Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a megoldàs ebben az esetben?

Piroska és a farkas kérdése:

Mi a megoldàs ebben az esetben?

Figyelt kérdés
2 x szültem eddig, elsőnél az első fàjàstól a baba felsíràsàig 3,5 óra telt el, màsodiknàl bő 2. Ez elég rövid... Màsodiknàl férjem maradt itthon a meglévő kicsivel, engem vitt a mentő, a kórhàz màsik településen van, autóval kb 20 perc. Most nyàron születik majd a 3. babànk. Nincs a mi kisvàrosunkban rokon, nincs nyugdíjas szomszéd, mert mind aktív dolgozó még, és a kisgyerekes ismerősök is - gondolom- itt- ott nyaralnak majd. A kérdésem igazàból arra vonatkozik, hogyha mentőt kellene hívnom, miközben itthon vagyok a 2 kicsivel egyedül, ők is jöhetnének velem? A 2. baba hamarabb jött, és heteken keresztül 0-24- ben mégse àllíthatom készenlétbe az egyetlen nyugdíjas nagyit... Nincs autója, de a kórhàz közelében lakik(5 percre autóval). Vajon ilyenkor ha velem+ magzattal minden rendben van, meg lehet azt csinàlni, h " leadjuk" a gyerekeket, és engem visz tovàbb a mentő? Tömegközlekedéssel- ha pont van vonat, hàztól- hàzig bő 1 óra az út a nagyitól hozzànk, nem merném megkockàztatni, hogy kivàrom, míg ideér...
2019. jún. 16. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Uhh hat en ugy tudom a mentő nem all meg "leadni" a gyereket, de nagyon kivancsi lennek kreativ otletekre.


Nalunk, nagyi innen 3oranyira, apa gyakran vidéken en meg otthon a ket es fel evessel aki 3ora alatt jott elso fajast kovetoen, mint egy gyorsvonat.


Lehet mi 'idekoltoztetjuk' anyost az uccso pár hétre, mert bennem is nagy ezzel kapcsolatban a félelem

2019. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
És ezt miért nem a kedves férj találja ki,miért neked kell ezt megkérdezned itt ?
2019. jún. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy a mentő a gyerekeket elviszi a mamához. Valami megoldást kell találnotok.
2019. jún. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

A mentő még a gyerekeket se fogja magával vinni, csak téged és a csomagokat. Javaslom egyeztessetek a nagyival és mikor te hívód a mentőket, ő a taxit fogja hívni és menni hozzátok, hogy vigyázzon a gyerekekre.

Jobb megoldás nem nagyon van erre a helyzetre.

2019. jún. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy a mentő elvigye a gyerekeket.

De neked miért kell mindenképp mentő?

Értem én, hogy félsz meg minden. Első gyereknél én is mentőt hívtam, mert idő előtt repedt a burok és mint a Niagara folyt el, de a te esetedben vagy az marad, hogy taxit hívsz és előbb leadod a gyerekeket. 20 percnél gyorsabban a mentő se ér be, mert ha nem élet halál, normál tempóban mennek.

Vagy B verzió: hetekre oda költözteted a nagyit, akármilyen kellemetlen (neki).

Nekem szerencsém volt, épp itt volt a nagyi, amikor elkezdődött a másodikkal, de egyébként az volt a terv, hogy riasztom őt és a férjemet is és amint valamelyik ide ért, én indulok és a férjem később jön.

2019. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem értem, h miért kéne ezt a férjemnek megoldania, hàt nyilvàn arra az esetre gondolok, ha épp nincs itthon... Taxit hívhatok, de a településünkön nincs, mentőàllomàs viszont 5 percnyire van tőlünk, az hamarabb ideérne. És igen, tekintve, h gyakorlatilag mondhatni vajúdàs nélkül szültem eddig, nagyobb biztonsàgban érezném magunkat, ha szükség esetén nem egy taxisofőr vezetné le a szülést...
2019. jún. 16. 21:36
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Biztos nem te vagy az első nő, akit úgy ér a "baj", hogy egyedül van a gyerekeivel. Szerintem az orvosodat keresd fel, és mond el neki, hogy ettől a helyzettől félsz. Ő el fogja mondani, mi ilyenkor az eljárás, mire számíts. Valószínűleg jobban ismeri a szabályokat mint mi. Az szerintem kizárt, hogy a mentősök magukra hagynának egy babát az ovis testvérével.
2019. jún. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én "odaköltöztetném" a nagyit kb 38 hetesen, mikor beindul a dolog, kéznél van egyből. Vagy a másik megoldás, hogy mikor beindul a szülés, hìvnám a mentőt, aztán egyből a nagyit, hogy induljon ő is a kòrhàzba ès ott àtvennè a gyerekeket. Gondolom a fèrjed is indulna a kòrhàzba, ő is haza tudnà őket vinni vagy hìvhatnak egy taxit. Jobb nem jut eszembe...🤔
2019. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben megkérdeztem egy mentőst. Azt mondta, h rugalmasak a megoldàsokat illetően ilyen szükséghelyzetben, de legyenek összekészítve a gyerekülések. Ez némiképp megnyugtat. Sajnos az nàlunk nem opció, h férjem azonnal indul, illetve de, azonnal indul, csak ha vidéken van, az pl csak oda 2,5 óra út, bàr szerencsére csak néhàny ilyen alkalom van egy hónapban. Hivatalosan szabit is kért màr a kiírt idő előtti 10. naptól, szóval remélem, rendben leszünk. :) ( A nagymama, ideiglenesen àpolàsra szoruló csalàdtag miatt ideköltözni nem tud) .
2019. jún. 18. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!