Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések

A kérdés

2 gyerekre az adokedvezmenyt igenybe tudom venni?

Ahogy olvastam 2 gyerekre az adokedvezmeny 40e ft.

Viszont ez a fizetés függvénye, hogy megadjak e.

Közalkalmazott vagyok, 8 órás minimalbert kapom.

Erre jár a 40e ftos adókedvezmény?

jún. 12. 19:32  Privát üzenet  

A válaszok
Nyilatkoznod kell a bérelszámolás felé, de nem lehet akadálya. Az adó- és a járulékkedvezmény is jár.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jún. 12. 19:37 Privát üzenet
Ha van elég adóalapod, igen. Ha nincs, akkor a maradékot a férjed tudja igényelni.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jún. 12. 19:57 Privát üzenet
Igen valoszinuleg igenybe tudod venni. Anyosom is kozmunkan dolgozik o is ketto kiskoru gyermek utan veszi fel es valoban 40 ezer.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jún. 12. 19:58 Privát üzenet

Nézd meg a bérlapodat, hogy vonnak e annyi adót. Ha vonnak, akkor van miből érvényesíteni.

(vonnak, mert a bruttód 150 körül van, a nettód meg talán 99 körül, szóval 50 ezer adót és járulékot fizetsz, ezután pedig 40-nel kevesebbet fogsz)

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jún. 12. 20:00 Privát üzenet
Off: a közalkalmazott és a közmunkás nem ugyanaz!

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jún. 12. 22:47 Privát üzenet
Utolsó, aki azt írta hogy az anyósa közmunkás viszont a kérdező közalkalmazott az de bizony egy és ugyan az! A kérdező azért kérdezi hogy erre meg fogja-e kapni. Kicsit járj már utána :)

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jún. 15. 14:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Második babával kiírt az orvosom,9-es kóddal. Jelenleg a br fizum 208 ezer ft, netto 150, -. Igénybe tudom venni táppénz időszaka alatt a két gyerekre járó családi...
Ha tavaly 2 gyerekre nem vettem igénybe havonta a családi adókedvezményt, azt idén majd automatikusan megkapom vagy igényelni kell?
Családi kedvezmény kérdés? Gyeden vagyok 2013 aug ig, ha idáig igényeltem a családi adókedvezményt 1 gyerekre és meg is kaptam, most 2013ban automatikusan jön vagy újra igényelni...
Igénybe veheti a családi adókedvezményt valaki arra a gyerekre, aki az élettársáé, de közösen nevelik?
Családi adókedvezmény kérdés? Szeretném kivenni a bennlévőszabikat,84000Ft bruttóm van,2 gyerekre mennyit kapok majd nettóba? és ha nem igénylem a családi adókedvezményt akkor...
Az adókedvezményt csak a vér szerinti gyerek után lehet igénybe venni, vagy a nevelt gyerekre is?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!