Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS, ez már depresszió? Mit...

SOS, ez már depresszió? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
4 hetes babám màr a 2. héttől kezdve hasfájós,ha ébren van vagy eszik vagy ordít,nem nézekődik el, nem köti le semmi.Az esti órák a legrosszabbak,ilyenkor megállás nélkül üvölt :’( ezt tetőzi,hogy alig alszik napközben én meg már úgy érzem,hogy kezdek becsavarodni teljesen.Ingerlékeny vagyok és semmi türelmem a kicsihez..ha hallom,hogy ébredezik màr görcsben van a gyomrom, és félek vele lenni már...szégyellem magam,de voltak màr csúnya gondolataim is,pl hogy rácsukom a szobaajtót és hagyom sírni,különben baj lesz.Szerintetek?Ez már depresszió??
2019. jún. 24. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nyugodj meg, előfordul, hogy az első pár hónap sokkal nehezebb. Próbáld meg elfogadni, annak nincs értelme, hogy menekülsz előle, a babádnak szüksége van rád.


Másodszor, érdemes elmenni a védőnőhöz, ha még eddig nem tetted, ő is tud hasznos tippeket. Legyél a babád mellett, legyen meg a testi kontaktus és akkor vigasztald őt, amikor úgy tűnik, hogy nem segít. Ha azt érzi majd, hogy egyre jobban eltávolodsz, azzal nem segítesz neki. Masszírozd a pocakját, illetve még az szokott beválni, hogy a hátára fekteted, felhúzod a hasához a lábait és elkezdesz "biciklizni" vele, ez oldja a görcsöket. A gyógyszertárban lehet kapni cseppet is rá, kérdezz utána. És az étrendedet is érdemes átgondolni, kerülj minden puffasztó ételt. Sírás esetén ne kapd fel őt azonnal, csak legyél mellette, beszélj hozzá, simogasd.

2019. jún. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem depresszió, csak kimerült vagy.
2019. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Más babája is ilyen “nehéz” eset? :( Mikor múlik el a folyamatos sírás? Lesz boldog baba valaha?

Teljesen kétségbe vagyok esve...vagy velem van a baj?Lehet, hogy rossz anya vagyok? :/

2019. jún. 24. 15:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem depresszió csak ki vagy,ami tökre érthető. Tarts ki,pár hét es elmulik. Adsz neki vmit?
2019. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bánszki Csilla ***** válasza:
100%
bátran kérj segítséget ne szégyelld nem vagy rossz anya , ha a férjed megteheti segítsen többet, védőnővel is beszélhetsz, iletve nagyszülők barátnők, már az is nagy dolog ha csak átjön valaki beszélgettek, kicsit ellazulsz az állandó feszkó lemegy, ez teljesen normális, hogy kimerült vagy! a babák sírását az is okozhatja ha az anyuka ingerlékeny megérzik nem is kell a hangodat sem felemelni, először is nyugodj meg vegyél mély levegőket, énekelj neki de azért a gyerekorvosnál megemlítheted, hogy sokat sír az is lehet, hogy tényleg valami jó tanácsot tud adni
2019. jún. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen volt és ugyanezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem.

Nálunk semmilyen csodaszer nem segített a hasfájásán. 3 hónapos korában elmúlt magától, addig pokol volt az élet. Azt hittem sohasem lesz boldog, most meg egy csupa mosoly kisgombóc.

Nálunk volt már olyan, hogy éjjel remegtem a fáradságtól és az idegtől, vagy ha hallottam ébredni a babát, akkor már sírni kezdtem. Nem depresszió, de piszkosul nehéz és egy ördögi kör, mert megérzi a gyerek, hogy anya ideges és ettől csak még jobban sír.

Ahogy előttem is írták: ha van rá mód, kérj segítséget a családtól/barátoktól. Nekem sokat jelentett, hogy anyum dajkálta, míg én lefürödtem, nyugodtan megebédeltem vagy elmentem egyet levegőzni. Tudom, hogy most nem látod az alagút végén a fényt, de kitartást, idővel jobb lesz!

2019. jún. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is nonstop üvöltött. Pokoli volt. A legmélyebb pont az volt, mikor pár napon keresztül csak párszor 10 perceket hagyott aludni. Na ne félj, gondoltam én ennél cifrábbakat is, nyugi ez természetes. Akkoriban igazából csak függőleges pozícióban tudott valamennyit aludni és azt is csak rajtunk. A reflux párna, nem segített. Következésképpen az első 3 hónapot lényegében egy fotelban töltöttem. Ahol én ugyan nem tudtam aludni, de legalább a gyerek igen.

Én is volt, hogy annyira fáradt voltam, hogy halucináltam. (persze, semmi horror filmbe illőt, csak annyi volt amennyi a fáradtságnál természetes, ahogy az agy próbálja magát ébren tartani, pl mintha mozogna a felakasztott kabát)


Szóval tudom mennyire nehéz most, de látod sokan átmentünk rajta. Akinek nem segit se infacol, sem semmi egyéb, annak csak az idő segít. És bár most nehez hiszed el, egyszer csak vége lesz, és hirtelen lesz egy boldog mosolygós babád! Fel a fejjel!

2019. jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!Helyre raktam magamban a dolgokat kicsit..:) frissülten vágok bele az elkövetkező hónapokba.🤗❤️Hisz nem tsrhat örökké ez az állapot,igaz?!
2019. jún. 29. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!