Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg kárpótolja a tömérdek...

Tényleg kárpótolja a tömérdek energiát egy-egy mosoly, ölelés?

Figyelt kérdés
Nincs gyerekem és mindig szerettem volna, de mostanában csak a szívást látom velük és idegesítenek. (Régen ez se volt, minden babát cukinak láttam, a gyerekeket szerettem) Próbálom visszaszerezni ezeket az érzéseket, ezért kérdezem. Mi olyan felemelő egy mosolyban? Mi kárpótolja a végig sétált éjszakákat, a szétharapott mellbimbót, a dackorszakot, a tinikort? Mit éreztek pontosan ilyenkor? Megköszönöm ha megpróbáljátok legalább megértetni velem, ha már nem érzem. (Előnyben azok, akik pontosan és nem általánosan fogalmazzák meg érzéseiket.) Köszönöm!
2019. júl. 2. 11:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

A büszkeség. Az öröm. A szeretet.


Igen, kárpótolja.

2019. júl. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Kárpótolja hát :)

Pedig én nem vagyok egy gyerekb.uz.i (sorry a szóért), világ életemben idegesített a hiszti, sosem tudtam mit kezdeni más gyerekekkel, de a sajátjaimat imádom.

2019. júl. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy kárpótolja!


2 kisgyerekem van, szinte egyedül nevelem őket, mert a férjem sajnos külföldre kényszerült menni dolgozni.

Szeretem a gyerekeim és örülök, hogy vannak, de tény, hogy testileg, idegileg, lelkileg is tönkrementem beléjük, főleg a 2. születése óta.

Aki együtt él a párjával, vagy van nagyszülői/baráti segítség, ott gondolom az anyukának is ezerszer könnyebb.

De ha nincs senki aki felváltson, ha gyomorideggel kell elmenned egy rohadt pisilésre is, mert tudod, hogy ha megmoccansz, rögtön megy utánad üvöltve a kicsi, akkor bizony idegileg teljesen tönkremégy.

Hiába mosolyog, hiába ad puszit a nagy, ez mind csodás, de attól még kib...ott nagy szívás 2 gyerekkel 24 órában összezárva lenni.

Ezt csak az értheti meg, aki szintén hasonlóképp él.

2019. júl. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%
Nem lehet megfogalmazni a szülés utáni érzést, ezt meg kell élni, csodálatos! Hidd el, hogy te is így leszel!
2019. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

De még mennyire hogy kárpótol. De ezt az ember akkor éli át amikor a saját gyereke mosolyog, kacag rá. Más egy idegen gyerektől, babától és más a sajátodtol.

Teljesen levesz a lábamról a fiam amikor jó napja van és sokat mosolyog rám és kacarászik, vagy amikor tornázom és átszellemülten figyel, vagy egy jó zenére beindulok táncolok ő meg nagyokat nevet rajtam, vagy amikor új produkciót mutat neked, vagy amikor először hiv mamának anyának. Sőt mikor hazaérsz és roham feléd a boldogságtól hogy anya megérkezett.

De ez a mély kapcsolat, érzések a születése napján beindulnak mikor meglátod őt mázosan és valósággá válik aki eddig a pocakodban fickándozott.

Persze, hogy vannak rosszabb napok de sokat kárpótolnak a jobbak és az ember azonnal elfelejti a nehezebb napokat.

2019. júl. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

3-as: én ezért nem vállaltam többet. 1-es vagyok. Boldogok vagyunk 1 gyerekkel, de nem bírnék meg 2-vel. Ezért nem lesz. Nem akarok lestrapált kimerült depressziós anya lenni. Akkor inkább marad boldog egyke a fiam...


És nálunk fel sem merülne, hogy a férjem elmegy, ha én nem bírnám nélküle a mindennapokat. Akkor vagy együtt mennénk, vagy senki.

De ez konkrétan cserbenhagyás. Csak munkának álcázva...

2019. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de hálás lennék, ha ennél picit pontosabbat irnátok, mert ezeket nem értem. :( Biztos elfoglaltak vagyok de akinek van egy kis ideje, köszönöm ha őszintén kifejezi, mi olyan felemelő, amiért megéri. (A körülöttem élők anya-gyerek kapcsolata-főleg felnőttként- egyáltalan nem tűnik jónak, így én most azt látom, hogy egy nagy kamu az egész, de mivel visszafordíthatatlan, így inkább hangoztatják az anyák, milyen jó, hogy elviselhető legyen, ha már változtatni nem lehet. Szeretném elhinni, hogy ez nem így van, csak nem tudom és a környékemen nincs olyan, akit őszintén kérdezhetnék erről.)
2019. júl. 2. 12:09
 8/20 A kérdező kommentje:
Kozbe jottek kifejtos valaszok, ilyesmire gondoltam, orulok meg tobbnek! :)
2019. júl. 2. 12:12
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem mit kell ezen fejtegetni. Szerettél már őszintén valakit igazán, mindennél jobban? Például nagy szerelmedet? Szüleidet? Na, amikor ő átölelt és rádmosolygott, azt szorozd fel ezerrel. Ezen nincs mit fejtegetni hacsak nem vagy érzelmi analfabéta.
2019. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem az a baj, hogy te is betojtál mint én? Mivel nálunk lassan aktuális lesz. És félek, pedig mindig is akartam gyereket. De szerintem erre nem lehet könnyű választ adni, vagy jól elmagyarázni. Ha pl. megkérdeznék miért jó párkapcsolatban lenni, nem tudnám hogy magyarázzam el. Egyszerűen imádom a párom és kész. Sokan meg a párkapcsolatra is azt mondják felesleges nyűg... Korlátozzák a szabadságod, csupa lemondás és alkalmazkodás stb.. Én ezeket viszont nem érzem. Örülök mikor hazajövünk a munkából és végre együtt lehetünk.
2019. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!