Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is érzi úgy hogy ebbe a...

Más is érzi úgy hogy ebbe a világba inkább nem nemzene gyereket?

Figyelt kérdés

Én igen. Már 32 éves vagyok, korábban szerettem volna gyerekeket, de látva a mai világot lehet inkább jobb döntés lenne ha nem lenne. Mindenhol csak erőszakot látni, drogozik mindenki, gyilkosok, tolvajok szaladgálnak mindenfelé, stb.

Továbbá egy másik ok: soha nem éreztem úgy hogy éltem volna eleget, s így rossz ötletnek tartom a gyerekvállalást. Talán kicsit önző vagyok.


Mit gondoltok?


F


2019. jún. 19. 13:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még valamit kihagytam: nincs saját lakásom, és személy szerint nem akarok egész életemben azért gürcölni hogy eltartsam magam, a gyerek(ek)et és az anyját, plusz fizessem a kölcsönt amivel egy életre eladósítom magam.
2019. jún. 19. 13:58
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Asszem jobb is ha nem szaporodsz... Van a világban elég sok ketyós, nem kell több.
2019. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem érzem így. Ez a világ ma nem olyan korcs mint régen a háborúk és a gyógyíthatatlan járványok idején. Drogosok pedig vannak lesznek voltak. Én momentán nem kerültem ilyen társaságba ez pont az a közeg amit megválaszthatok. Az anyagi része pedig... Azt érzem mióta gyerekem van, hogy bizony azért érdemes dolgozni, hogy őt boldognak lássam.
2019. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%

Véleményt akartál? Tessék: Egy önző féreg patkány vagy...

Jobb is ha Te nem szaporodsz! :)

2019. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sem önzőnek, sem patkánynak, sem féregnek nem hívtak még. Ezzel szemben segítőkész, rendes embernek tartanak. Te viszont egy ilyen megfogalmazás után egyszerűen egy civilizálatlan, buta ember benyomását kelted.
2019. jún. 19. 14:34
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

Fosol,hogy nem tudnád megfogni a gyereked mi? Akkor valóban nem való neked és tényleg önző vagy.

Szerinted ma már mindenki vesz fel kölcsönt?

Életképtelen is vagy és fogalmad sincs,hogyan működik a világ.De ha így állsz hozzá inkább maradj egyedül otthon anyuci pici fiaként.Mert egy férfi nem így gondolkozik ahogyan te

2019. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Akkor tessék itt az első alkalom... :)

Önző vagy... Te magad is írod. Akkor most mi van?! Végülis úgy érzem ezt Te is tudod magadról.

2019. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Régebben sem volt jobb világ. Ezzel a felfogással én sem születhettem volna meg. Meg valószínűleg te sem.

Egyébként a te döntésed, én sem akarok gyereket, de ennek más okai vannak.

2019. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

"nem akarok egész életemben azért gürcölni hogy eltartsam magam, a gyerek(ek)et és az anyját,"

A férjemmel közösen tartjuk el magunkat. Nem a gyerekei anyjának hív, hanem a feleségének.

Neked a saját világoddal van bajod. Gondolom barátnő látótávolságon kívül, így nyugtatod magad ezzel a szöveggel, amit itt leírtál.

2019. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Én úgy látom kicsit megkeseredett vagy kedves kérdező. A világ nem csak ennyi. Rossz csatornát nézel a tévén, vagy a rossz oldalról közelíted meg a dolgokat, de nagyon gáz a hozzáállásod. Amugy gondolom most is dolgozol, tehát magadat tartod el.

Vannak ilyen emberek, akik nem akarnak gyereket, de azok nem fogják a világra. A gyerek olyan, amilyennek neveled. Ha nem akarsz gyereket, lelked rajta, de ne takarózz ilyen ocska kifogásokkal, hogy jaj gyilkosok, tolvajok szaladgálnak. Azok mindig voltak.

És ne általánosíts, nem drogozik mindenki.

2019. jún. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!