Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktatok sírni a gyermekeitek...

Szoktatok sírni a gyermekeitek előtt? Vagy elbújtok? Vagy nem is sírtok soha?

Figyelt kérdés
2019. jún. 19. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Amikor sírok, és Ő épp ott van, akkor sosem megyek el sírni. Ez egy természetes dolog, mindenki sír. Ilyenkor elmagyarázom, hogy anya most szomorú, de nagyon szeret téged, és nincs semmi baj. Pár perc, összeszedem magam, aztán kb. ennyi. Az én anyukám is sírt néha előttem. Semmi bajom nem lett.
2019. jún. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Voltak helyzetek, amikor sírtam előtte, szerintem ezt nem kell mindig titkolni.
2019. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Miért ne lehetne sírni a szülő is ember és nem gép.
2019. jún. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Gyerekkoromban anyukam neha sirt, mikor lattam. Utaltam. Nem tudtam vele mit kezdeni. Emlekszem, mindig inkabb otthagytam. Nekem ez rossz emlek, uh en kerulom ezt a szitut.
2019. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Persze, es ha kerdezi, miert, elmondom neki, beszelgetunk rola, es neki sem mondom sosem, hogy ne sirjon. Magyarazat nelkul egy gyereknek ijeszto is lehet a sirast latni. Persze csak roviden mondom, hogy szomoru vagyok, mert... O is mondja mar, ha sir, hogy szomoru, mert ez meg ez tortent. Azt szeretnem erositeni benne, hogy a siras teljesen normalis, ezzel ki tud jonni a feszultsegnek legalabb egy resze, es van, hogy oromben is sir az ember.
2019. jún. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Már nem sírok előtte.
2019. jún. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly meghalt Édesapám, iszonyú törés a mai napig is, nagyon sokat sírtam, nehezen tudtam kordában tartani. Sokszor látta is a fiam, 5 éves volt akkor, volt, hogy vígasztalt. Egy idő után próbáltam nem előtte sírni, mert észrevettem, hogy megviseli, néha ő is velem sírt... Össze kellett kapnom magam, mert már neki ártott az én fájdalmam.
2019. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk anyu sokáig nem sírt előttem. Engem az viselt meg nagyon, amikor a soha nem síró, soha semmi fájdalmat el nem szenvedő anyám sírni kezdett. Ez felnőttként is megrázott, minden alkalommal.


Szerintem egészségesebb dolog, hogyha látják a gyermekeket, hogy az édesanyjuk is emberből van. Nem kell órákig bőgni előtte, krokodil könnyekkel, de ha megindulnak könnyek, hadd csússzanak le egy páran. Később el lehet magyarázni, hogy anyukának/apukának is fáj néha valami.

2019. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Előttem sírt az anyám sokszor, utáltam, nem tudtam vele mit kezdeni, mert azt hittem kell!


A kommunikációja rémes volt és sajnáltatta magát vagy sumákolta a dolgot!


Akkor nem fogtam fel, de ezek miatt utáltam a dolgot.


Én sírok a gyerekem előtt néha, elmondom miért, hogy elmúlik, mert megoldom egyedül, ez rendben van, semmit sem kell csinálnia vele, ez természetes.

2019. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem sírok sűrűn, de akkor nem szoktam elbújni. Isten ments, hogy egy érzelmeit magába fojtó, "a fiúk nem sírnak" felfogású gyerekem legyen. Elmagyarázom hogy valami nagyon rosszul esett és ezért vagyok ilyen szomorú. Kicsi fiam odajön, vigasztalásként megölel és simogat (mint ahogy én szoktam őt megvigasztalni). Kell hogy empátia is kialakuljon a gyerekben.
2019. jún. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!