Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egy családnak...

Szerintetek egy családnak 1vagy 2 gyerekkel hány négyzetméteres otthon az ideális?

Figyelt kérdés

Mennyivel jobb a kertes családi ház vagy kertkapcsolatos lakóparki lakás, mint egy klasszikus emeleti lakás?

Mekkora az a lakás négyzetméterben vagy szoba számban ami a minimum a kényelmes és normális élethez?



2019. jún. 20. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Egy gyereknek minimum 50 nm. Két gyereknek minimum 70.
2019. jún. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a szobák száma jobban számít. Legyen mindnek külön. 1 gyerekkel másfelesben laktunk (35 nm), 2-vel már nagyobba mentünk, most a harmadikat várjuk, 4 szobánk van, 3 gyereknek lesz külön, mi a nappaliban alszunk majd kihúzható ágyon. Ez 70 nm.


A kertet még nem hiszem hogy kell magyarázni miben más mint a panel..

2019. jún. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Kinek mi a jobb...


Volt a minap itt egy kérdező, aki kifejtette, hogy a kertesgáz mennyire rossz.


Nekem az elvárásom, hogy a nappali nappali legyen.


Legyen konyha rendes méretben.


És szobája mindenkinek.


Nálunk 4 szoba van, a nappali konyha- étkező egy légtér(..65 nm )+ 2 fürdő.

2-3 gyerek a terv. (2. Úton)


De neveltek fel már tisztességesen 2 szobás panelben is 3 gyereket..,


Nekem a magánszféra és tér volt az álmom..

Megkaptam..

2019. jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2# 70 négyzetméter és 4 szoba elég karcsú ha a szobák méretét veszünk figyelembe

A szülőknek is kellene egy saját szoba, a nappaliban számomra furcsa egy ágy.

De ahogy a 35 négyzetméter is kevés kisgyerekkel, ott sincs szobája a szülőknek.

2019. jún. 20. 21:58
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Nyilvan idealis, ha van kulon szobaja a gyerekeknek, de ha nincs, abba sem halnak bele.

A nappaliban alvo szulok is jo megoldas, ha megfelelo agyat tudnak valasztani, ami nem kihuzhato kanape, hanem pl ikeaban van olyan ket matracos agykeret, amit ha kihuzol franciaagy, ha osszecsukod akkor kanape es a ket 80-as matrac egymason adja az ulofeluletet. De kinek milyen igenyei vannak. Mi ugy fogjuk megoldani, hogy egesz pici nappalink lesz es terelvalasztoval valasztjuk le az agyunkat meg a gardrobot.

2019. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Kertes csaladi haz kisgyerekkel annyival jobb, hogy ugy tud pl homokozni meg hibtazni, hogy te kozben k itudsz mosni stb. Kenyelmesebb. Hatrany, hogy tobbet kell takaritani.
2019. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Véleményt kérdeztél. Neked kevés, nekem elég.

55 m²-en vagyunk 2 gyerekkel és nincs nappalink, mert nincs szükségünk egy olyan helyiségre, ami az otthon töltött idő nagy részében üresen áll. Ugyanígy pl: vendégszoba se kell.

Kicsi, de modern és központi fekvésű lakásban élünk. Amit az ingázáson és a rezsin spórolunk (meg azon, hogy nem kell egy hodályt takarítanom), élményekre, utazásra költjük. Nem nyomorgunk.

2019. jún. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Nyilván mindenkinek más az igénye és a lehetősége. Szerintem az az optimális ha van nappali, szülōi háló + gyerekentként egy szoba és ezek a szobák min 10 nmesek, a nappali min 20.


A kertességnél a környék fontosabb: legyen olyan, ahol van jó játszótér, vannak másik gyerekek is, legyen bolt a környéken stb. Illetve olyan legyen a környék, hogy a kicsit nagyobb gyerek lemehessen egyedül. Nekünk csak erkélyünk van, de a társasháznak van külön udvara játszótérrel. Mi szeretjük.

2019. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk gyerekkoromban nem volt nappalink. Kétszobás házunk volt, egy a szülőké (ez funkcionált nappaliként is), egy a húgomé és az enyém. A nappali hiányát nem éreztem, azt viszont gyűlöltem, hogy nem volt saját szobám, mi nagyon ellentétesek vagyunk a tesómmal, egymás agyára mentünk.

Ezek után a gyerekvállalásnak úgy indultam neki, hogy külön szoba alap, ha nem is egyből, de 10-12 éves kortól legkésőbb. Meggyőződésem volt, hogy nappali nem kell, meg lehet lenni anélkül. Hát...

Egy kétszobás lakásunk van, kb 50-55 nm, az egyik szoba nagyon pici. Addig bőven elégnek gondoltam egy gyerekkel, míg az az egy gyerek meg nem született, és teli nem lett a cuccaival a lakás. Az autós hordozó, a babakocsi, a pihenőszék, játszószőnyeg stb., aztán a játékok, amikből egyre több van. Mire 2 éves lett, már borzasztóan idegesített, hogy nem fér el semmi normálisan. Itt kezdtük el érteni, hogy miért is jó, ha mindenkinek van normál méretű szobája, plusz egy külön nappali. Elhatároztuk, hogy veszünk egy házat, közben eldöntöttük azt is, hogy jöhet a kistesó, átmenetileg kibírjuk itt, amíg nincs meg az ideális ház. Kistesó nemsoká 6 hós, ház megvan, adásvétel folyamatban. Közel 140 nm, nem akartunk ekkorát, 90 körül gondolkodtunk, de ennek tökéletes az elrendezése, jó áron van, jó helyen. Számolom a napokat a költözésig, mert a hajam tépem minden nap, hogy ebben a kis kutyaólban meg sem tudunk jóformán mozdulni 4-en, minden sarokban fel van halmozva valami, sok mindennek egyszerűen nincs is helye, csak kallódik ide-oda. A gyerek előszed 3 játékot, és olyan, mintha bomba robbant volna. Szóval megváltás lesz. Ja, és nagy, tágas helyiségek... azt is utálom már, hogy minden szűk és kicsi.

Mindemellett egy 4 tagú családnak ekkora ház nem kell azért feltétlenül szerintem, én olyan 80+ négyzetmétert gondolnék kényelmesnek. Egy gyerekkel 60+ négyzetméter is jó lehet, ha okos az elosztás.

2019. jún. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%

A mi házunk 80nm, 1 gyerekünk van, maximum még 1-et vállalunk. Szerintem 3 gyerekkel már sokan lennénk ide, de természetesen fel lehet nevelni 2 szobás panelben is 3 gyereket, le a kalappal aki úgy elfér. Mi biztos nem férnénk el többen kényelmesen. Az udvar nem túl nagy, meg van garázs is.

Én nem tudnék lakóparkban meg emeleten élni, kertesben nőttem fel, ezt szoktam és szerettem meg. Szerintem a gyerekeknek nagyon fontos az udvar.

2019. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!