Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van koztetek valaki aki...

Van koztetek valaki aki igenybe vette a CSOK-ot?

Figyelt kérdés
Van aki felvette a CSOK-ot? Tapasztalatok? Valoban olyan mint ahogyan hirdetik? Gondolok itt a torlesztesre illetve a feltetelekre stb. Nekem kicsit hihetetlen hogy csak igy ilyen keves feltetelert cserebe ekkora osszeget adnak. Egy gyerekunk van eddig, nem akarunk CSOK-ot csak megfordult a fejunkben higy valoban igaz-e. Meg nem nagyon jartam utana es inkabb szemelyes tapasztalatokat szeretnek olvasni mert ugye a neten minden mese habbal van leirva. Koszonom
2019. jún. 11. 06:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Igen. Most érkezik a 3. gyerek, kapóra jött a csok, amúgyis hármat akartunk, nem is vagyunk szegények szóval ez csak egy kis plusz volt. Bár mi használt lakást vettünk, de pont ez a vegső lökés hiányzott hozzá. Nekünk nincs vele bajunk, de csak mert nem ész nélkül vagtunk bele hanem háttérrel.
2019. jún. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy irtal, mi meg csak egyszer ketszer beszeltunk rola igy nem biztos hogy igenybe vennenk. Mi is szeretnenk tobb gyereket de termeszetesen nem a penz miatt,nekunk is van megtakaritasunk ami nem keves de meg mindig hianyzik valamennyi. Nos,mi vagy ugyanigy osszeszedjuk vagy igenybe vesszuk majd kesobb ha lesz tobb gyerek. Csak kivancsi vagyok szemelyes tapasztalatokra is. Es igy van nem esz nelkul kell belevagni mert annak mindig bukta a vege,talan nekunk is ez a lokes kellesz majd kiderul :)
2019. jún. 11. 09:18
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Azért meg kell felelni pár kritériumnak. Most igényeltük használt lakásra, 2 gyermek után , meg kell legyen 3 év folyamatos munkaviszony a csokhoz megszakítás nélkül, a lakás sem mindegy hogy mekkora, milyen a belmagassága, szoba mérete, fűtése.... , Sok lakás, ház nem felel meg a csok-nak.1.430.000 adnak 2 gyerek után, ezt nem kell visszafizetni, de 10 évig ott kell lakni, az állam be lesz jegyezve a tulajdonlapra.

Vannak a kamat támogatott hitelek, ott ugye 15 milliót is fel lehet venni, de szintén kell 3 év munkaviszony, és a 15 millióhoz azért több száz ezres fizetés kell hogy megkapja az ember.

2019. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Csok vigyázni kell nem olyan könnyű megfelelni ezeknek feltételeknek.
2019. jún. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
2 gyerekre igényeltük, amikor már úton volt a 2. 4 gyermeket szeretnénk, de 3-ra nem mertük látatlanban bevállalni. Így kaptunk majdnem másfél millió ajándékot, megvan a 2 gyerek, nincs vele tennivalónk. 😊
2019. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk már megvolt a 3gyerek, és férjem dobta fel, hogy akkor mi lenne, ha ki használnánk mi is rájuk az adott összeget.

Így másik városba költöztünk, új házat építettünk-végülis utólag azt mondom megérte.

2019. jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szupi..boven megfelelunk a felteteleknek ha csak ennyi kell,bar nem valiszinu hogy elunk vele,csak kivancsi voltam koszi mindenkinek
2019. jún. 11. 22:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi felvettük, két (meglévő) gyerekre, használt lakásra. Gond nélkül megkaptuk.
2019. jún. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is kapóra jött. 2 gyerek volt, alapból 3-at terveztünk, így kihasználtuk mi is. Építettünk, itt kell lakni 10 évig, ez nem gond, mert szeretünk itt lakni. Munkaviszonyunk is volt akkor 15 éves. Szerintem jó lehetőség ez a CSOK, egy hátránya, hogy felnyomta a lakásárakat.
2019. jún. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolso,igen sajnos es pont a CSOK miatt emelkedtek mert ugye rengeteg penzrol van szo igy aki megkapja ugyis raforditana, nekunk a paromnak 13 nekem 10 eves folyamatos munkaviszonyom van. A fizetesunk elegge magas tehat valoszinuleg megadnak. De meg mindig nagyon gondolkodunk rajta. Majd elvalik :) koszonom a valaszokat mindenkinek.
2019. jún. 16. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!