Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a BABANEVEK- ről?

Figyelt kérdés

Kislány : Liana , Glenda , Násfa , Zsera

Kisfiú : Zerind , Léviusz



2019. jún. 24. 20:19
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
90%
Én azt gondolom, hogy ezek nem babanevek, hanem olyan nevek, amiket egy ember egész életén át viselni fog - hacsak nem gyűlöli meg annyira a sok bántás miatt, hogy 18 éves korában megváltoztatja - tehát annak a tudatában nevezzétek el a gyereketeket, hogy felnőttként így fog bemutatkozni. Egyébként szerintem talán a Glenda vállalható.
2019. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
73%
A Násfa gyönyörű,mindig is tetszett (de nem adnám) a többi nem
2019. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
84%
Én Liana-t ismerek, de külföldön élek, szerintem ez az egyetlen vállalható, bár a lián ugrik be róla először.
2019. jún. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Első : ezek nem tucat nevek legalább :)


Ti is ajánlhattok , szívesen fogadok neveket (amik persze nem tucat nevek)


Írjatok nyugodtan , nektek milyen nevek tetszenek? :)

2019. jún. 24. 20:28
 5/50 anonim ***** válasza:
91%

Es mondd, mitol lesz kevesebb a gyerek, ha 'tucatneve' van? A vezeteknevhez valassz normalis hangzasu, kimondhato, adott esetben kulfoldon is ertelmezheto nevet, semmi szukseg erre a nevetseges, sznob (es leginkabb proli) nevadasi mizeriara.


Erten en hogy szerinted a Zsera egyedi, meg a Zerind milyen szepen hangzik (nem), de a gyerek gyulolni fog erte amig elsz.

2019. jún. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
91%

Mondok neked nem tucatneveket, amiből biztosan nem lesz az oviban másik:


Vendel, Ottó, Ödön, Béla, István

Teréz, Erzsébet


Ezek legalább nevek. És ritkák, ha már szerinted ez hozzátesz valamit az anyai kvalitásaidhoz (nem).

2019. jún. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
93%

Először is egyetértek a többiekkel, nem a kirívó nevétől lesz különleges a gyereked. Másrészt azt is vedd figyelembe, hogy a (szerinted) tucatnevekről mindenki tudja, mire számítson. Egy Násfa, Zerind, Zsera esetében mindennapos lesz, hogy visszakérdeznek, hogy most akkor fiú? lány? Baba korában még te magyarázkodsz, hogy ugye milyen különleges, de 6, 10, 17 és 40 évesen már neki kell alkalmanként elmagyaráznia újra és újra, hogy nem értették félre és pl állásra jelentkezéskor ne kelljen a neve mellé odaírni, hogy nő vagy férfi.

Igen, neked tök egyértelmű, hogy fiú/lány, de aki nem guglizza ki a kikopott, régi magyar neveket, annak furcsa lesz és nem elmés választás.

2019. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
86%

Igazad van, nem tucatnevek, de azért van egy szint ami alá nem mennék. És ezek a nevek azok.

Ezerszer inkább lenne egy Erzsim vagy egy Péterem, mint például egy Zserám vagy egy Léviuszom.

2019. jún. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
7%

Násfa

Zerind

Ezerszer inkább ezek mint egy hatszázezredik Zoé, Lilike vagy Benike, Marcika. Szerintem egyik sem olyan durván kirívó ezek közül, hogy vállalhatatlan legyen és inkább egy ilyen mint a fentiek közül egy vagy egy tényleg kirívó / nevetséges Anunciáta, Benvenútó stb mondjuk.

2019. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg inkább legyen a gyerekem a városban az 5000. Bence, mint ilyen röhejes neve legyen. Hársfa %D
2019. jún. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!