Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok a Bori keresztnévh...

Mit szóltok a Bori keresztnévhez? Borbála nem opció, mert a vezetéknév nagyon hosszú.

Figyelt kérdés

2019. jún. 12. 14:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%
Nekem mondjuk volt egy Bori nevű osztálytársam. A név nekem tetszik, de nem adnám a gyerekemnek, mivel rossz emlékeim vannak Borival kapcsolatban. Nekem is hosszú nevem volt, és sosem volt probléma, kivéve amikor 1. osztályos voltam és akkorával írtam, hogy sosem fért ki a nevem a vonalra, de mindig megoldottam. Ma már egyre nagyobb divat hosszú nevet adni a gyereknek (pl. a lányom iker osztálytársai Bíró-Szabó Nikoletta Csillagvirág és Bíró-Szabó Barnabás Szebasztián)
2019. jún. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 10es hozzászólóval.

Plusz nekem ez így csak egy becenév. Max kutyának adnám ezeket a beceneveket.

2019. jún. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hosszú névnél +3 betű igazán nem változtat semmin.
2019. jún. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
97%
Nem adnék becenevet, magyarázkodhat majd rengeteget hogy nem Borbála hanem Bori, nem lusta bemutatkozni hanem tényleg ez a neve. Nem mellesleg nekem komolytalan. Gyereknek még elmegy de egy DR. XY Bori nagyon negatív benyomást kelt.
2019. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
A Bori csak becenévként tetszik. Szerintem válasszatok rövidebb nevét. Annyi szép név létezik, mért kell az elsőnél leragadni?
2019. jún. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is komolytalan becenevet adni, akkor már inkább legyen hosszú, de még jobb egy másik rövid, de "rendes".
2019. jún. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem jó cuki becenevet adni hivatalos névnek, egyszer felnő ő is.
2019. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem meg tök jó a Bori, én simán adnám.

A Borbálát meg nem, mert úgy eleve nem is tetszik...

Miért lenne gyerekes amúgy? Péterfy Borit sem hívjuk Péterfy Borbálának, mégis elég felnőtt nő...(tudom, hogy a teljes neve ettől még Borbála, de nem úgy van a köztudatban, és semmivel nem lett "becenevesebb")


(Viszont ha megengedsz még egy kritikát, nekem a kötőjeles nevek nagyon nem tetszenek, különösen ilyen hosszú nevekkel, mint a tieitek... Plusz gondolj bele ha később fel akarja venni a férje nevét is, azt hova teszi szegény? De ez csak off, tudom hogy nem ez volt a kérdés, csak vélemény)

2019. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
96%

NE. ADJ. A. GYEREKNEK. BECENEVET. KERESZTNÉV. HELYETT.


azért ne, mert nekem is az van (volt, nem használom, csak ha apám a közelben van), utálni fogja. egyrészt nagyon gáz, gondolj bele, Dr. Széphalmi-Nagykőrösi Bori ügyvéd? (nem emlékszem milyen vezetéknevet találtál ki.)


másrészt, engem az becézhet, akinek megengedem. mert mondjuk vagyunk olyan viszonyban. idegenekkel, tanárokkal, szomszédbácsival, egyéb random tagokkal NEM vagyok olyan viszonyban, hogy Jucikának (nem az vagyok, de majdnem) szólítsanak. (mint ahogy én rendelkezem a saját testem felett pici korom óta, és én dönthetem el, szeretném-e hogy idegenek és szomszédbácsi megöleljen-megpusziljon vagy nem) akkor se, ha a degenerált apám úgy gondolta. Jucika az anyámnak, a legjobb barátnőmnek, és a pasimnak lehetek max. ne vedd el ezt a döntést a gyerekedtől, pls.


ha téged pl. Máriának hívnak, te is rühellnéd, ha mindenki Marikának szólítana, ugye? Vagy Ildikónak hívnak, és a főnöktől a postásig mindenki Ilikéz téged. vannak, akiknek nem hagyod hogy becézzenek téged. hadd legyenek ilyenjei a gyereknek is.

2019. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%

Aki Péterfi Borit hozta fel: ez a lényeg, a kérdező is és mindenki más is szólithatja Borinak a gyereket de hadd legyen már egy rendes neve is.


És az elöttem szólónak is igaza van, nekem is van olyan ismerősöm, aki egyszerűen nem tűri ha becézik pedig hosszú neve van. Alexandrának hivják és igy is kell szólítani,ha le-Szandizod,akkor megkér hogy Alexandrának szólitsd . Még az Alexával elvan,de azt sem szereti. Sőt, egy Vivien nevű ismerősöm se szereti ha Vivinek szólitják pesig a Vivien és a Vivi közt nincs akkora különbség mint a Bori-Borbála közt. De nem értem minek annyira ragaszkodni ehhez a vacak névhez. Ha nem tudjátok rendesen adni akkor adjatok más,rövidebbet. Lia, Mia,Nia,Lili, Lotti,Lara,Zara,Nara,Mira, Kitti,Léna,Bella,Milla, Lora,Liza,millió opció van, legalább jól hangzó becenevet adj.

2019. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!