Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 év körüli kicsik anyukái,...

2 év körüli kicsik anyukái, ti heti szinten hány "gyermekmentes" napot tartotok?

Figyelt kérdés
Azoknak az anyukáknak a válaszát várom, akiknek 2 év körüli gyermeke van és még nem dolgozik, tehát otthon van a kicsivel. Heti szinten hányszor van olyan, hogy valakire (mondjuk nagyszülőkre, rokonra, bébiszitterre) rábízzátok a gyermeketek? Pl. Úgy, hogy elmentek kikapcsolódni és másnál alszik, vagy órákra vigyáz rá? Esetleg azért, mert van valami dolgotok, amit a gyermeketekkel együtt nem tudtok elintézni?
2019. jún. 27. 05:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%

Hát azért, hogy elmenjek kikapcsolódni, azért nem hagyom otthon a gyerekem.

Bármi dolgom van, tud jönni velem. Azért vagyok otthon vele, hogy velem legyen...

2019. jún. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál,korrekt válasz. Jöhetnek még.
2019. jún. 27. 05:57
 3/27 anonim ***** válasza:
43%
Egy hónapban egyszer kb,amíg ügyet intêzek. Nagyon ragaszkodó és anyás-apás,nem tudom mi lenne ha valami miatt hosszabb időre ők a mamához kéne mennie.
2019. jún. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
Én sose raktam magamat totálisan félre a gyerekem mellett, úgyhogy heti 1 nap, de már pár hónaposan is vigyázott rá ennyit a nagymamája amíg a férjemmel randizni mentünk. Most bölcsibe jár heti 3 napon, ebből 2-n dolgozok a vállalkozásomban, egy napon meg élvezem az életet gyerekmentesen. A titok az, hogy joooooooo magasról le kell sz**ni a sok mártír anyát, aki cseszegetni próbál amiért nem olvadtál fel az anyaság szentségében - lásd első válaszoló ;)
2019. jún. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
51%

A kisfiam októberben lesz 2 éves. Eléggé anyás-apás. Sokszor visszük a nagyszülőkhöz,ha ügyet kell intézni,bár meg egyszer sem aludt ott. Ráadásul szinte úgy kell elosonni,h ne vegye észre...

Jól elvan nélkülünk,de ha nem érünk vissza az ebéd utáni alvásra,akkor tuti,h nem alszik el.

Nem is tudnám egyenlőre otthagyni éjjelre,maximum,ha muszáj lenne. Ősztől bölcsibe megy,mert vissza kell mennem dolgozni,szerintem (eleinte) ott is lesznek gondok az alvással.

2019. jún. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%

Ha dolgom volt, akkor akår hetinkétszer is pár órára, gondolok itt ügyintézésre, olyan helyen vásárlásra, aholvá nem szívesen viszem magammal pl.


Kikapcsolódni? Hát talán félévente 1x egy esti program, ezen felül fodrász kozmetikus 2 havonta kb, ha ezt os kikapcsolôdásnak veszem.

2019. jún. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

Nulla.

Nagyszülő vagy rokon nincs, akire bízhatom, az apjával nincs el. Eddig kétszer 20 percig voltam boltban egyedül, meg kétszer anyák napján, de végig ordította.

A férjem meg nem érti, hogy miért vagyok kikészülve idegileg.

2019. jún. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
58%

4es, miért mártíranya az akinek nem jelent örömet hogy elvigyék a gyerekét hogy ő szórakozzon? Én kiéltem magam a gyerek előtt, most már az a jó ha közös programokat csinálunk, nincs igényem másra. Persze az is normális ha valakinek van, de nem kellene ilyen primitív proli módon megnyilvánulnod csak mert nem egyezik a véleményed valaki máséval.


Én is mondhatnék rólad hasonlókat hogy minek kellett neked gyerek, ha saját magad fontosabb vagy, meg hasonlók, de nem teszem. Nektek az a jó, nekünk ez. Én elfogadom.

2019. jún. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Kedves Anyukák, azaz 4-es válaszoló... mikor tanulunk meg végre úgy megnyilvánulni, hogy nem minősítjük a másikat? Ez egy egyszerű kérdés volt, ki így csinálja, ki úgy. Nem hinném, hogy lennének abszolútértékek ebben a témában. De mindig elmegy a párbeszéd a "mártíranya" meg "önzőanya" irányba. Fogadjuk el végre, hogy mindenkinek máshogy jó és tartsuk tiszteletben egymást.
2019. jún. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
Havi egyszer, barátnőztem és a gyerek az apjával maradt. Ez fix volt. Persze volt hogy egyedül mentem boltba, ügyet intézni, akkor is az apjával volt, vagy ők mentek valamerre, én meg maradtam otthon. Sajnos olyan nem volt, hogy ketten menjünk az apjával valamerre, nincs bevethető nagyszülő... Most már 3 éves múlt, ovis lesz. Lesz egy pár nap amíg még nem dolgozok, az lesz a gyerekmentes idő igazán :D
2019. jún. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!