Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések

A kérdés

Manapság is szokás még az újszülött kislányok fülének a kilyukasztása?

jún. 12. 11:12  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Újszülöttekét nem. De pár hónapos korban igen.

A válasz 21%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/19Időpont jún. 12. 11:18 Privát üzenet
Sajnos igen

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/19Időpont jún. 12. 11:27 Privát üzenet
Sajnos szokas, az ennkornyezetemben csak egy kislany ismerek, akinek 6evesen lett kilyukasztva a fule, a tobbieknek mind par honaposan....

A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/19Időpont jún. 12. 11:48 Privát üzenet
Mindkét kislányom születésekor minden kislány kapott fülbevalót hazamenetel előtt. 😊

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/19Időpont jún. 12. 12:03 Privát üzenet
Szerencsére szokás,igen. Nem kell bedőlni mindenféle fals genderelméletnek meg a többi hülyeségnek. Kislány, legyen fülbevalója.

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/19Időpont jún. 12. 12:20 Privát üzenet
A többségnél látom, tehát igen. Az én lányomnak viszont nincs. 4 lesz nemsokára.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/19Időpont jún. 12. 12:31 Privát üzenet

Nekem a kisbabák fölbevalóval olyanok mint a bazári majmok.

Ès szerintem egy gyereknek akarni kell egy ilyen dolgot. Ez nem muszáj, hanem a szépség a divathoz van köze.

Nekem 2 lányom van. Eszembe sem volt babaként kilyukaszattni a fülüket. A nagy 4 éves volt mikor elkezdte mondogatni, hogy akarja. 2 évig nem tudta eldönteni, hogy akarja-e vagy sem. Már fülbevalót is kapott, de a végén azt mondta nem akarja kilövettetni. Ekkor huga mondta, hogy de ö akarja. A kicsinek egy rakás fülbevalója lett és cserélegti mindig.

DE a nagy lehet soha nem akar majd fülöbevalót akkor miért is kell babaként egy szépészeti beavatkozást tenni vele?

EGyébként ez a szokás az orosz rész felöl jött, nyugaton nagyon elítélik, a legtöbb gyerek 10 éves kora felett kaphat(ezzel sem értek egyet).

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/19Időpont jún. 12. 12:33 Privát üzenet
Igen, van aki kilyukasztatja és van aki nem, szerintem ezt majd döntse el ő maga, nekem sincs kilyukasztva, nem ezen múlik, hogy valaki nőies-e.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/19Időpont jún. 12. 12:41 Privát üzenet
Lányomnak sem lett kilyukasztva füle picinek sem férjem mondta ha akar nagyobb korában majd kap csináltat ,most 9 éves és nem hiányzik neki hogy nincs fülbevaloja

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/19Időpont jún. 12. 13:16 Privát üzenet
8-10 hónaposan kapott fülbevalót mindkét lányom. A nagy azóta is hordja. A kicsit elkezdte zavarni 4-5 évesen, el is hagyott egyet, mert piszkálta, kivettük, és neki azóta nincsen. Mondtam neki, hogy majd ha egyszer újra szeretne, szóljon, és kilövetjük.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/19Időpont jún. 12. 13:27 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Újszülöttnek mit szokás adni?
Mit szokás venni egy újszülött babának és az anyukájának?
Az újszülöttek és kis csecsemők tényleg képesek átaludni a nap 90 %-át?
Miféle szokás az a kórházban hogy a csecsemős nővér/gyerekorvos az 1napos újszülött szájába dugja az ujját hogy az ne sírjon míg vizsgálják? Máshol is csinálnak ilyet?
Milyen praktikus tanacsot adnatok az ujszülött csecsemövel hazaerkezö anyukanak? Legyen az barmilyen nevelesi elv, szokas, vagy bevalt modszer.
Mit szokás ajándékot adni újszülött babának? Vagy szülőnek

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!