmas vágyam utána, mint amit sokan írnak, hogy mennyire akarnak gyereket.

Úgy alakult eddig, hogy nem jött össze, nem is volt alkalmas partnert. Most itt vagyok 35 évesen, és belátom már a korom miatt (is), hogy nekem már nem lesz gyerekem.

2019. jún. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Már gyerekként sem szerettem a gyerekeket. Később sem változott, mindig egyértelmű volt, hogy nem szeretnék anya lenni. Szeretek pihenni, sokáig aludni, utazgatni, szórakozni, nem vágyok a gyerekes barátaim életére.
2019. jún. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
20 évesen mostanában sokan nem akarnak gyereket. Ez pont olyan,mint amikor a 7 éveseknél meg fúj-fúj lányok vagy fúj-fúj fiúk van. Mondhatni életkori sajátosság.
2019. jún. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
99%
Kamaszkorom óta nagyjából biztos voltam benne, 48 leszek az idén ősszel, nem gondoltam meg magam, nem is bántam meg. Hogy akkor mégis mit keresek a gyerekvállalás topikban (mondjuk jó kérdés, hogy a többi tudatosan gyermektelen is mégis mit csinál itt, nézelődik?), az ok egyszerű. Húgom kisfiát nevelem, 4 éve temettük el, a rák nem válogat. Nagy volt a korkülönbség köztünk és Ő sem korán szült, így az unokaöcsém, most már nevelt fiam, még nincs 10 éves(apuka sosem, vagyis csak rövid ideig volt a képben, állami gondozott volt, nincsenek rokonok sem a részéről). Hát így lettem anya. Bánom? Persze, hogy bánom, hisz a testvérem halála okán lettem szülő, ezen az "áron", nem azt bánom, hogy itt van velem a gyerek, imádom, gondoskodom róla, míg élek. A kérdés mégis annyi volt,mikor döntöttem el. Mint írtam is az elején, olyan 13-14 éves koromban.
2019. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
én a bizonytalanok táborában vagyok. 27 éves vagyok, most fejezem be a mesterképzést, költözök külföldre, kezdem az életemet a barátommal. 5 éven belül kizártnak tartom hogy olyan helyzetbe kerülnénk, hogy gyereket tudnánk vállalni. még azt se tudom hogy valaha akarok-e, vagy hogy barátom akarna-e. majd meglátjuk. a jövőre nézve nem a család a nagy tervünk.
2019. jún. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

🤣 20 évesen még nem igazán a gyerek téma foglalkoztatott, mondhatni a hátam közepére sem kívántam őket. Főleg mikor idegenek tukmálták a gyerekeiket "szokjad" meg "gyakoroljál" kezdetű beszólásokkal.Így azt sem mondható, hogy eldöntöttem, hogy nem kell gyerek, inkább csak akkor nem éppen gyerekezni vágytam.

Aztán 24 évesen férjhez mentem, és szültem 3 gyereket.

Mindennek eljön a maga ideje! De 20 évesen nem jelenteném ki hogy akkor itt eldöntöttem, hogy gyermektelen leszek!

2019. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Olyan 22 és 27 év között sokat hajtogattam, hogy nekem sose lesz gyerekem, nem is szeretem őket, idegesítenek stb... Mindenki tudta, hogy kivagyok a gyerekektől, és nem akarok, nem is nagyon számolt vele a család se, hogy valaha is lesz unoka stb...

Aztán 28-29 táján bekattant valami, és elkezdett foglalkoztatni a gondolat... 6 hét múlva szülök. Sosem voltam még ilyen boldog :)

2019. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, 20 évesen a felnőttkor küszöbén hidd el a legtöbben még nem akarnak gyereket. Még van 20 éved szülni.

20 évesn én sem akartam , még nagyban főiskolára jártam, utána külföldre költöztem, végül 34 évesen szültem. Annyira gyerek vagy még, látszik a felfogásodon.

2019. jún. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A okok ott kezdődnek, hogy rettegek a szüléstől (volt elég sok szenvedésem fiatalon, nem szeretnék többet). Aztán meg nem lennék jó anya. A gyerekek sokszor idegesítenek és nem tudom kezelni őket. Sosem tudtam velük kontaktust teremteni. A babák még néha cukik, de nem lenne türelmem ötször kelni hozzá egy éjszaka és ezt legalább egy éven át.

Az utóbbi pár évben több barátnőm is szült, látom, hogy milyenek a mindennapjaik. Nekem nem ér ez ennyit, pláne megfejelve egy jó kis terhességgel és szüléssel...

Úgy érzem, hogy teljes életet élek gyerek nélkül is. Persze, ha véletlenül becsúszna, akkor nem pusztítanám el, és vállalnám a felelősséget, ha már összejött, de nem tervezünk gyereket a párommal.

2019. jún. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kb.17-18 évesen már eldöntöttem hogy nem lesz, azóta sem akarok.

38/N

2019. jún. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!