Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért viszik ki sokan ilyen...

Mért viszik ki sokan ilyen melegben a babákat, kisgyerekeket?

Figyelt kérdés
Tegnap be kellett utaznom a városba ügyet intézni 12 óra magasságában. De nagyon megdöbbentem azon, amit láttam. Rengeteg babakocsis, kisgyerekes anyuka, szülő sétálgatott, s a gyerekeken semmi kalap nem volt. Talán a legdurvább az volt, amikor szembe jött velem egy család, apuka tolta a babakocsit, mellette az anyuka kezében a max. fél éves kisbaba úgyszintén kalap nélkül. Egyszerűen nem tudtam hová tenni a látottakat, azt hittem napszúrást kaptam és csak képzelődtem. De nem, sajnos nagyon is valós volt. De kérdezem én: mért? Hőség riadó van, még egy felnőttnek is meg kell gondolnia, hogy pont 12-13 óra körül kimenjen-e. És a legtöbben csak sétálgattak kényelmesen. Volt pár olyan is, akik boltban voltak, de mért ilyenkor? Reggel hattól este nyolcig nyitva vannak... Mért ilyen felelőtlenek az emberek? Vagy csak én reagálom túl?

2019. jún. 12. 22:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Bizony, mindenki bújjon atombunkerbe 10-16 óra között.
2019. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem mért, hanem miért.
2019. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

Igen, te reagálod túl.

Attól hogy hőség riadó van, attól még az emberek dolgoznak, boltba ,orvsohoz mennek, ügyintéznek, az élet nem áll meg.

2019. jún. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%

Én orvoshoz mentem, vittem magammal a gyereket, céltól célig sétáltunk, egyhuzamban 5 percnél többet nem voltunk a napon.


Hőségriadó akkor van, ha állandó a hőség, tegnap és azelőtt is dögmeleg volt, csak már állandó lett.


Mi holnap strandolunk az 5 évessel, kimegyünk reggel, 12től a benti medencébe vándorlunk meg kajálunk, 3tól megint a kinti medencébe.


A gyerekem nagyon jól bírja a meleget, én már a lakásban lévő 28 fokban rosszul vagyok.


Kissalit természetesen viszünk, de amúgy utálja, mert beleizzad a feje a szalmakalapba és a pmitsapiba egyaránt

2019. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%

Ma pl: kereken délre kaptunk időpontot a háziorvostól a kötelező oltásra. Ezért.

Holnap pedig 11-re kell mennünk a státusz miatt a védőnőhöz.

Nekem se tetszik, de ez van.

3 hónapos.

Viszont árnyékoltam amennyire lehet.

2019. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%
Ha hiszed, ha nem kint hűvösebb van, mint a mi lakásunkban. Nyugati fekvésű, tetőtéri lakásunk van. Be vannak árnyékolózva a velux ablakok, belülről szúnyoghálós, egész éjjel nyitva az ablak, és hajnalban ígyis 28 fok volt a lakásban. Becsukott ablaknál már délelőtt szauna van... Délután meg nem lehet a lakásban megmaradni...
2019. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%

Mert pl nálunk az egészséges rendelés 11-13ig van. A beteg gyerekek közé meg nem vinném a 4 host normál delutáni rendelési időben.

1 mázlim van, hogy a védőnő havonta házhoz jön, mert bár kocaival kb 5 percre van, gyalog+busszal 45 perc a szar buszjáratok miatt, és ő meg amugy is erre jár, mert sok a kisbaba.

2019. jún. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
De nem is azokról van szó, akik mondjuk orvosnál voltak. Én is a kórházba mentem, s ott több kisgyerekes anyuka volt, nem róluk van szó, mert mit tehetnek róla, hogy akkora kaptak időpontot? Hanem azokról, akik a TŰZŐ napon fagyizgatnak, sétálgatnak pár éves vagy még kisebb gyerekekkel. Akkor legalább vmi kalapot adtak volna rájuk. Igen, tudom, hogy a lakásokban is meg lehet dögleni, de mért jobb, ha szét süti szegény gyerekeket a nap? Árnyékban is lehetne lenni. Egyébként sajnálattal olvasom, hogy ti is szívesen kiengeditek a legmagasabb UV sugárzásba a gyerekeiteket... :(
2019. jún. 12. 22:46
 9/29 anonim ***** válasza:
93%
Mert dolguk van? Mert nincs senki aki elintezze helyettük? Afrikában is tulelnek a gyerekek....
2019. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
97%

"De nem is azokról van szó, akik mondjuk orvosnál voltak"


Miért a homlokukra van írva, hogy hol voltak vagy hova mentek?

Azt se tudtam, hogy ha (szak)orvoshoz megyek (nem megfázás miatt), nem fagyizhatok visszafele.

2019. jún. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!