Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél év korkülönbség mennyir...

Másfél év korkülönbség mennyire nehéz/ideális?

Figyelt kérdés

Tudom sokadik ilyen kérdés, mégis tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Kis körkülönbséget szerettünk volna mindenképp. Mivel a kislányunkra több mint másfél évet vártunk, úgy döntöttünk abbahagyjuk a védekezést, ha akar jön a tesó, ha nem, ki várjuk. Na most az első hónapban sikerült. Amire marhán nem számítottam. :D

Őszinte leszek minden vágyam mégegy baba, szép család, viszont iszonyatosan be vagyok rezelve. A kislányom születés után nagyon nehezen rázódtam bele, 5-6 hónap környékén mondtam azt, hogy igen élvezem hogy anya vagyok. Sajnos elég súlyos szülés utáni depresszió volt. Néha néha most is elkap a mélabú, de ez már szerintem nem az.

Félek hogy a mostani baba után is lesz. Félek hogy hogy fogok helyt állni. A férjem egy igazi nagybetűs apa, minden szabad percét a babával tölti, élvezi az egészet, segít mindenben,tudom hogy minden rendben lesz, de mégis be vagyok tojva, hogy hogy fogok "kettészakadni". Egy másfél éves gyerek mit fog fel abból, hogy neki osztoszkodni kell a szülein? Akinek hasonló korkülönbség van a gyerekei közt leírná nekem, hogy kB mennyire káoszos a nap?

Köszönöm szépen.


2019. jún. 23. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk 13 hónap korkülönbség van és imádjuk így. A gyerekek imádják egymást, a kicsi a nagyot figyeli folyton, ő meg annyit segít, hogy alig hiszem el, hogy csak másfél éves. Hordja a pelust a kukába, odamegy, ha sír a pici, viszi a játékait. Iszonyú cukik. Az elejétől úgy csináltam, hogy amikor a nagy alszik ebéd után, az a kicsinek is csendes pihi legyen, ha nem is alszik, de ilyenkor nem veszem ki az ágyból, ott nézelődik csendesen. Így van kb 2 órám magamra, szusszanni egyet, nyugiban megenni egy szelet csokit, megnézni egy sorozatot, hímezni, írni a könyvemet, stb. A nap többi részében sem vészes, simán ellavírozok kettejük közt. Míg a kicsi eszik, a nagynak olvasok, v duplózunk, egy kezem van ugye. Ha a nagyot etetem, a kicsi elvan a hintában vagy a szőnyegen. Szépen eljátszanak egymás mellett, az alvásban pedig nem zavarják egymást, pedig jár a hang a 2 szoba között rendesen. Még 2 gyereket szeretnénk, őket is 2 év alatti korkülönbséggel. 😊
2019. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Remélem nekem is ilyen könnyedén fog menni.
2019. jún. 23. 20:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk pont 18 hònap van a màsodik ès harmadik között. Szerintem ez leginkàbb a gyerekek termèszetètől függ. Nem megijeszteni akarlak, de nekünk borzasztò volt az első màsfèl èv. A legkisebbem brutàlisan hasfàjòs volt, 4 ès fèl hònapig ordìtott, a kèt nagyobb meg àllt ès nèzte, ahogy ràzom a picit. Sokszor màr èn is sìrva. Sajnàltam mind a hàrmat. Meg magunkat is. Szegèny pàrom hazaesett, evett, aztàn hozzàfogott az egèsz napi romok eltakarìtàsàhoz, a nagyok vacsiztatàsàhoz, fürdetèsèhez, altatàsàhoz. Majd màr ő is elaludt ès èn mèg mindig a kicsit ràztam. Aztàn mikor elmùlt a hasfàjàs, kezdődött a fogzàs, a mozgàsfejlődès, a szeparàciòs szorongàs, mindig valami. Mindig azon gondolkodunk, hogyan èltük tùl ezt az időszakot. A különfèle hordozòk sem jàtszottak, azokban sem marad a kicsi, ès jàtszani sem tudtam szoptatàs közben sem a nagyobbal, mert ő úgy nem volt hajlandò. Tegyem le előbb a babàt. Màr 2 èves elvan a legkisebb is, most is nagyon nehèz vele, de azèrt màr lènyegesen jobb a helyzet. Ezèrt ìrtam, hogy a gyerekektől függ, mert ha a legkisebbem is olyan lett volna, mint a kèt nagyobb, akik ettek-aludtak ès elvoltak bàrhol, bàrmiben, akkor nem lett volna gondunk nekünk sem. Ùgyhogy szerintem nem nagyon lehet felkèszülni erre, lehet, hogy szerencsètek lesz ès lehet, hogy nem. Mindenesetre jò egèszsèget ès a legjobbakat kìvànom nektek!
2019. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!