Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért nem ingyenes a szűrés?

Mért nem ingyenes a szűrés?

Figyelt kérdés
Az elméletemmel nem leszek valami népszerű! Èn az àllam helyében, inkàbb a betegségek kiszűrésére fordítanám 100%osan a pénzt, és nem az ápolási segélyekre! Így lehet, hogy visszacsökkenne a beteg gyerekek születési aránya! Aki pedig ìgy is bevállalná a beteg gyereket, annak nem adnék segélyt, viszont akinek a szűrővizsgálaton jó lett az eredménye, de mégis beteg gyereke született,annak adnék segélyt, csak be kellene mutatni a papírt,hogy jó eredménye volt a szűrővizsgálaton! Ezek a vizsgálatok nagyon drágák, és rengeteg ember nem teheti meg, vagy csak feleslegesnek tartja! Így sok beteg(fogyatékos, halmozottan fogyatékos, dawnkóros..stb) gyermek születik! És kötelezővé tennem a vizsgálatokat! Erre mért nem gondolt még az állam? Én látom rosszul?
2019. jún. 6. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Igen te látod rosszul, mellesleg badarságot beszélsz. Egyáltalán milyen szűrésre gondolsz?

Mert igen van a drága vérvétel az mindenhol fizetős, az Amniocentézis viszont ingyenes.

2019. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen, te látod rosszul.
2019. jún. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Az en ismeroseim koreben egy szellemileg sertult kislany van, koraszules kovetkezmenyekent lett szegeny az.

A jatszoteren szoktunk latni meg egy down szindromas kislanyt.

Ennyi.

Ezert en ugy gondolom felesleges lenne mindenkinel elvegeztettni a meregdraga szurest.

2019. jún. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Én inkább az egyéb,valószínűleg örökletes betegségben szenvedő gyerekeknek tenném ingyenessé a szűrést.


Pl. az én lányom: májbetegen született. Oka ismeretlen. 7 hónaposan májbiopsziája volt!! Azt mondták Budapesten, lehetne csinálni genetikai vizsgálatot,de az 1.000.000 Ft lenne!

Pedig az eredmény ismeretében elkerülhette volna a műtétet!! Ilyen esetben én ingyenessé tenném.

2019. jún. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Értem. Logikus. Na és akkor mit csináljunk azzal, akinek nem mehen belül kimutatható rendellenessége van, hanem csupán mondjuk laktóz intoleráns, vagy cukorbeteg, vak, vagy egyéb olyan problémája van, ami miatt valamiféle segélyre jogosult? Taigetosz?
2019. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
A legdrágább vizsgálat se szűr mindenre, csak egy icipici hányadára a betegségeknek. Mindenre szűrni lehetetlenség. Itt már bukik az ötleted. Másrészt hol húzzuk meg a határt? Mi az a betegség , ami már halált érdemel? Én egyébként sokkal sokkal több olyan gyereket ismerek, aki "szerezte" a sérülést mint genetikai beteget. Számomra inkább az döbbenetes, hogy mennyi gyerek mulasztás áldozata, köztük a mi kislányunk is. Ezen a téren kellene inkább javulást elérni.
2019. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Ingyenes a szűrés, genetikai UH vizsgálatnak hívják. Ha ott látnak vmit, vagy akár életkor miatt fokozott a kockázat, alapból javasolják a genetikai vizsgálatot, ami ingyenes. Akkor ki a kérdés?
2019. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 piroska és a farkas ***** válasza:
80%
Te komolyan azt hiszed, hogy aki egy alaposan àtgondolt döntés alapjàn megszüli és tisztességesen neveli a súlyosan sérült gyerekét, az az àpolàsi költség miatt teszi ezt? Làttad Te màr testközelből, huzamosabb ideig, hogy mit jelent ez, és ehhez képest mennyire semmi az összeg? Hàt hogy nem sül le a képedről a bőr?
2019. jún. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Jah, mert az Orbán azt mondta, hogy a segély az rossz, aztán rögtön megy utána a sok birka.
2019. jún. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ebbe tényleg van valami.Mert ha a 12.ultrahangon látnak valamit,elkuldenek tovább.És mi az ingyenes?Az ha hasba szurnak egy nagy tűvel.Na azt én biztis nem engedném meg!Vagy fizetsz 60-70-100 ezer forintot egy vérvételért.Gondolom erre gondolt a kérdező.
2019. jún. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!