Nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés

Két és fél éves kislányom a minap a nagypapája (apukám) karján ült, épp nyűgös volt valamiért. A férjem odalépett és megsimogatta. A gyerek elhúzta a karját: "Ne simogassál!" Apukám szigorúan rádörrent, hogy soha ne mondjon ilyet apának, csúnya dolog. Közbeszóltam, hogy igazából bármikor bárkinek mondhatja, hogy nem kér az érintésből. (Nyilván egy orvosi vizsgálatnál nincs vita.)

Mikor gyerek voltam, nekünk sem szabadott ilyesmit mondanunk, se azt, hogy "haragszom rád", vagy más effélét. Viccből se, pedig amúgy jó volt a kapcsolatunk, de kritizálnunk nem szabadott, mert a szülőt tisztelni kell.


Ti mennyi "tiszteletlenséget" engedtek meg a gyereknek?


2019. jún. 19. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez nem tiszteletlenség. Engedtessen meg egy gyereknek kifejezni, ha nem akar valamit, vagy kellemetlen neki valami. Egy gyereknek is le kell vezetni a feszültséget szóban is nem csak rohangálásban. A tisztelet nem arról szól, hogy a akit tisztelek az tökéletes emberpéldány, és nem lehet kritizálni. Én tisztelem az édesanyámat, de a múltkor az anyaságáról esett szó, és mondtam neki, hogy gyerekkorunkban lehetett volna egy kicsit önzőbb is, akkor talán mi, a gyerekei még önállóbbak és nem ennyire anyásak lennénk. Annyit válaszolt rá, hogy valószínűleg igazam van. Ez csak egy példa volt. DE! Ennyit el kell viselnie egy jó szülő-gyermek kapcsolatnak.
2019. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%
Hat, nalunk a nem szeretlek es az utállak az, ami nem megengedett. Az érintést bármikor vissza lehet utasítani, haragudni is lehet
2019. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!