Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két keresztnév? Aki két...

Két keresztnév? Aki két keresztnevet választ/választott a gyermekének, az miért tette?

Figyelt kérdés

Mi most ilyen helyzetben vagyunk,de kicsit hülyén érzem magam,hogy nincs semmi háttere vagy akármi, hogy miért szeretnénk a kettő nevet.Szebben cseng egybe ennyi.Talán még az,hogy kitaláltunk egy cuki becenevet, aminek úgy lenne csak "értelme" ha lenne második keresztnév.

Szóval szívesen fogasok bármi ezzel kapcsolatos választ, hogy ki miért választotta és, hogy melyik nevet használjátok.


2019. jún. 17. 16:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik leggyakoribb családnév mellé kerestünk neveket. Túl különleges, feltűnő nem jöhetett szóba. Így két keresztnévvel biztosan nem lesz még egy a suliban vagy a munkahelyen. Egyik gyereknél az elsőt, másiknál a második nevet használjuk. Miért? Csak.

Eddig soha, senki nem kérdezte meg, hogy miért van két keresztnevük.

2019. jún. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extra nem volt.😊 nekünk így tetszett meg a jelentésük is nagyon megfogott minket! 😊😊😊
2019. jún. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
2.vagyok: az első nevét használjuk.😊
2019. jún. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert a férjem volt olyan helyzetben, hogy hat évesen meggyőzte a szüleit, hogy ő nagyon utálja azt, amit használnak, lehetne-e más. Így a lányunk kettőt kapott, hogy választhasson majd (Kinga Emília). Már 23, és szereti a Kingát, de mindig teljes nevét használja bemutatkozáskor
2019. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az apja mindenáron a saját nevét szánta a fiunknak, én inkább mást választottam volna, ezért adtam neki egy második nevet, azért h ne hívják úgy h ifj X Y. Azt ki nem állhatom. Így apukám nevét kapta másodiknak.
2019. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk az a koncepció, hogy kap egy klasszikus és egy nemzetközi/különleges nevet. A másodikat használjuk.
2019. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem tudtunk megegyezni, így megkapta mindkettőt 😂
2019. jún. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Apjuk azt mondta, neki is kettő van, elvan vele, legyen nekik is kettő. Én ugyan mondtam, hogy nekem meg egy, és én is elvagyok, de végül rábólintottam. :) Semmi kötődés, semmi öröklődés, semmi logika, csak kaptak 2-2 nevet, ami tetszett.
2019. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az a két név tetszett.
2019. jún. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jah, 6os vagyok: az egyik az apjáról, a másik meg a nagyapjáról/dédapjáról kapta a klasszikus nevét.
2019. jún. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!