Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fog össze sok...

Miért nem fog össze sok terhes nő, alapítanak egy szervezetet, ami arról szól hogy "ne adjunk hálapénzt szülés után"?

Figyelt kérdés
A dokik olyan pénzt kaszálnak ezzel a terhességi mizériával,meg szüléssel,hogy katasztrófa !
2019. jún. 26. 12:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert van ingyenes szülés. Nem kötelező a hálapénz.
2019. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
51%
Normális orvos el sem fogadja!
2019. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert onnantól kezdve megszűnik a fogadott orvos intézménye is ( nyilván ingyen nem fog dolgozni szabadidejében)
2019. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
93%

Nem volt fogadott orvosom, ügyeletesnél szültem, nekem így volt jó. Másnak meg másképp.

Még mindig veszélyes üzem a terhesség és a szülés. Ezért mindenki azt az utat keresi, ami szerinte a legbiztonságosabb. Ők attól nyugodtak, hogy orvost fogadnak, jó pénzért.

Nem a tiedet költik.

Amúgy meg nem kötelező.

2019. jún. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
74%
Ha teged zavar az, hogy adni "kell" akkor szüljél ügyeletesnél vagy, aki épp bent van. Nem kötelező pénzt adni, senki fejéhez nem tartanak puskát. Én és szerintem még rajtam kívül akad néhány nő, akinek az volt a nyugalma forrása, hogy nem egy akkor beesett orvosnál szült, akit korábban még messziről se látott. Ha téged ez zavar, nincs problematika, de kérlek, akinek ez így jó, te ne akarj ezért változtatni. És megjegyzem, csak van értelme, ha még ez a rendszer fennt van.
2019. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
86%

Mert nem lenne fair. Aki inygen akar szülni, megteheti az ügyeletesnél. Akinek ez nem felel meg, hanem arra van szüksége, hogy eg ybizonyos rovos, aki ismeri a kórtürténetét, mindent, éjjel-nappal a rendelkezésére álljon hétévégén, ünnepnapon, akármikor, annak bizony ára van, mégpedig jogosan. Vagy szerinted az lenne a normális, hogy a Dm-et is kinyissák a kedvedért például vasárnap éjfélkor is, teljesen ingyen? A kormányablaknál kiszolgáljanak húsvét vasárnap is, ingyen?



Az orvosnak is van családja, Amikor ügyel, azzal tud számolni a család, amikor viszont nem ügyel, csak a te kedvedért áll fel a családi asztaltól, vagy úg yigazítja a nyaralását, hogy a te szülésednél ott tudjon lenni, mert te erre megkérted, azért szeirnted nem jár egy fillér sem?


Van olyan orvos, aki 5-15-25 ezreket kér minden egyes találkozásnál a terhesgondozáson, és azt mondja, ezek után a szülésért már nem fogad el pénzt. Másnál meg más az elv. De az biztos, hogy minden kismama saját döntése, hogy kinél szül, ügyeletesnék vagy fogadott dokinál, és hogy utóbbi nem kötelező. Ha mégis azt választja, hogy legyen fogadott orvosa, nagyon nem szimpatikus, hogy utána ki van akadva azon, hogy mennyibe kerül.

2019. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
53%

Én adtam. A szülészem (fogadott) a naszutjan volt eppen. (szandekosan mondta hogy hivhatjuk ha mégis.. Mert nem lesz messze)

Lehet en vagyok a fura, de en nem mennek be a naszutam kozepen egy kvazi idegenhez, de o bejott hozzank es alapbol sok ilyen tortenetet irnak/mondanak róla helyi kismamas forumokon.


Igaz mi csórók vagyunk igy a vizitdíjának 10%at adtuk neki, de igy is alig akarta elfogadni.


Nem szegények a nodokik az tény, de nagyobb tettel vegzik a munkájukat, mint egy bmilyen mas szakmat vegzo ember.


Siman lehet szülni ugyeletessel es akkor is biztosan a leheto legjobb ellatast kapod amit kaphatsz. (legalabbis itt nalunk oktató korhaz van es rengeteg a szakorvos jelolt es rezidens így azt latom, hogy körül vannal ugralva a kismamak szules alatt, max kicsit messze all a haboritatlantol amiatt h ok a tananyag.. (Hat valamit valamiert)

2019. jún. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
57%

Komolyan nem értem, hogy az ilyen önjelölt “igazságtevők” milyen felindulásból játszák az eszüket. Az, hogy neked ez nem tetszik azzal semmi gond, szülhetsz az ügyeletesnél is aki éppen ott van nem vagy kényszerítve arra, hogy orvost válassz. Én fogadtam orvost, mert megnyugtatott hogy ő mindent tud a baba leendő nevétől az összes vérvételem eredményééig és nem a szülőágyon kell neki bemutatkoznom. Nyugalommal töltött el, hogy bármi van számíthatok rá, felhívhatom és akármikor szülök ismerős arcok fognak körülvenni akik ismerik az én szülési tervem, a nevemen szólítanak és ők üdvözlik a gyermekemet ebben a világban. Az, hogy neked erre nincs igényed / kereted az rendben van de nem értem másoktól miért kéne elvenni ezt a lehetőséget.

Az pedig, hogy a keresetüket méltatod. Elég nagy teher van a vállukon, méltatlanul alacsony fizetésért. Komolyan sajnálod tőlük? Irigy vagy vagy mi a bajod? Akkor lennél boldog ha ennél is kevesebbet vihetnének haza? Megnézném milyen lenne akkor az ügyeleteseknél szülni...

2019. jún. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
79%

Nem kellene keverni a szezont a fazonnal.


Ha ügyeletesnél szülsz, nem kell fizetni.

De ha te orvost fogadsz, el várod, hogy a szabadidejében bemenjen a szülésedhez, akkor azt igen is meg kell fizetni. Senki nem dolgozik a szabadidejében ingyen, és ez nem is elvárható.

2019. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
93%

A hálapénz nem kötelező. Ming a neve is mutatja, hálából adja az ember, ha elégedett volt a szolgáltatással. Senki sem fog pisztolyt a fejéhez, hogy márpedig addig innen ki nem megy, amíg nem ad hálapénzt.

De nyilvánvaló, hogy te kevered a fogadott orvossal, aki csak és kizárólag azért van jelen adott szülésnél, mert arra a kismama felkérte és ezek után evidens, hogy pénzt vár el a munkájáért. Ez sem kötelez ő, mármint orvost fogadni

2019. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!