Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti belemernétek vágni így a...

Ti belemernétek vágni így a tanulásba?

Figyelt kérdés

Másfél éve nem jön össze a baba, járunk vizsgálatokra, most kezdtem el endokrinológiára járni, illetve átjárhatósági vizsgálatom is lesz a közeljövőben.

Bár van OKJ végzettségem és diplomám is, sajnos egy gyárban dolgozom 3 műszakban (jóval többet keresek, jobb a bruttóm, több a béren kívüli juttatás). Szeretnék egy újabb végzettséget szerezni, hogy normális fizetést kapjak normális munkarendben. Szeptembertől indul egy 2 éves képzés, ami pénteki-szombati napokon lenne, tehát lényegében levelező tagozat.

Egyik felem azt mondja, hogy vágjak bele, hiszen ki tudja, mikor jön a baba...A másik felem viszont azt, hogy hagyjam, mert ha összejön a baba, akkor a második év elég necces lesz,sőt, lehet, hogy ott is kell hagynom, és akkor az első év tandíját elpazaroltam. (Egyébkét 2 éve szeretnék leszámolni, csak a pénz az, ami visszatart, hiszen nem mindegy, mennyi GYED-et kapok majd...)


Ti mit csinálnátok a helyemben? Belefognátok a tanulásba?


2019. jún. 7. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Belefognék, aztán ha összejön a gyerek, akkor gondolkoznék. Lehet halasztani is egy évet?
2019. jún. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Belekezdenek. 2 evet vartunk a masodik babara+9 honap ugye, mire megszuletik. Kozben el kezdtem atkepezni magam, mar a gyakorlati reszet kezdtem volna, mikor kiderult, igy az most jegelve lesz, ennek ellenere nem banom egyaltalan. Ha a babara vartam volna, akkor nem mentem volna biciklizni, wellnessfurdozni, szaunazni - mint ahogy az elejen nem is mentem -, ki tudja, mikor jon ossze, addig az elet megy tovabb.
2019. jún. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerkőcre 6 évet vártunk. Közben lediplomáztam, dolgoztam 2 helyen, költöztünk, sokat utaztunk. Mióta megszülettek, letettem a jogsit, nyelvvizsgáztam és most nézegetek okj-s tanfolyamokat. Attól, hogy gyeremeket akarsz vagy van, nem áll meg az élet. 😊
2019. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :-)

Sajnos nem tudom, hogy lehet-e halasztani, egyelőre csak nézegetem a felnőttképzés, és a kiválasztott képzés honlapját,de még nem kérdeztem rá ilyenekre. Nagyon szemezek vele, mert azért nem a gyárból akarok nyugdíjba menni, illetve a gyereknevelés sem lehet habostorta 3 műszak mellett. A diplomát egyébként már a 3 műszakozás közben szereztem, ezért párom szerint gyerek mellett is simán betudnám majd fejezni a képzést, hiszen "tudja, hogy kitartó vagyok és ő is itt lesz a gyerek mellett"... De valahogy mégis bennem van a félsz. Viszont azt tudom, hogy ha nekiállnék tanulni, akkor a görcsös "baba-akarás" is 'feledésbe' merülne, ami kínoz már egy jó ideje.

Szóval, jaj, őrlődöm.

2019. jún. 7. 20:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy egy kicsit kuszán fogalmaztam, mert fáradt vagyok. :-)
2019. jún. 7. 20:17
 6/7 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Tök jó, hogy ilyen céltudatos vagy! Szerintem kezdj bele, mert egyrészt ez a feladat valóban elterelhet erről a görcsösségről, màsrészt ha legalàbb az első felén túl lennél még a babàzàs előtt, az nagy könnyebbség. A màsodik felében meg hàtha össze tudna fogni a csalàd, h befejezd... Viszont tudod, h mit gondolok még? Ha esetleg nem tudnàd befejezni, mert érkezne a baba, akkor ez lenne a legboldpgabban elveszített tandíjad. :) Oké, persze, pénz...csak arra akartam célozni, hogy ez most - szerintem - ne legyen az elsődleges szempontok között.
2019. jún. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a választ! :-)

Párom is mondta, ezt a pénz-dolgot, hogy ne ezzel foglalkozzak most. Megerősítettetek abban, hogy valóban az lenne a legjobb, ha tanulnék. (Aztán ki tudja, ha szerencsém lesz, eszik-alszik-mosolyog babám lesz, ha egyszer összejön. :-D )

2019. jún. 9. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!