Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fordítanak a szülők...

Miért nem fordítanak a szülők kellő figyelmet a gyerekükre nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem irigylem azt a közel 30 millió Ft összegű támogatást, amit a gyereket vállalók kapnak. Viszont az legkevesebb dühítő, hogy egy tömegközlekedeséi eszközön a gyerek más utasok között mászik, ugrál, kiabál. Továbbra sem irigylem azt az adókedvezményekkel akár pár év alatt 100 millió Ft-ra rúgó összeget, ha a szülő a gyereket magához hívja, aki aztán az Ő fülébe üvölt egész úton vagy a járdán az Ő ruháját tépi le vagy biciklizik a lábának. Maximálisan becsülöm, aki ezeket vállalja, de elvárom, hogy ezekért az összegekért cserébe egy másodperc nyugalma sem legyen és a gyereknevelést a többi ember számára transzparens módon végezze.
2019. jún. 12. 18:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%

Rossz kategóriába írtad.


Úgy értem készülj fel itt és privát levélben is a véranyukák támadására.


(egyébként itt-ott részben egyet kell értsek veled). 👍

2019. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Talán mégis irígyled. Süt az írásodból. Talán igazad is van... Bár én még nem találkoztam olyannal aki ezt karba tett kézzel elnézte vna. Kicsit általánosítasz. Az anyagi részét dolgozd fel. Gondolom édesanyádtól az akkori szocpolt nem sajnáltad és neked is volt egy pár húzásod gyerekként.
2019. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Ezekben a szituációkban szóltál az anyukáknak? Vagy esetleg félsz tőlük? Nekem sose volt gondom abból, hogy felhívjam a kedves anyuka figyelmét, hogy a gyereke idegesítő. Nem bunkón, de közölni kell velük, hogy most már kicsit nyugtassa le a gyereket.

Amúgy valaki írta a szokásos "itthon így működik" hozzászólást. Külföldön sincs másképpen. Csak ott a felnőttek nem félnek kommunikálni a gyerekekkel. Sőt, vadulok egy kicsit, szeretik a gyerekeket és mivel a gyerek hamar elunja magát és az anyja is unalmas már számára, így ha egy idegen kedvesen csacsog vele, akkor még véletlenül sem üvölt vagy ugrál a tömegközlekedésen.

Próbáld ki. Egyszer ne egy idegesítő görcsöt láss a gyerekben, hanem egy gyereket (mint amilyen te is voltál) és máris szebb lesz a napod, mert -1 mérgelődés. De akár megnézheted a felnőtteket is. Engem nem egyszer lökött már fel felnőtt, mászott keresztül a buszon vagy telefonált olyan hangosan, hogy mindenki hallotta hova mennek hétvégén.

2019. jún. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%
Annak ellenére, hogy anyuka leszek, én sem értek egyet a gyereket nevelni nem tudó, és nem akaró anyukák "módszerével", a lesz@rással. Nem mindenkinek való gyerek. Ellenben láttam már jólnevelt gyereket, aki szegény képes volt az orvosi rendelőben az anyukája mellett türelmesen másfél órát várni nyikkhang és az orvosi váró szétszedése nélkül. Én nem a támogatásért szülöm a gyereket, nem vagyunk rászorulva, de ígérem, ha rá leszek, az biztos, hogy se azzal, se anélkül nem fogom elhanyagolni a gyerekem fegyelemre nevelését.
2019. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Jaj ezek a panaszkodós "kérdések"....komolyan. Mit vársz? Van paraszt is meg van normális szülő is. Nyilván aki nem szól rá a gyerekre az nem fog ide írni. Aki meg rászól (mint én is) azok meg csak azt tudják írni hogy oké köszke de mit csináljunk azokkal az anyukákkal akik nem nevelik a gyereküket?


Mi a kérdésed értelme és célja a kidühöngésen kívül?

2019. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

#5 Tudom klisé, de majd akkor mond ezt, amikor a gyereked eléri a dackorszakot. :D

Én is láttam már orvosi rendelőben nyugodt gyereket, de azok általában betegek. Akiket visszarendelnek, azok pörögnek ezerrel, mivel végre jobban vannak és kizárt, hogy 1-2 órát türelmesen várakozzanak.

Szerintem sok függ az ember tűréshatárától is. Engem nem zavar, ha más gyereke beszél, énekel, mászkál a rendelőben. Ha megfigyeled, az ovis gyerekek általában hangosan beszélnek. Megszokták, hogy túl kell üvölteniük 20-30 másik ovis gyereket. Hiába szólsz rá 50x, folyamatosan emelkedik a hangerő. Ez nem a jó vagy a rossz nevelésen múlik.

És akkor megint a felnőtt példa. Mi sem ülünk és csendben várakozunk. Sétálgatnak, kimennek, visszajönnek, olvasgatják a plakátokat, telefonoznak, zenét hallgatnak stb.

Szerintem nem fair elvárni egy gyerektől olyat, ami egy felnőtt embernek is kihívás és unalmas.

2019. jún. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
7el egyet értek. Majd akkor ha már a te gyermeked is megszületik. Tudom, hogy minden anyuka álma az, hogy a tündéri csemetéje jópofát vágjon mindenhez és viselkedjen méltóan a gyermeke. Az enyém pl dacol. Igen volt olyan, hogy a bevásárlókpban égett a fejem mert rombolt, nem győztem utána pakolni majd alig bírtam kivinni mert ordított és földhöz vágta magát. Van olyan, hogy úgy teszem tisztába, hogy a szomszéd megkérdezi tán éhes ez a gyermek, hogy ennyire sírt. Sorolhatnám. Ez nem nevelés kérdése, ez egy folyamat. Sajnálom, hogy ezzel zavarom a környezetem. De pl én ilyenen soha nem tudok fenn akadni. Nem látok olyan szülőt aki ezt hagyja megy utána és próbálja eut a helyzetet normálisan kezelni, rászól stb. Kérdező téged meg a pénz zavar. Ezt ne a családosokra vetítsd ki nem mi tehetünk a tv. Ekről. Egyébként sokan ki se tudják használni... Mert van ilyen.
2019. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Jaj 5-ös.. Lehet a gyereked akármilyen jól nevelt, nem fog nyugton ülni 1-2 órát. Vagy ha igen, akkor ilyen a természete, és nem nevelés kérdése, ismerek ilyet de ritkaság és nem a jó gyerek szinonimája. Egy gyerek legyen eleven, ha az üres szèken tologatja a kisautót az senkinek nem fáj. De még az sem ha netán elszalad a folyosó végéig, ha látom hogy senkit nem tud fellökni. A kérdező meg cseppet frusztrált az anyagi helyzete miatt. Majd elmúlik.
2019. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Ohh, mintha némi rosszindulat fedeznék fel abban, hogy összegszerűen említesz ezt-azt(nem tudjuk mit) és ezért cserébe neked vannak elvárásaid! 😃

Vicc.

Tudod, azok között, akik gyereket nevelnek ugyanúgy vannak parasztok, mint azok között, akik egy szobanövénnyel sem bírnának el.

Ki-ki döntse el hová tartozik, a támogatások ak ehhez semmi köze!

2019. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%
Én is utálom ezt. Volt egy-két hete egy eset mikor a távolsági buszon volt egy nő 4 gyerekkel (3 pici, 1 tini), nem bírt velük, a gyerekek össze-vissza ugráltak, egyik belemászott egy fiatal lány ölébe, olyan 18 lehetett, a lány pedig próbálta magáról ÓVATOSAN lefejteni, erre az anyuka nekiállt parádézni, hogy miért nem fogja meg a gyereket, mert mi van ha fékez a busz és elrepül a kölyke... nevetséges, legszívesebben felrúgtam volna csak nézőként is.
2019. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!