Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha az anyuka...

Mit lehet tenni, ha az anyuka a válás után ellenséges, és féltékeny rám? Konkrétan a gyerekek előtt esik nekem

Figyelt kérdés

A párom idén tavasszal vált el a volt feleségétől, aki azóta folyamatosan épül le... Két gyerekük van, 4 éves a kislány, 6 a kisfiú, tehát már nem annyira kicsik, hogy ne fogják fel, mi történik körülöttük. A bajunk az, hogy folyamatosan megy a féltékenykedés, stalkingol a közösségi médiák felületein (kamu profilokról be is szólogat, de amikor mondtam neki, hogy itt vagyok, most mondja nyugodtan a szemembe, nagyon csendbe maradt). Eddig próbáltam kizárni, lepergett rólam, de már ott tartunk, hogy a láthatásokat is zavarja/akadályozná mondvacsinált okokkal. Pl utóbbi 3 alkalom:

-pénteken elhoztuk a gyerekeket, hétfőn mentek volna haza, erre tegnap felhívja a páromat, hogy az anyukája nagyon rosszul van (náluk élnek), és hogy azonnal vigyük vissza a gyerekeket. Nem értettük, hogy mi az összefüggés, mert valószínűleg a meleg miatt volt rosszul, ha meg mentővel kórházba vitték volna, akkor oda minek kellenének a gyerekek?!

-előtte az volt, hogy az én autómba nem engedi a gyerekeket, mert elmebeteg módon vezetek, és hogy amíg a párom vissza nem megy a saját autójával, egyedül, a gyerekek a házból sem mehetnek ki hozzá

-ami a legnevetségesebb volt, hogy írt egy hosszú fenyegető levelet, hogyha még egyszer kiteszek bármilyen képet/videót bármelyik gyerekről, akkor feljelent, mert én ne az ő lányával, meg fiával akarjak nagyobb követőtábort magamnak, és hogy jogi útra tereli majd az ügyet, ha kell az utolsó forintját is ügyvédre költi...


Mindenre irigy, rám, arra amim/amink van, ahová megyünk, hogy éppen mit csinálunk a szabadidőnkben, vagy hogy a gyerekekkel hová megyünk, miket csinálunk. Amíg csak nekünk dumált, nem érdekelt, de mostmár a gyerekek fejét is teletömné a hülyeségekkel, undorító dolgokkal. Hogy mi őt tönkretettük, kisemmiztük, és hogy most a gyerekeire fáj a fogam, ezért szörnyű dolgokat mond nekik.

Aki volt már ilyen helyzetben, ott mi segített, mi hozott változást?



2019. jún. 16. 18:00
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
86%

Nem voltam hasonló helyzetben, ezért nem biztos, hogy hasznos lesz a válaszom. De, ami megütötte a szememet, hogy a szülő engedélye nélkül valóban nem tehetsz fel semmilyen nyilvános helyre képet a gyerekekről. Az óvoda is írásos engedélyt kér, nagyon helyesen, hogy a foglalkozásokról készült képek közül felkerülhet-e az, amin szerepe a gyerekem.


Azt nem tudom, hogy vezetsz, ha van igazságmag abban, hogy nem kellőképpen körültekintően, akkor ezt a fenntartást is megértem.


Az én gyerekeim 3 és 6 évesek, és teljesen értelmesek, mégis az a véleményem, hogy még a nagyobbik sem értené, hogy válás esetén, ha az apukája már más nővel él, pontosan mi folyik körülötte és érzelmileg is éretlen ahhoz, hogy könnyedén viselje a felbomlott családot, a négyéves meg pláne nagyon messze van ettől.


Végül: még alig kezdődött el a nyár, tehát még csak három hónapja lehet, hogy elvált a párod a volt feleségétől. Mióta vagytok együtt? Ha már a válás előtt összejöttetek, akkor nem egyedi eset lenne, hogy a feleség neheztel a volt férj új párjára.

2019. jún. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
81%

Már bocs.Most 4-6 évesek a gyerek.Feltételezem jóval előbb tiplizett a piskóta palid otthonról,mivel a válás is megvolt.Tehát 2 marHA pici gyerektől lépett le.Nekem nincs gyerekem,de az életben nem jönnék össze ilyen nyomingerrel.

Ha volt már gond az első gyereknél,minek kellett a 2.? Ez a manusz egy senki,te fel se fogod az egészet,a nő meg idegbeteg a saját módján.Ha másnak nem is,tanulóleckének jó lesz neked ez a helyzet.

2019. jún. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
83%
Ezt úgy oldottam meg, hogy kihagytam ezt a csinbumcirkuszt, és össze se jöttem olyannal, akinek két gyereke és felesége van. Kinek hiányzik ez?
2019. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Apuka megadta a nagyon komoly engedélyt, de szerintem 2-3 képből, és havi pár IG storyból (amit 24 óráig lehet megnézni) semmi hátrányuk nem lesz.

Jól vezetek, az autóm is biztonságos nagyon. 8 éve van jogosítványom, volt másfél év az életemben, amikor kéthetente vezettem 500 km-t, és sosem volt még csak egy koccanásom sem (koppkopp).


Nem pont a válásra és az akörüli hercehurcára értettem, hogy tudják mi folyik körülöttük, de amikor olyanokat mond az anyjuk, hogy én gonosz vagyok, nem is szeretem őket, ne öleljenek meg, ne adjanak puszit, azt megértik. Tudom, mivel legutóbb a kisfiú kérdezte, hogy miért nem szeretem őket, én pedig köpni-nyelni nem tudtam, honnan vesz ilyet.



Kedves 2. válaszoló, légyszíves ne minősítsd így a páromat, tekintve hogy semmit nem tudsz azon kívül, amit ide leírtam! Most júniusban lettünk egyévesek, tavaly júliusban költöztek külön a volt feleségével. Igen, még együtt voltak, amikor megismerkedtünk. Ez van, valószínűleg nem mi vagyunk az első pár, akik így találkoztak. De nem volt éveken át tartó titkos viszony, meg semmi. Tisztességesen elmondta, hogy megismerkedett mással, és jobbnak látja, ha külön folytatják ezek után. A gyerekekkel foglalkozik rengeteget, anyagilag is támogatja őket. Elhiheted, hogy sokkal jobb apuka még így is, mint sok más férfi, aki együtt van a gyerekek szüleivel.

2019. jún. 16. 18:34
 5/51 anonim ***** válasza:
69%

És te mit vártál? Hogy szeretni fog az a nő, akinek szétdúltad a családját? Komolyan azt hiszed, hogy tisztességesebb teljesen elvenni az apjukat, mint párszor dugni titokban? Még a végén hozd fel azt is, hogy sokkal jobb így a gyerekeknek is, hogy csak évente 12 vagy 24 alkalommal látják az apjukat, és az anyjuk egyedül neveli őket, anyagi gondokkal küzdve.

Te kis szent. 😇

Majd ha a két gyerek nagyobb lesz, és megértik, hogy mi az a megcsalás, akkor fognak csak igazán utálni.

3 éves voltam, mikor a szüleim váltak. A fater új csaja ugyanezt a műsort leadta. Szerencse, hogy nem maradt ő se sokáig.

2019. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

Nem kell szeretnie, én sem érzek iránta semmit. Inkább örüljön, hogy olyan párja van az exének, aki szereti a gyerekeit, programokat szervez velük, viszi őket mindenfelé. Mert lehetnék olyan is, aki közli, hogy a házába nem jöhetnek, nem megy velük sehová, passzolja a közös nyaralásokat, kirándulásokat, stb. Sosem tudnék ilyen lenni, de ismerek hasonlót. Én próbálom a legjobbat kihozni a helyzetből, és a gyerekek nagyon szeretnek, imádnak itt lenni, velünk lenni.


Az, hogy neked a szüleid válása miatt mennyire nehéz, megkeseredett gyerekkorod volt, ne rám vetítsd ki.

2019. jún. 16. 18:54
 7/51 A kérdező kommentje:
Ja, plusz azt sem értem, hogy neki ezzel mi a célja. Szétmenni úgysem fogunk ettől, maximum jót nevetünk azon, hogy felnőtt nő létére olyan hisztit rendez, mint egy sértődött gyerek. A gyerekeinek árt ezzel, és saját magának. Ezért lenne jobb inkább egy semleges viszony, ahol normálisan tud viselkedni, ha találkozunk, hozzuk-visszük a gyerekeket, vagy telefonálunk bármi miatt.
2019. jún. 16. 19:01
 8/51 anonim ***** válasza:
86%
A szavaidból azt veszem ki,hogy kapsz még az élettől egy pofont viszonzásul,mert nagyon nem érted meg a nő helyzetét.
2019. jún. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
85%

Nézd. Úgymond elvetted a férjét. Kicsit éld bele magad a helyébe. Ne feazegesd a határait. Legyél csak egy kicsit megértőbb, attól még nem kell szeretned. Ha téged hagyna el a férjed, te is kiakadnál, ha az új nő képet tesz ki a saját gyerekedről.. meg minden máson. Ha a gyerekek szeretnek tèged, neki még nehezebb lehet lelkileg. Az is baj ha az új nő utálja a gyerekeket, de ez is épp elég fájdalmat tud okozni.

Majd az idő megoldja. Addig meg ne provokáld.

Menjen a párod a gyerekekért, vigye ő őket vissza.

2019. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
92%

Majd ha neked is csinál két gyereket, és már évek óta orrot törölsz, etetsz, pelenkázol, hallgatod a nyígást egész nap, mire a palid lelép, hogy bocs megismerkedtem mással, teljesen becsületesen. Te biztos könnyek között mondasz majd köszönetet, az új csajnak minden egyes megszervezett programért, meg hogy olyan amilyen.

Mi az, hogy épül le.... Marha könnyű lehet elfogadni, hogy egyedül maradt két gyerekkel, mert apunak új punci kell. Belegondoltál ebbe? Látszik, hogy nincs gyereked, ilyen kevés empátiával ne is legyen.

2019. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!