Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalt anyukák. Mi az a...

Tapasztalt anyukák. Mi az a Dévény torna?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom hogy egyik masik anyuka jar a babajaval Deveny tornara. Annyit tudok belole hogy altalaban azokat a babakat kell vinni akiknek pl.gyenge az izomzata vagy ilyesmi. Valaki kifejtene bovebben? Hogyan zajlik,mit csinalnak? Hol talalhato Devenyes? Mindent szeretnek tudni errol. Eddig kivancsisagbol de soaem lehet tudni hogy az en babamnak kell-e es ha netalan ugy adodna akkor szeretnem erteni es tudni. Koszonom elolre is
2019. jún. 21. 00:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

A Dévényes egy szadista!

Nálunk házhoz jött ki mikor felkerestük. (gondolom területit küldenek)

Szó szerint üvöltött a babám annyira fájt neki.5 hónapos korától jött heti 1szer igény szerint.

De 2 hónap után azt mondtam csinálom inkább én.

Persze egy felnőttnek is fáj ha az izmait tépkedik,emelgetik,de egyszerűen elviselhetetlen volt hallgatni és nézni ahogy szenved a gyerekem.

Elvittem másik tornászhoz (nem Dévényes) és ő adott feladatokat,masszázsolajat.

Minden reggel ébredés utan tornázunk itthon 1 órát és szépen fejlődik,lazulnak az izmai,nem kell ide Dévényes!

Természetesen elviszem mindig megnézetni és mondják,hogy nagyon hatásos.

Vennem kellett nagy labdát,gördeszkát,heti 1szer babaúszás ami jót tesz az idegrendszerének.

Szóval ha megtanulsz mindent és türelmesen csinálod vele napi szinten,akkor nem kell hívni Dévényest max párszor,hogy lásd mit csinál.

De reméljük nem lesz rá szükségetek :)

Bár én azt mondom egy teljesen egészséges babábak sem árt ha mozog :)

2019. jún. 21. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Igen, a Dévény torna fáj a babának.


A lányom agyvérzéses baba volt.

Teljes baloldali bénulással.


4honaposan kezdtük, hetente 3*4 szer.

3eves koráig jártunk.


És sírt a babám, én is vele. De végig csináltuk.

10evesen már versenyekre járt.


Szerintem nem kell többet mondanom.

2019. jún. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos amilyen erzekeny vagyok tutira vegigbognem az egeszet. Nagyon bizom benne en is hogy nem lesz ra szuksegunk,csak mivel a fiam korababa igy nem tudni, eddig a dokik aztmondtak minden rendben nem gorcsos es nem feszult igy nagyon remelem nem valtozik a helyzet. Itthon mindig tornazunk rendszeresen remelem az segit. Koszonom mindenkinek a hasznos valaszokat.:)
2019. jún. 21. 06:34
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Hát az én babám nem sír. Első alkalommal se sírt. Sőt, élvezi! 5 hónapja járunk.

Akkor béna volt a dévényesetek.

2019. jún. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én babám talán az első két alkalommal sírt, mer új volt, nem tudta mivan. Az hogy szadista, erős túlzás, bár lehet a tiéd az volt. Mi fél éve járunk heti egyszer. Hipoxia miatti izomfeszesséh miatt. Nagyon szépen haladunk, 8 hónapos babám már áll, szerintem lassan abba is hagyhatjuk. A tornászhölgy elmondtam, hogy bizony nem kellemes neki, de az hogy hude iszonyatosan fáj, az nem igaz. A mi babánk nagyon szeretett járni mindig is. Ha megérkezünk, látja hol vagyunk mindig mosolyog, ha meg hallja a hangját a tornásznak mindig izgatott lesz, alig várja már hogy jöjjön.

Amúgy az alapítvány honlapján lehet még keresni, hogy kik kezelnek. Fontos, hogy csak ott szereplő tornászokat szabad fél keresni, ugyanis hallottam már olyat hogy valaki képesítés nélkül "kezelte" a babákat jó pénzért...

A honlapon utána is tudsz nézni, hogy tulajdonképp mi is ez, mire jó, mikor érdemes elvinni a babát állapotfelmérésre.

2019. jún. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok! Nagyon okosak vagytok kedves anyukák,hogy lepontoztatok de fogalmatok sincs mi baja a babámnak. 3 Dévényes foglalkozott vele,mindháromtól szenvedett. A ti babátoknak válószinu enyhébb problémája van.A sajat tapasztalatomat írtam le de legyetek büszkék,hogy a ti babátoknak nem faj.

Talan a ti tornászotok béna...erről ennyit

2019. jún. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os! Bár nem én pontoztalak le, de te sem tudod, hogy a mi babánknak mi baja van. Az enyém 5 hónapos koráig hason még a arcát sem tudta letenni, annyira feszes volt. Már le tudja. Nekünk határozottan használ.

Azért nem kell megsértődni, mert nem ugyanaz a véleményünk róla.

Az meg, hogy lepontoztak mit számít? Most őszintén?

2019. jún. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy fajta manuális terápia, torna, masszázs.

3 gyerekemet hordom. Kettejükre csak ránéz. Az egyikük üvölt végig, de ő mindenkitől fél, érzékeny gyerek. A másik fapofaval tűri, minha azt mondaná, hogy essünk túl rajta, aztán had menjek játszani.

A harmadik gyerkőc miatt járunk. Neki súlyos idegrendszeri károsodása van. Egyszerre hipotón és feszes. Néha sír, de ritka. Imádja a tornász hölgyet. Az elsők között volt, akire mosolygott. Ha maga megtestesült gonoszlenne, aki kínozza őt, akkor nem így lenne. Van egy-egy kellemetlen mozdulat a tornában, de szerintem a leginkább azt nem szeretik a gyerkőcök, hogy olyasmire akarják őket rávenni, amit pl egy feszes izom miatt nehéz csinálni vagy amit ők éppen nem akarnak. Egy egyszerű pelenkázásnál is tud ordítani a gyerek, ha éppen nincs kedve hozzá. Többféle terápiára járunk és síró gyereket mindenhol hallani. Ott is, ahol játékokkal történik kognitív vagy éppen latasfejlesztés.

2019. jún. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A dévény módszer nagyon megosztó.


Kizárólag saját vélemény, senkit nem akarok és nem is fogok győzködni.


7 hónapja született a fiam, koraszülött baba volt. Szerencsére jól volt, de nagyon durván feszesek voltak az izmai. Az ott dolgozó neurológusok, minden anyát elriasztanak a módszertől. És rossz szemmel néznek arra, aki ennek ellenére dévényre viszi a babáját.

Én nagyon nem akartam dévényre vinni, féltem tőle. De szerencsére hallgattam a védőnőmre. És igen sír, de nem azért mert a dévényes egy szadista, hanem mert baj volt vele és így persze, hogy fáj neki. De az ő érdeke. Én a PIC-en megtanultam, hogy nem sírunk a baba előtt. És ahogy kezdett oldódni az izomfeszessége úgy sírt egyre kevesebbet. Most már csak a végén sír, mert azért fárasztó nekik, akkor is ha már csak apróbb gondok miatt jár még az ember. Na meg nem csinálhat közben amit akar.


Az én fiam nagyon nem akarta emelni a fejét hason. Illetve emelte de csak azért mert annyira feszes volt az izomata.. Viszont pont ezért lerakni már nem tudta. Az első kezelés után már másnap ruganyosan emelte a fejét, látszott hogy magától emeli és nem azért mert az izom húzza. Na ezzel engem meg is vett a módszer.


6 hónapos volt mikor kúszni kezdett, míg a többi pic-es anyuka akikkel együtt voltam, ők nem járnak dévényre. És egyik gyerkőc sem tud még csinálni kb semmit. Persze mindenki jár valamilyen tornára, de senki nem dévényre rajtunk kívül.

2019. jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves első, én ugyan nem pontoztalak le, de szerintem nem azért lettél lepontozva mert hogy szerinted a dévényesek szadisták, hanem mert szerinted otthon jobb megoldani, nincs rá szükség. És valóban senki nem tudja mi baja volt a babának, mert nem írtad le, viszont hogy a dévény nem segített, viszont az otthoni torna igen, azt igen nehezen hiszem el.
2019. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!