Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alsós negyedikes osztályfőnök...

Alsós negyedikes osztályfőnök kinél mit kap a felsőbe menő osztályától és milyen értékben?

Figyelt kérdés
2019. jún. 12. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
26 ezerért kap egy feldoboxos 1 éjszakás "nyaralást".
2019. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Még nem tartunk ott, de nagyon klasszak a gyerekrajzos selyemsálak pl. ha jól emlékszem, 15ezer körül van az ára.

Mindenképpen valami maradandó a jó, de használati eszköz, nem porfogó...

2019. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

elsö: azért egy egyéjszakás nyaralás szerintem a legrosszabb ami történhet. Oda út és vissza út az egész, csak azért, hogy ne az ádjamba aludjak sok értelme nincsen. Ott semmit nem tud csinálni, föleg ha sokat is kell oda utazni.

Ha meg ráfizet még egy éjszakát kényszerítve van valamire amit lehet nem is igazán akar.


Barátnöm alsos tanárnö, tavaly végzösosztályától egy óriási orhideát kapott 6 száll virágja volt. Folyamatosan virágzik még mindig. Nagyon örült neki, és sok gyerektöl külön egy lindt bombont vagy valami jót.

2019. jún. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Látod, hármas, velem a legrosszabb, ami történhetne az egy cserepes virág. :D Hetekig küzdenék vele, hogy locsolgassam, aztán úgyis kihalna, tapasztalat. Nekem tök jó lenne egy egyéjszakás kirándulás. De nem én vettem, nem azért védem, az SZMK-sunk választotta, de sokkal értelmesebbnek tartom, mint virágot, meg csokit adni...
2019. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Miért kellene bármit is kapnia? Végzi a munkáját! A pék kap azért valamit, mert a munkáját végzi? Az utcaseprő kap ajándékot? A raktáros kap ajándékot? a kéményseprő?


Hagyjuk már ezt a berögzött megalázkodó magatartást, hogy bizonyos pozíciókat ajándékkal jutalmazunk, CSAK AZÉRT, mert végzi a munkáját, amit ő vállalt!

2019. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk pl nem jönne be az egy éjszakás nyaralás/kirándulás, mert olyan (anyagi)helyzetben van a tanító, hogy kb akkor és oda megy, ahova akar. Tehát nem lenne ez sem különleges ajándék, sem extra élmény.

Ezt is érdemes figyelembe venni a választáskor.

2019. jún. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

Egy csokor virágot (amit amúgy is adunk ballagáskor a gyereknek, tanárnak egyaránt), urambocsá egy doboz bonbont és egy köszönömöt. Utóbbit akkor, ha tett is valamit az adott gyerekért.


Én 8 évfolyamos gimibe jártam, 8 évig volt 1 osztályfőnököm, neki voltak kedvencei az osztályból, őket folyamatosan tutujgatta, engem meg le se tojt (előtte általánosban 4 év alatt volt 2, 2-2 évre lebontva), 8 év alatt egyszer nem kérdezte meg tőlem, hogy hogy érzem magam (még ilyen angolos szinten sem, amire kvázi kötelező azt mondani, hogy Fine, thanks, azaz kösz, jól), úgyhogy én legszívesebben semmit nem adtam volna neki, de az osztálypénzbe be kellett dobnia a szülőknek egy fix összeget, és abból - annó 2001-ben olyan 40.000 körül lehetett - kapott valami mittudoménmicsodát, már nem emlékszem.


Csak azért, mert szakaszhatár van, ne adj neki semmit, mert nem érdemli meg, ha meg kötelező kasszázás van, ott akkor kerek-perec úgyis megmondják a szülőknek, hogy


Tisztelt XY,


Lorettának 2000,- Ft-ot osztálypénzként befizetni szíveskedjen eddig és eddig.

2019. jún. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#5

a jó tanító nem CSAK a munkáját végzi. Nem csak beleveri a gyerekek fejébe az anyagot, hanem tanít az életre is, barátságok kötésében segédkezik, barátságokat nem enged széthullani, baj esetén ápol, mosolyt fakaszt, könnyeket töröl, ha kell szigorúan a 10 körméről lekapja a gyerket, de ha úgy hozza a helyzet, buksi-simivel rendezi a drámát... tudja, hogy mikor ki nem fog enni, ha x kaja van a menzán, tudja, hogy mikor kell a csokinak előkerülni a fiókjából, és azt is tudja, és megfelelően elsimítja, ha Pistike éppen azért kezelhetetlen, mert otthon haldoklik a nagymama...

Nem, ez nem a munkája, amiért a fizetést kapja. Ezt szülőként állítom, hogy nem lehet megfizetni, de még ajándékkal megköszönni, meghálálni sem.

2019. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ebben egyetértek. Ha valaki valakinek "tartozik"(direkt az idézőjel, hiszen nem anyagilag, teszem azt 8.000 vagy 10.000 Ft-ban megfizethető szó szerinti tartozást értek ez alatt), azt úgyis érzi, és belülről, magától, a lelkéből "kibuggyanva", azaz tiszta szívből fogja adni, legyen az egy nyaralás, egy aranyóra, vagy egy tábla csoki.


A kötelezőt úgyis csak átadja az ember, hogy: Nesze bammeg, oszt' jóvan" (lsd. én a kémiatanárnőmnek, még ennyit se mondtam, legszívesebben leköptem volna akkor, mert annyira - kölcsönösen - utáltuk egymást), akinek meg sokkal tartozol, annak úgysem aranyórában, meg gyémántkarkötőben fejezed ki (tökre felesleges), azt, amivel tartozol.


Meg aztán, ez nyilván az ember anyagi helyzete is válogatja. Egy csóringertől nem vár a normális tanár platinagyűrűt gyémánttal a közepén.

2019. jún. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, miért kellett lepontozni? Na ezért nem lehet itt komolyan venni az emberek pontértékét, mert pár marha rögtön, pikk-pakk 0-ra lepontozza az embert...
2019. jún. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!