Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha rossz anya...

Mit tegyek ha rossz anya vagyok? Őszintén utálom magam

Figyelt kérdés

Még nem volt gyerekem sosem voltam türelmetlen, hihetetlenül nyugodt természetem volt. Most szinte az ellentéte. Ha már csak hisztizik, nyűglődik ki vagyok akadva, hogy hagyja már abba. Nem kiabálok vele de volt már hogy hangosabban szóltam. Csak ugye Ő ezt még nem érti. Később mikor rájövök mi volt a baj és már nyugodt vagy elaludt, akkor pedig sírok mint egy sz.ros gyerek, hogy hogy lehetek ilyen mikor olyan csodálatos. Igaz, hogy véletlen baba volt de ettől függetlenül tényleg nagyon szeretem és nagyon bánt hogy ilyen vagyok. Egyszerűen nem tudok nyugodt lenni ilyenkor. Olyan csodálatos 9 hónapos baba és annyira szeretem de annyira sajnálom hogy neki csak egy ilyen anya jutott. Férjemmel sem felhőtlen a kapcsolatunk esetleg lehet hogy az is hozzá segít ehhez.

Nem tudom mi tévő legyek, kérlek segítsetek :(


2019. júl. 5. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Először is nem vagy rossz anya! Igen, bizony sokszor nehéz, fárasztó, ez miatt vagy te is feszült és ingerült. Lehet a párodnak sem könnyű, próbáljatok segíteni egymásnak, beszélgetni. A babának sem jó a feszült légkör, ne kiabál vele! Próbálj a sétálni, mozogni,akár a babával is a friss levegőn kiengedni a gőzt. Tudom nem könnyű, a legcsodálatosabb és egyben a legnehezebb dolog a világon. Gondolj arra, egészséges, lehet a kicsinek is rossz napja van, fáj valamilye csak nem tudja elmondani, a szeretetre, ölelésedre vágyik, énekelj neki. Olyan gyorsan elszáll ez az idő, élvezd!
2019. júl. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

A férjeddel való kapcsolatod megromlása nyilván belejátszik, ettől vagy ideges, és akkor még ott van egy gondozást igénylő gyerek is.

A házasságok természetes válságon mennek át a rózsaszín köd, a szimbiózis elmúlása után, ilyenkor megjelenik a két ember önálló érdekérvényesítési igénye. Ha a férjed hajlandó, jó lenne egy párkapcsolati tanácsadóhoz, párterapeutához elmennetek, hogy túljussatok ezen a kellemetlen időszakon. A kétfős család háromfőssé válik teljesen más szerepekkel, gondtalan párból anya és apa lesz, az anya aggódik, hogy minden rendben legyen a kicsivel, a férfi meg nem tud vele mit kezdeni, csak azt látja, hogy kiütötték őt a nyeregből, már nem olyan szabad az életük. Anyagi gondok is keletkezhetnek, mert másfél fizetésből kell megélnie 3 embernek. Plusz biológiai okokból az anyák 2/3-a nem ússza meg a gyermekágyi depressziót. Szóval szaksegítség kellene, neked pedig fizikai segítség (nagyszülők), akik néha tehermentesítenek. Hogy utána helyreálljon a korábbi béke.

2019. júl. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nyugi, én is néha fél kapom a vizet ugyanilyen idős baba mellett. Utána persze én is utálom magam. Amikor semmi se jó neki, igenis nehéz nyugodtnak maradni. Ugyan nálunk tervezett volt. Olyankor megállok pár másodpercre, kifújom magam, és arra gondolok, hogy mennyire vártuk, milyen kis csodálatos emberke, és hogy ugyan nem tudom mi a hiszti tárgya, de biztos nem azért csinálja hogy engem idegesítsen.
2019. júl. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Pont egy korszakban vagytok, amikor már minden tette balesetveszélyes, esetleg dúl a szeparációs szorongás és még a vécére is követ. Te pedig már kicsit leadnád néha, különben megőrülsz. Nem vagy ettől még rossz anya, ezen mindenki átmegy többé-kevésbé. Ha vigasztal, a dackorszak hangoskodás és hisztik szempontjából várhatóan rosszabb lesz :) Nem kell olyan magasra rakni a szuperanyu mércét, hogy aztán mindenért bűntudatot érezz. Persze legyél empatikus a gyerekeddel és ne bántsd és legyél következetes meg türelmes..., de az őszinte érzelemkifejezés kultúrformái azért megengedettek, és néha némi önző énidő is kell, hogy bírd a strapát.
2019. júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
14 hónapos a fiam. Nálunk talán most kezd enyhülni az állandó nyekergés 😢 de amióta jár (egy hete) már egész jól elfoglalja magát. Sokszor ki voltam akadva. Nem vagyok büszke, rá is ordítottam. Utána meg én is sírok mint egy gyerek. De nagyon szeretem, tűzbe is mennék érte. 8 hónapja nem alszok éjszaka, fáradt vagyok, nyűgös. De ez majd változik, igyekszem minden nap én is, hogy jó legyen mindenkine 😉 kitartást
2019. júl. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát igencsak rad ferne egy kiadós szex, aztan csavargás. Azért ennyire nem kell komolyan venni. A hiszti a mindennapok része, ahogy a siras, vagy a dacolás.

Beszélj az uraddal, hagyd rá a gyereket, menj csavizni és kapjad összr magad. Felnőtt nő vagy elvileg. Én is ki szoktam akadni, de mély levegőt veszek, és elszámolok 10ig.

Nem vagyok tökéletes anya, de a gyerekeim szerint csodálatos vagyok, tehát eleve már nem gondolkodok ilyenen hogy szaranya vagyok. Feleslegeden stresszelném magam.

2019. júl. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt az érzést, mikor már órákon át próbáltam megnyugtatni és semmi nem működik és csak ordít, én is marhára be tudok feszülni és előfordult, hogy olyankor már nem úgy fogtam meg/szóltam hozzá. Aztán elmúlik és gyűlölöm magam. Pedig én is elég nyugis természet lennék. Éjjeli buliknál néha még előfordul, több óra visítva virrasztás után. Apának szoktam átadni ilyenkor a "műszakot", akár csak 5-10 percre, míg lehiggadok. Néha nem egyszerű, de látod a saját határaidat feszegeted érte, nem vagy rossz anya. Ez emberi dolog, rossz anya akkor lennél, ha nem tartanád rossznak, hogy ilyen sajnos előfordul.
2019. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2019. júl. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!