Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elférne még egy gyerek?

Elférne még egy gyerek?

Figyelt kérdés
Gondolkozunk harmadik babában, csak nem tudjuk, hogy nem lennénk-e szűkösen. 70 nm-es a lakásunk, de nagyon jó elrendezésű. Mindkét gyereknek van külön szobája, van egy konyhánk étkezővel és egy nagy hálószobánk a férjemmel, ami nappaliként is funkcionál. Nálatok mennyire volt fontos, hogy minden gyereknek külön szobája legyen?
2019. jún. 25. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem fontos, hogy szobája legyen a gyerekeimnek. Inkább legyen csak 2 gyerek de nekik tudjam biztosítani a magánszférát
2019. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 3-4 év múlva mennénk családi házba, szóval “csak” addig lenne ez a felállás.
2019. jún. 25. 23:28
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Nekem fontos a kulon szoba, de 3-4ev, amig kicsik, siman vallalhato.


(Kisgyerekkent imadtam a noveremmel a kozos szobat, kamaszkent mar el nem viseltuk volna egymast)

2019. jún. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Hát ha 3-4 év múlva úgy is mennétek családi házba, én kivárnék addig az új babával.
2019. jún. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is fontos a külpn szoba, mert nekem nem volt, és utáltam. De átmenetileg, ahogy írod, simön bevállalható. Mi most 2 szobásban lakunk a 4 éves lányunkkal és a 6 hónapos fiunkkal, épp most vesszük meg az új házat. Nyilván őket jelenleg nem zavarja, hogy csak ekkora a lakás (engem igen, de már nincs sok :D)
2019. jún. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Annyira tetszik, hogy az összes hasonló kérdésnél készülnek menni nagyobb házba.


Amúgy, én várnék, és ha fix az új ház/szoba, akkor vállalnék újat.

2019. jún. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem leginkább kiskamasz kortól fontos.

Nyilván mindenki szeretne, akinek nem volt, ugyanakkor én pl kistestvért szerettem volna, csak nem lehetett. Több barátnőm is testvérrel egy szobában nőtt fel. Egyiküknél 3 vegyes nemű testvér egy szobában. Másiknál 2 hasonló korú, egymással jóban lévő lánytesó volt egy szobában. Az előbbi kinlódott (de kedves, társaság szerető, sikeres családanya lett), másik meg szerette a helyzetet. Néha biztos jó letz volna neki is szoba, de nem azon az áron, hogy bár ne lett volna testvére.


Akárhogy élsz, a gyerekek mindig vágyhatnak vmi olyanra, amit nem tudsz megadni. Külföldi nyaralás, nagyszülők, ha nagyvárosban éltek, akkor kert és fordítva. Ez is része a személyiségfejlődésnek, hogy megtanulják elfogadni a család körülményeit. Normál keretek közt ez nem gáz.


Szóval szerintem vállald be nyugodtan a babát, a családi ház zűrös, az èpítkezés eltolódik, terhesen és kisbabával szívás (ezt meg én tudom). Csak tegyél meg mindent a nagyobb gyerekek nyugalmáért, és hogy legyen egy kis saját tere mindenkinek.

2019. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!