Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiszúrás a gyerekeimmel ha...

Kiszúrás a gyerekeimmel ha nagyon hasonló nevet adok nekik?

Figyelt kérdés
Ikreket várok, és az egyik már 100%, hogy Izabella lesz. A másiknak nagyon szeretném az Anabella/Arabella nevet adni, de nem tudom, hogy csak a hormonokkal dúsított agyam gondolja jó ötletnek vagy valóban az. A kérdésemnek nem az a lényege, hogy maga a név hogy tetszik, hanem hogy ennyire hasonló nevet mennyire rossz ötlet adni. (Párom és szüleim objektív véleményére nem számíthatok, mert "bármi jó lesz")

2019. júl. 2. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Mind a két név szép, teljesen vállalható. Én nem látok benne problémát, max ha Bellanak beceznetek mind a kettőt, de gondolom nem ez a terv. De pl Iza és Anna, vagy Iza és Bella becèzèssel simán.
2019. júl. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
“Gyerek” szempontból én nem örülnék neki, ha kb. ugyanaz lenne a nevem, mint a testvéremnek. Ha egykerekű ikrek lesznek, akkor pláne nehezen fogjak őket megkülönböztetni, nem tennék ra erre meg egy lapáttal. Egyébként én második nevkent megkaptam édesanyám nevet, de ezt sem szerettem soha, mert az emberek amúgy is hajlamosak xy lányaként utalni az emberre, így meg, hogy a második nevem egyezik az övével, gyakran ugyanúgy szólítanak meg, mint anyut, pedig az első nevemet használom. Tudom, hogy nem pont ugyanaz az én esetem, mint a kérdésben, de azért szerintem jól mutatja, hogy zavaró tud lenni a (majdnem) ugyanolyan név.
2019. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Lol, az az egykerekű nem tudom honnan jött 😂😂

Bocsi, természetesen egypetéjűre gondoltam.

2019. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Egyik Ridikül (beszélgetős műsor) adása szólt erről, ott pszichológus ecsetelte, hogy nem szerencsés az egybecsengő nevek választása ikrek esetén, mert ezzel csak az egyébként is nyilvánvaló rivalizálást erősíted köztük. Illetve még egy dolog lenne, amin ,,osztozniuk kellene". Ha egypetéjűek (néha még a kétpetéjűeket is) folyton összekeverik őket, ugyanakkor van a szülinapjuk, legtöbbször ugyanabba az iskolába, ugyanabba az osztályba kerülnek, némely szülőnek ez a heppje, hogy egyformába kell őket öltöztetni. Ez nem tesz jót a személyiségfejlődésüknek.

Sokkal inkább azt kell erősíteni, hogy mindegyikük egy-egy önálló entitás, önálló ízléssel, más-más személyiséggel és minél kevesebb hasonlóság legyen a dolgaik között.

2019. júl. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Mind nagyon szép név, én is adnám, de valóban lehet némi pszichológiai vonzata így végiggondolva.

Érdemes másik hasonló hosszúságú de kevésbé egybecsengő nevet nézned. Pl: Viktória, Stefánia, Klaudia, Teodóra, stb.

2019. júl. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Én a gyerek helyébe nem örülnék hasonló névnek.
2019. júl. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem adhatod nekik. Igaz, nem ikrek a lányaim, de Izabella az egyikük, a másik Daniella.
2019. júl. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Én nem adnám. Külön gyerek, külön név. Annyi sok szép lánynév van.


Klementina

Karolina

Kornélia

Hortenzia

Hermina

Henrietta

Krisztina


Ilyesmit választanék a másik gyereknek.

2019. júl. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezt még átgondolom addig. Az a gond, hogy olvasom az adható neveket és egyik sem tetszik... De talán majd sikerül megbarátkoznom egy másik névvel, még van időm.
2019. júl. 3. 10:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Izabella és Marietta?
2019. júl. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!