Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiköltöznétek egyedülálló...

Kiköltöznétek egyedülálló édesanyaként ciprusra vagy Görögországba? Esetleg még Isztambul vagy Dubai?

Figyelt kérdés
2019. jún. 17. 09:30
 1/9 A kérdező kommentje:

Már nemsok minden tart idehaza.

Igazából mennék innen.

2019. jún. 17. 09:30
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha meg tudom tenni, akkor igen.
2019. jún. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Ciprusok kegyetlen a hajtás, bárhol is kapsz munkát külföldiként, széthajtanak! Görögországban, főleg a turistaövezetektől távol viszonylag könnyű beilleszkedni, Isztambul az ugye elég veszélyes hely, Dubai meg fehér nőként nem főnyeremény.
2019. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Egyedülálló anyaként egyik országba sem mennék. Gyerek mellett minden sokkal nehezebb, körülményesebb. Dubai-ba meg pláne nem mennék ki , bár oda nehezebb kimenni mint az Egyesült Államokba, pedig oda se könnyű.
2019. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Persze, de olyan országba költöznél, ami előre lépést jelent és jobb eletszinvonalat.

Ausztria, Németország, Angila, Hollania, Északi országok, Svájc stb..

Görögország Törökország és ciprus nem igazán jó hely. Turizmusbòl meg lehet élni, de az meg főleg szezon munka.

Szerintem jobban jársz egy jòléti országgal.

Dubaijban szerintem nagyon nehéz európai nőként munkát találni (ami ugye tisztességes).

De egyébként tök jó ötlet a költözés, ha semmi s tart itthon.

Persze a gyereknek ha van apukája, akkor kelleni fogaz engedélye, hogy külföldre vihesd

2019. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha olyan végzettségem van, amivel könnyen boldogulnék, van megtakarításom, hogyha adódik valami nehézség, megoldhassam, illetve legalább fél évre a lakásbérlés összege ne okozzon gondot, és van megfelelő nyelvismeretem (az adott ország nyelve alapfokon, és az angol legalább középszinten), akkor igen.

Egyébként nem, mert egyedülállóként a saját országban is nehéz a munkavállalás gyerek mellett. Ja, és függ a gyerek életkorától is.

2019. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
91%
Ezekbe az országokba nem. Görögország teljesen a turizmusból él, ahol meg mégsem, ott olyan is az életszínvonal. Isztambulban egyszer voltam, hatalmas csalódás volt. Mindenhol az átverés, hülyének nézés, lehúzás... Dubait nagyon szeretjük, évente minimum 2x megyünk, de nem élnék ott. Ráadásul nem is úgy megy ott a költözés, munkavállalás, hogy te gondolsz egyet, és mész... Főleg gyerekkel. Plusz vannak hónapok (májustól szeptemberig, szóval majdnem fél év), amikor meg lehet pusztulni a melegtől.
2019. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Bármikor kiköltöznék Isztambulba, csak sajnos külföldiként nem olyan egyszerű a munkavállalás Törökországban. A török munkaerő mindig elsőbbséget élvez egy külföldivel szemben.

Dubait ebből a szempontból nem ismerem, de annyit tudok, hogy élnek, dolgoznak kint magyar nők is. (Fb-on van csoportjuk)

Egyedülálló anyaként szerintem ne menj keletre.

2019. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Beszéled egyáltalán bármelyik ország nyelvet, amiket felsoroltál? Mert ez kapásból 3 nyelv, amiket nem lehet minden mezei iskolában megtanulni.
2021. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!