Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te babád eljátszik egyedül?

Te babád eljátszik egyedül?

Figyelt kérdés
Fiam ahogy lerakom a jatszószőnyegre elkezd sírni. Elég bosszantó, hogy tudom semmi baja mert nemrég evett, kipihent, tiszta a pelus, nem fáj semmije és mégsem érzi jól magát a játékokkal. Ha leülök mellé és mutogatom neki a játékokat vagy mondokazunk közben, akkor elvan, de egyedül nem. A konyha mellett van a szőnyeg, tehát látja azt is hogy ott vagyok. Más gyermeke is ilyen? Mit rontottam el? Vagy ő egyszerűen ilyen? Tudom, nem a legnagyobb probléma, engem mégis zavar, mert egy kávét nem tudok meginni,vagy mosást berakni míg ő játszana pl. Csak ha sír, de úgy meg nem akarom hagyni
2019. jún. 23. 06:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
6 hónapos
2019. jún. 23. 06:15
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én gyerekeim is ilyenek. A kislányom még hagyján, de a kisfiam folyamatosan igényli a jelenlétet. 7 hónapos ikrek.
2019. jún. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 4 és 6 hónapos kora közt egy percet se nagyon volt el egyedül. Akkor már nem kötötte le a játszószőnyeg vagy a pihenőszék, hinta. Aztán elkezdett kúszni majd mászni és viszonylag gyorsan megoldódott ez a gond. Akkor meg azért nem lehetett ott hagyni mert viszonylag gyorsan megtanulta állásba húzni magát és hatalmasakat esett. Mire ez megoldódott jött a szeparáció, akkorra meg már jött utánam mint a kiskacsa, fürdeni, főzni, még nagydolgozni is vele jártam. Aztán elmúlt ez is. Már nem baba 20 hónapos és nagyszerűen eljátszik egyedül már egy jó ideje. Szerintem olyan egy éves kora után már nem nagyon volt gond.
2019. jún. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lányom 8,5 hónapos és nálunk is ez a helyzet. Azt hittem ha elkezd kúszni,javul a helyzet,de nem így lett.
2019. jún. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg hogy képzeli ez az ebadta kölyke, hogy normálisan viselkedik? :)

Ilyenek a kisbabák. Üdv a való életben. Most már késő tamagochit venni helyette.

2019. jún. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan van, hogy eljátszik egyedül DE csak ha mellette ülök! Énis azt gondoltam hogy ha majd mászik könnyebb lesz. Ahhaaa... Ha átmegyek a konyhába vagy valami jön utánam. Sütöm a húst vagy valamit, oda jön megfogja a lábam hátulról és feláll. Na meg amit csak elér pakol.
2019. jún. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
:D jó, nem bánom, csak nem tudtam mihez viszonyítani, első baba. Azért is merült fel, mert ismerőseim gyerekei 1 órákat eljatszanak egyedül . Mondjuk ők a kiságyban is elalszanak, sőt altatni se kell őket, és vegigalusszak az éjszakát stb. :)
2019. jún. 23. 08:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem kb 3 hónapos korig anyamatrica volt, utána lett egy idő, amikor elkezdte a kezét és a játékokkal játszást felfedezni, akkor jól le lehetett tenni és ki is menni mellőle (az nála nem szempint hogy lát-e, úgy értem, ha azr szeretné, hogy vele foglalkozzak, akkor a ház másik felében ugyanúgy reklamál, mint fél méterre).

Át is fordult hasra.

De kb 5 hónapos kortól megint ölbebaba lett, most azt szereti, ha mindenben részt vesz, mindent megnéz és megfog rajtam és a szobában.

Szerintem ez normális, így fog megérni az újabb mozgások kitalálására.

Olvastam is egy cikket arról, hogy az idegrendszer érését az érintések, és a mozgatás közben megélt tapasztalatok és a biztonságérzés segítik.

Szóval szerintem vedd ölbe nyugodtan (tudom, nem mindig könnyű ez).

2019. jún. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A nagylányom nagyon önálló volt kicsi kora óta. Most 8,5 éves. Egyedül tanul, csinál magának szendót, alig tudom valamibe bevonni, mert nem egy csapatjátékos, inkább egyéniben indul. Néha azzal viccelődök, hogy csak azért lett szobatiszta 21hónaposan, mert a nem tudta magát egyedül bepelenkázni.

A húga az ellentéte. Igazi matricagyerek még most is (4,5 éves). Ha tehetné, folyton valakinek a sejhajában lenne. Ha a konyhán főzök, ő ott színez, babaként meg közben vagy rám volt kötve, vagy félkézzel vele játszottam.

Nehéz volt, de már alakul.

2019. jún. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az ismeris gyerekei... nalunk is ilyenek voltak, de a gyerekek nem egyformak, a normalisnal szeles a skala ennyi idosen. Az en gyerekem is ilyen volt, mint a tied, mashogy terveztem, pl. hogy alszom, meg a babakocsiban, es kisagyban sem maradt meg. Amiben viszont igen, az a babahinta es a hordozokendo, majd csatos hordozo. Bekotottem a hintaba, tettem ra ilyen logo puha jatekokat, a hinta ringatta, en meg a konyhaban addig gyorsan csinaltam valamit, mig o ott volt a konyha mellett, es ram latott, igy volt alkalmankent kb. 15-20 percem. Ha a hatamra kotottem, gond nelkul fozhettem, csinalhattam a dolgom. De o nagyon sokaig ebredt ejjel, meg vizszintesben nem volt jo neki. En ek sok oka lehet amugy, es nagyon nehez megtalalni, hogy mi.


Sokan mondjak, hogy eleve ez a biologiai norma, hogyha leteszed, megijed, hogy magara maradt, es nem fogja tulelni, o nem tudja, hogy mar az utobbi x evszazadban nem kint elunk a vadonban, fut benne a regi genetikai program, hogy sirnia kell, ha leteszik, mert az veszelyes.


Aztan van az, amikor calamilyen etelallergia (pl. tejfeherje, tojas, szoja a leggyakoribbak, anyatejen vagy tapszeren keresztul is) miatt faj a hasa vizszintes pozicioban, ezert sir (lehet csendes refluxa is, ha sokat bukik, az is lehet egy jel).


Aztan van, aki szerint szimplan nem eleg erdekes, tul ingerszegeny sok babanak, ha leteszik, szeretik a testkontaktust, es a folyamatos mozgatast, mert ez elosegiti az agyi fejlodest.


Van olyan elmelet is, ami szerint a szuletesi trauma is okozhat ilyet, hogy gyakran ebred, es folyton testkozelt igenyel.


Lehet ezen kivul fogzas, szeparacios szorongas, lappango betegseg, idegrendszeri eres kovetkezo lepcsofoka pl. uj mozgasfejlodesi merfoldko elerese, szoval ezerfele dolog. Van, aminek ezek kozul erdemes utabajarni, mert segithet, ilyen az etelerzekenyseg vagy a szuletesi trauma feldolgozasa.


Ez az idoszak nagyon megterhelo tud lenni, de barmilyen hosszunak is tunik most, elmulik, es bizony mar ciki lesz anya olebe bujni kesobb. Probalj kiszervezni a hazi munkabol, ha vanetetoszeketek, ami dontheto/fektetheto, ha meg nem ul, azt is magad melle huzhatod, ameddig fozol, kerhetsz kolcson babahintat, vagy rezgo pihenoszeket (vannak babak, akiknel az egyik, masikaknal masik jon be inkabb), nekunk a Fisher Price dzsungeles jatszoszonyeg is jo szolgalatot tett 3-7 honapos kora kozott. Vagy ha nyitott vagy a hordozasra, akkor egy Emeibabyben, vagy Love Radius Fizioban mar hordozhatod, ezeket kolcsonozni is lehet hordozos klubban, vagy Budapesten a Hordozohazban az Erzsebet krt. 32-ben, azt hiszem 400 ft/nap korul van az aruk most.

2019. jún. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!