Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg akkora baj ha tévét...

Tényleg akkora baj ha tévét néz a kicsi?

Figyelt kérdés
Most biztos kapok hideget meleget..4 hónapos a kislányom és nappal nem hajlandó aludni még 20 percet sem, Bogyó és babócával tudom lefoglalni arra a fél órára amíg turbóban főzök és takarítok. Hogy tudnám másképp csinálni? Ha magamra kötöm sír és össze is olvadunk ebben a melegben..pihenőszékben kb 10 percig van el, játszószőnyegen ha nem lát rögtön sír, kb fél órát vagy kevesebbet játszogat el magában. Van még járókája; de abban még nem volt. Ti hogyan oldjátok meg? Csak akkor alszik nappal ha mellette fekszem de amint kiosonok rögtön felpattannak a szemei, ha meg mellette maradok akkor alszik kb 2 órát. Este 9től reggel 6ig alszik..
2019. jún. 13. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Mivel kötöd magadra?
2019. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Esetleg csörgőket adsz a kezébe? Az ŕn fiam most nagyon probalja a hasra forrulast, de kozben mindent megfog, amit er. Ha hasra rakom nyul a dolgokert nezelodik, a tv nem is erdekli őt, én szoktam neha nezni, ha alszik. Hagyd hason, vagy vidd magaddal pihiszekben mig fozol.
2019. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Ekkora volt a babám mikor nem volt hajlandó evés után büfizni. Ilyenkor bekapcsoltam a mesét és arra az 5-10 percre nézte. Most 10 hónapos, 2 hónapja folyik folyamatosan az orra. Ha orr szívás után nem tudom megnyugtatni ugyanúgy 5-10 perc mese. Szerintem nincs ezzel gond. Rokonomnak 4 gyereke van, a legkisebb 5 hónapos, ott is szokták nézni a mesét. A két éves kislánya szépen beszél, 10ig elszámolás szóval semmi baj a beszédfejlődésével és okos kis csajszi. Ja és a kedvence a Bogyó és Babóca. 🙂
2019. jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mei tai hordozónk van de felesleges nagyon utálja. Persze hogy adok neki csörgőt...Hason nem jó neki, pár percig van csak úgy el és keservesen sír, most meg rögtön átfordul a hátára amint hasra teszem 😅
2019. jún. 13. 16:09
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Ennyi idosen a gyerekem csak karikas kendoben volt el, ott is csipore kotve, nem elol, a mei tait adhattam el, utana pedig haton volt csatosban.


Babahintaba tettem fozeshez, vagy Fisher Price dzsungeles jatszoszonyeg, illetve jarokara aggattam neki ilyen puha konyveket, jatekokat, ezek 10-20 percekig, nagy ritkan tovabb, de leginkabb a kendoben volt el.

2019. jún. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

A tv azért probléma mert túl terheli az idegrendszert, ennek nem most lesz következménye egyébként, hanem később. Nem tudja feldolgozni az agya a sok képet, a gyorsan változó képeket.

Én megértelek mert az én fiam mellett sem lehet semmit csinálni, de eszembe sincs bekapcsolni neki a tv-t. Mindig mindent akkor csinálok ha itthon van az apja vagy esetleg jön a nagyi. Nagyon kevés dolgot tudok mellette elvégezni.

2019. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
Semmi gond, max. olyan hülye lesz, mint te.
2019. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves 7es..a saját intelligenciádból indulsz ki.
2019. jún. 13. 16:43
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
A meitaihoz még nagyon kicsi. Kendő lenne neki a legkényelmesebb abban elszundikálna a hátadon, amíg csinálod a dolgod.
2019. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen. De ha rákeresel is elég egyértelműen léirják.



"Mivel ezek általában nagyon intenzív fények és zajok, túlterhelik a csecsemő, a totyogó idegrendszerét. Gyakran az esti túlfáradás, hangos, kimerült sírás, túlpörgés és az ezzel összefüggésben levő nehéz elalvás hátterében is ez áll."



"A mesenézés nemcsak a nagyobbacskák, hanem az egész kicsi gyerekek szórakozása is, hiszen egyre több anyuka ülteti le nyűgösködő babáját a mesecsatorna elé, ahol sok békés, elvileg korosztályának megfelelő mesét nézegethet. Kutatások szerint azonban ez a mesenézés többet árthat, mint amennyit használ: a gyerekek agya ugyanis kétéves korukig hihetetlenül gyorsan fejlődik, és a kétszeresére nő. Eközben rengeteg idegsejtkapcsolat, szinapszis alakul ki, melyek később a gondolkodását is befolyásolják. Ezek leginkább élmények közben történnek, tehát mikor a baba meglát egy játékot, hallja annak hangját, kinyújtja érte a kezét, és megfogja, játszik vele, egy összetett élmény éri, melyben több érzékszerve is részt vesz - pláne, ha az anyuka is ott van, aki felé érzelmei is vannak. A szinapszisok pedig annál összetettebbek lesznek, minél többféle rész dolgozik az agyban - ezek nagyon fontosak, mivel minél több és jobb idegsejtkapcsolat alakul ki, annál okosabb lesz a gyerek. Mesenézés közben viszont csak hangot hall és képet lát, így a kialakuló idegsejtkapcsolatok nem lesznek túl összetettek. A pergő képsorok, a hanghatások ráadásul megterhelőek a kicsi idegrendszerének, hiszen egy mesefilmben sokkal több, színesebb, hangosabb, sebesebb élmény éri, mint a mindennapi játék közben. Emiatt a sok mesét néző gyerekeknél aztán könnyen kialakulhat nyugtalanság vagy alvászavar. A napi több mint három órát mesét néző, három év alatti gyerekeknél pedig a kutatások megállapították, hogy nehezebben, kisebb szókinccsel beszélnek, és később az olvasási és szövegértési feladatokban is gyengébben teljesítenek."


"Those studies have found that children don’t really understand what’s happening on a screen until they’re about 2 years old. Once they do, media can be good for them, but until then television is essentially a mesmerizing, glowing box."


"Screen viewing before age 18 months has lasting negative effects on children's language development, reading skills, and short term memory. It also contributes to problems with sleep and attention."



Egyszerűen nem képes se arra, hogy valóságot és a képernyőn látottakat megkülönböztesse. Ahogy a két dimenziós képek értelmezésére sem egyenlőre. Gondolj bele, hogy mondjuk neked kéne villódzó fényeket nézned, hirtelen váltakoznak, fel sem fogod mi történik, de már jön a következő.


Nem azt mondom, hogy soha semmit ne nézzen iskolás koráig. De 4 hónaposan semmi szüksége ezekre. 1 éves koráig mindenképp próbald hanyagolni, utána is csak mértékkel!

Addig énekelj neki, mondj mesét, vagy csak úgy veszélj hozzá.

A rajzfilmeket meg majd közösen, összebújva nézzétek, ha nagyobb lesz. Ha nem ért valamit, kérdése van, egyből fel tudja tenni, választ kap.



Tényleg nem tudom, hogy vajon az, hogy a gyerekek jó része egy percig nincs "magában". 4 hónapos, nem nyugszik? Menjen a mese! 4 éves, már 3 perce unatkozik? Menjen a mese! 8 éves? Menjen a mese! Ez meddig fog így menni? Mikor fog egy kicsit a gondolataiba mélyedni? Mikor fogja megérteni, hogy nem kaphat mindent azonnal? Mikor tanul türelmet?

2019. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!