Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként hogy...

Egyedülálló anyaként hogy álljak helyt mindenhol?

Figyelt kérdés

Bocsánat, lehet nem a legjobb helyen van a kérdésem, de nem tudtam hova írjam.


Egyedül nevelem 5,5 éves kislányomat. A gondom az, hogy annyira elúsztam a teendőkkel, a lakás folyton szalad, ha rendbe is tudom tenni, két napig sem tart és már megint úszik, a mosogatóm tele, a vasalni való halomban. Sosincs időm beágyazni, a fürdő hol rendben van, hol nem.

Reggel 5 előtt kelek, a gyerkőcöt 6ra viszem oviba, akkor átautózom a buszmegállóba egy másik településre, onnan 7re megyek megint egy másik településre dolgozni busszal - 3-ig, utána vissza az oviba, onnan vissza már kocsival a lakóhelyünkre. Ha nincs bolt, fél 5re, ha nincs 5re érünk haza. A saját igényeimet, mint a sportolás már feladtam, néha elmegyek futni, de amit korábban csináltam, nem teszem, mert különben semmi nem lenne rendben körülöttem. A kicsit heti kétszer viszem úszni egy tőlünk 30 km-re lévő városba, mert ezt imádja.

8kor már aludnia kell, különben másnap nem tudom felkelteni 5:20kor, hogy 6ra az oviba érjünk, és elérjem a 6:10kor induló buszomat.

Azt érzem, hogy kész káosz, ami körülöttem van, nem tudom hogy tegyek rendet a fejemben és a lakásban is.

Tegnap pl. bábszínházat készítettem a kislánynak kartonból, szines papír, stb. Este lettem kész, fél 9ig csináltam (megjegyzem az öröm hatalmas volt), viszont így se mosogatni nem volt időm, se főzni. Hoztam ebédre magamnak két pár virslit.

De azt érzem, hogy nem bírom már. Segítségem néha van, de akkor meg én is szerenék néha elmenni valahova vagy csak "magammal lenni". Párkapcsolatom nincs, néha az apukája elviszi magához, de mostanában nem is akar ott aludni a kislány, szabad estém nincs, nem is tudom hova férne be egy párkapcsolat.

Kész csődtömegnek érzem magam, amiért nem patent a lakás, néha annyi a mosatlan ruha, hogy már a szennyeskosárba sem fér bele.

Csináltunk napirendet, kinek mi a feladata egy-egy napra, de egy 5 évessel mégsem rakathatom rendbe a lakást.

Ha lemegyünk homokozni, játszóra, én csak arra szeretnék figyelni, és mivel a kis barátai is maradnak 7ig, mi is. Bár nem nagy dolog 5-7ig a játszón lenni, az is kevés idő a lányomnak.

Szval, kicsit azt érzem megbuktam anyaként. Az, hogy a nő hol maradt el mögöttem, azt már nem is tudom. Odafigyelek magamra, de régen sokkal inkább nőnek éreztem magam. Most inkább egy robotnak, akiben meghibásodott egy alkatrész és nincs aki hozná a használati/javítási útmutatót.

Nem tudom, hogy mi tévő legyek, hogy hozzam helyre az életünket, a napjainkat.

Köszönöm, hogy elolvastátok!



#házimunka #egyedülálló édesanya #sok feladat
2019. jún. 26. 07:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Nagyszülők nem tudnak segíteni?
2019. jún. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyszülők nincsenek akinél hétvégére maradhatna a kislány? És akkor lenne 2 napod. Kitakarítanál, főznél, másnap meg amit csak akarsz.


Vagy nem tudom milyen anyagi helyzetben vagy, de bébiszitter is levihetné 2 órára a játszótérre, ameddig te megcsinálod a dolgod, vagy elvihetné ő úszni.


Közelebbi munkahely vagy teljesen autóval járni nem lehetséges? Az is sokat könnyítene.

2019. jún. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A munkahelyet nem rég váltottam, és nagyon jó. Autóval nem tudok sajnos járni.

A nagyszülők néha megoldás lehet. Ti hogy osztjátok be a napotokat?

2019. jún. 26. 07:57
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos a nők 99% ezt csinálja hidd el.

Többek között én is, próbálok egyszerre több dolgot elvégezni. Például amíg este a kádban van az 5 évesem mellette a fürdőt takaritom ( nem vegyszerekkel ). Vagy szombat reggel 6 kor amíg meg el van egy kicsit szinten takarítók utána programozunk. Nehéz beleférni a 24 órába az biztos. És sok helyen hiába van férj a nő végzi a munka nagyreszet mindenhol, persze van ahol apuka tényleg kiveszi a részét, de ilyen nálunk nincs sajnos.

2019. jún. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan! Dehogy buktál meg! A lakás van érted és nem fordítva. Nem kell, hogy örökké rend legyen, nem egy múzeumban laktok.

Esetleg próbálj meg hatékonyabb lenni. Amíg lent vagytok a játszótéren addig menjen a mosógép. Ha van helyed, szerezz be egy mosogató gépet is. És ha nem muszáj ne vasalj!

Számomra a vasalás a leginkább elvesztegetett idő. Csak azt vasalom, amit feltétlenül muszáj.


De szerintem azért hiszed hogy megbuktál, mert nincs egy férfi az életedben akitől igazi visszacsatolást kapsz. Elvesztél valahol, de meg fogod találni újra önmagad. Hamarosan iskolába megy, és mivel akkor már neki is lesznek kötelességei, neked is több időd jut az otthoni teendőkre.


Amúgy nem kell minden nap a játszótéren lenni. Elég nagy már, hogy megértse, hogy anyának ma dolga van es ő addig ott játszhat körülötted.

2019. jún. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Ne aggódj, ez azoknál is így van, ahol van apuka de mondjuk 2-3 gyerek. A ház nem mindig patent, nem ér rá az ember sportolgatni hetente többször, hol egyik hol másik gyereket kell edzésre vinni, 4-5 emberre főzni, mosni, teregetni, stb. El kell engedni hogy minden legyen tökéletes. Hétvére időzíteni a nagyobb takarítást, hétköznap csak a minimumot (mosogatás, mosás), főzni lehet 3 naponta nagyobb adagot vagy néha rendelni. Nem kell tökéletesnek lenni.
2019. jún. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes, támogató válaszokat, szavakat!

Nagy szivecske Nektek! :)

2019. jún. 26. 08:01
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Figyi én is ebben a cipőben járok úgyhogy tudom miről beszélsz. A mosást meg tudod oldani amikor hazamész beteszed mos magától a gép. Majd kiteregsz ha elaludt a kicsi a vasalást szintén megoldhatod amikor alszik.

Próbálj még most Te maradni a főnök, mert így a "fejedre"nő a gyermek alárendeled magad. Meg kell értenie hogy vannak más teendőid is.Próbáld pl.belevonni a teendőidbe amikor takarítasz pl. adj neki is egy kis lapátot vagy seprüt és mintha játszanátok segítsen neked kérd meg ha nincs kedve akkor addig játszon mást mert te most takarítósat játszol :) Ugyanez a többi teendővel..a játszóterezést is meg lehet rövidíteni ha dolgod van majd másnap maradunk tovább most mennünk kell. Mindenképp maradj irányító szerepben a gyermek szempontjából ez a helyes.Lássa hogy határozott vagy és ő alkalmazkodik majd hozzád hidd el. Kitartást kívánok nagyon nehéz én is tudom :(

2019. jún. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
28%

Nem ertem miert ne lehetne kocsival menni a munkába.... De Amuyg meg ha anynira jó munkahely, akkor a költözés lenne a logikus megoldás és maris lenne időd.

Keress egy bébiszittert, egy takarítónőt és amig a sitter vigyáz a gyerekre, te a takarítónővel együtt tökéletes rendbe teszed a lakást. Onnantól pedig max napi fel óra a rendfenntartás. Bár egy 5 éves már nem igényel nonstop feluygeletete, simán meg lehetne oldani mellette is. A sportolást is amugy: pl te futsz, ő bicajozik melletted.

2019. jún. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha meg úgyis úszni hordod, amíg ő foglalkozáson van, te is úszhatsz
2019. jún. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!