Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más hangulatát is ennyire...

Más hangulatát is ennyire befolyásolja az anyós?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám van, párom szüleinél lakunk. Az anyósom miatt eddig egyáltalán nem tudtam élvezni a gyereknevelést. Ha már csak a hangját is meghallom, feláll a szőr a hátamon. Miatta vagyok mérges már korán reggel mikor felkel a babám, mert tudom hogy akkor hamarosan ő is megjelenik. Amikor elmegy itthonról, mindig azon vagyok hogy mire hazaér addigra aludjon a gyerek, mert nem vagyok kiváncsi a nyávogására. Arról ne beszéljünk hogy mindenbe beleszól. Őmiatta vagyok minden nap ideggörcs.. Ez borzasztó így. Másnak is ennyire befolyásolja a napját az anyósa?
2019. jún. 6. 18:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%
Ahol együtt laknak ott csupa ilyet olvasok. Sosem szülnék anyósékhoz...költözzetek el. Másként ez ilyen lesz, valamit valamiért.
2019. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
70%

Esetleg el lehetne költözni. Én is ott éltem, de amint megtudtam hogy terhes vagyok azonnal amint lehetett, mentünk.

De még így is, 300 kmrel arrébb, ugyanúgy idegesít ha már látom a telo kijelzőn hogy ő hív, ő olyan mézes-mázos típus, párom a kedvenc fia, unoka a szeme fénye, de velem jó nagy ***, viszont azt az évi 3-4 talit ki lehet bírni, mert a gyereket szereti, neki jót akar, és ez a lényeg, így elviselem én is.


Szóval én a költözést javaslom, pároddal beszéltél anyósról? Azon kívül hogy nyávog mit csinál?

2019. jún. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
93%
Mindig is jó kapcsolatom volt Anyósommal, de én is hasonlóképpen éreztem. Mi nem egy házban éltünk, hanem egymás szomszédságában. A férjem nagyszüleié volt a ház, nem terveztünk sokáig ott élni. Rossz volt, hogy soha nem volt nyugalmam. 2 év után tudtunk egy kis házat venni és nagyon jó itt. Mióta elköltöztünk, azóta élvezem igazán az anyaságot. A nagyszülőkkel egyébként jó a kapcsolat.
2019. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
77%

Van itt anyós aki ennyire nullára pontozgat? 😂😂

Miért ott laktok? Tényleg csak a költözés a megfelelő út.

2019. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek az elsővel. Még normális anyós/após kapcsolat esetén sem tartom feltétlenül normálisnak, hogy ennyire közel laktok hozzájuk, főleg, hogy náluk.

A kérdésedre a válasz nem, mert nem élek vele.

Szerintem mindenképpen vegyétek napirendre a költözést...

2019. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
73%
nem, én nem szültem senki nyakára. Egyszerű, költözzetek el, ha gyereket vállalni felnőttek voltatok, akként élni is legyetek azok. Miért, szerinted neki milyen érzés hogy állandóan ott van egy síró gyerek, mikor ő esetleg már pihenne?
2019. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó, nyilván nem ez a gond hanem pont hogy anyós mindenbe beleszól. De együttlakasnál ez borítékolható volt.
2019. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó, de az a gond hogy más nyakára szülni könnyű, ahelyett hogy felnőttként, saját életet élnének. Nyilván, ha nem mamahoteleznének nem szólna bele az anyós se. Sőt, mivel párjaként emlegeti a gyerek apját valószínűleg a nő nem is az anyósa hanem a párja anyja aki szívességet tesz nekik azzal hogy ott élhetnek egy gyerekkel.
2019. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
41%
Ez eddig oké, de az anyósoknak általában nem nyűg a gyerek. Sőt, örülnek hogy ennyire résztvehetnek benne. Ettől függetlenül eszembe nem jutna oda szülni 😂
2019. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
76%

A helyzet az, hogy ők vannak otthon, nem ti. Valószínűleg te pont annyira idegesíted őt, mint amennyire ő téged. Nincs nálam a bölcsek köve, amikor azt mondom: el kell onnan költözni. Nem azért, mert az anyós egy gonosz, minden hájjal megkent valaki, hanem mert felnőtt emberek vagytok, nincs szükség más, idősebb emberek társaságára, hogy egymás agyára menjetek.

De őszintén szólva az ilyen kérdésekre én sosem értettem milyen választ vár a kérdező. Nekem álom "anyósom" van, nem is szeretem így nevezni, mert ennek a szónak lett egyfajta pejoratív jelzője, de sosem laknék vele együtt, egyszerűen azért, mert nem várhatom el tőle, hogy hozzám alkalmazkodjon, pláne a saját otthonában. Kéretlen tanácsok meg így is úgy is jönnének, nem csak anyóstól, fel tudok sorolni kapásból 20 embert, aki már a teherbe esés pillanatától b*sztatni fog, hogy hogyan fingjak, meg hány szem epret egyek azért, hogy fiú legyen és társai. Nem kell velük egy légtérbe költözni és akkor az a kevés alkalom, amikor találkoztok inkább boldogsággal fog eltölteni, mint 200-as vérnyomással.

Egyébként nekem a saját anyám is ilyen, a saját szakmámból is kioktat, habár ő olyan messze van ettől végzettségtől, amilyen messze ember csak lehet. Azóta sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, hogy nem élek vele együtt, még csak egy megyében sem.

2019. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!