Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért viszik ki sokan ilyen...

Mért viszik ki sokan ilyen melegben a babákat, kisgyerekeket?

Figyelt kérdés
Tegnap be kellett utaznom a városba ügyet intézni 12 óra magasságában. De nagyon megdöbbentem azon, amit láttam. Rengeteg babakocsis, kisgyerekes anyuka, szülő sétálgatott, s a gyerekeken semmi kalap nem volt. Talán a legdurvább az volt, amikor szembe jött velem egy család, apuka tolta a babakocsit, mellette az anyuka kezében a max. fél éves kisbaba úgyszintén kalap nélkül. Egyszerűen nem tudtam hová tenni a látottakat, azt hittem napszúrást kaptam és csak képzelődtem. De nem, sajnos nagyon is valós volt. De kérdezem én: mért? Hőség riadó van, még egy felnőttnek is meg kell gondolnia, hogy pont 12-13 óra körül kimenjen-e. És a legtöbben csak sétálgattak kényelmesen. Volt pár olyan is, akik boltban voltak, de mért ilyenkor? Reggel hattól este nyolcig nyitva vannak... Mért ilyen felelőtlenek az emberek? Vagy csak én reagálom túl?

2019. jún. 12. 22:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%
Honnan tudod hova mentek, mit csináltak, mettől-meddig vannak kint. Simán lehet, hogy a szomszéd bérházból ugrottak át egy fagyira, vagy épp autóval érkeztek. Az élet nem áll meg attól, hogy hőségriadó van.
2019. jún. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
84%
Mert az embereknek dolgokat kell intézni, és a babák közepesen vannak el egyedül otthon. Attól mondjuk még napvédelmet lehetne alkalmazni.
2019. jún. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
88%

12.15-kor csengetnek ki. Elmentem a kicsivel a tesó elé. Most már hozzák haza a rajzfelszerelést, technika csomagot, tési cuccot, plusz a táskát. Egy elsős nem bírja el.

Attól, hogy van egy kétéves kistesó, még nem körülötte forog az egész világ. Néha neki is alkalmazkodnia kell a család többi tagjához.

Fehér póló, 50 faktoros naptej, baseball sapi, egy flakon víz, és egy vízpermetező: kész, lehet menni. Kutya baja nem lesz tőle. Nem most volt napon idén először, tavasztól kint kukorékol az udvaron reggel héttől, úgy kell berángatni este hétkor fürdeni.

Egyetlen szerencsém, hogy egy órától alszik, különben bent tombolna a legmelegebb órákban.


Attól, hogy te pont nem látod, hogy a szülő épp itatja, bekeni, vagy sapkával kergeti a gyereket, az nem jelenti azt, hogy a szülő hülye, és nem tesz meg mindent, hogy vigyázzon rá. Mondjuk vesz egy fagyit, hogy lehűtsék magukat.

Majd akkor gyere vissza hisztizni, ha mínusz 10 fokban fagyiznak.

2019. jún. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%
Utálom ezeket az álkérdezőket, akik csak buksisimiért jönnek ide. Igen, mindenki hülye csak te vagy helikopter.
2019. jún. 13. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 piroska és a farkas ***** válasza:
39%
Kérdező, én veled értek egyet. Tavaly nyàron épp a kiskalapot igazítottam vissza a gyerekem fejére , mikor a mellettem lévő idősebb hölgy megjegyezte, h dejó làtni, h felelősen gondolkodom, annyi a fedetlen fejű kisgyerek a tűző napon, h ő nem is érti. Hàt én sem értem. Lehet, h SZÜKSÉGES kimenni ilyen- olyan indokkal, bàr meggyőződésem, h ezek egy része elkerülhető lenne, vagy elég lenne hozzà az egyik szülő, de azért alapvető napvédelemről gondoskodjunk màr!
2019. jún. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
82%
Ki a jó francot érdekel ez rajtad kívül? Én ki se megyek 11 és 16 között, úgyhogy nem látom ki mit csinál, de őszintén szólva abszolút nem is érdekel, hogy idegen emberek hogyan aszalják magukat a napon.
2019. jún. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk pl. nincs légkondi, III. emeleti panel lakásban lakunk. Hiába van egész éjjel nyitva minden ablak, nap közben szauna van itthon. Komolyan jobb idő van kint, mint bent. És ebben a melegben aszalódjunk 10 és 16 között? Lányom már ovis, de mindig rosszul viselte a meleget, nagyon izzadós. Próbálunk kint árnyékot keresni, de elkerülhetetlen, hogy néha ne menjünk napos helyen. Hidd el, sokkal jobban van kint, mint bent. A kalapot meg sose tűrte meg magán. Se babaként, se totyogóként, se most. Ráadhattam 50szer is, ő azzal a mozdulattal tépte le magáról, ezért nincs kalapban. Igen, te reagálod túl. Ha te meg tudod tenni, hogy egész nap bent legyetek a hűvös szobában, örülj neki. Én nem.
2019. jún. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
80%
Mert dolguk volt. De jó, hogy szólsz, legközelebb tájékoztatlak, ha babával ilyen időben ki merem dugni az orrom az utcára, nehogy azt hidd, hogy napszúrást kaptál.
2019. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
59%

Még kalapot ilyen melegben szerencsétlen picire ?

Nem tudom, de ha normálisan van, nem órákat van a tűző napon, nem lesz semmi baja.

2019. jún. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Önmagàban a meleg nem akkora gond, ha szellős a ruha és itatva van a kicsi. A baj az uv sugàrzàs, én pl ezért adok a gyerekeimre uv szűrős vékony pamutkalapot.
2019. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!