Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Trombózis szülés után 8 hónappal?

Trombózis szülés után 8 hónappal?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Izomlázszerű zsibbadás van a bal combomon egészen a vádliból indul és tegnap még csak alul a vádlim zsibbadt ma meg már a combomba is kisugárzik..

Azért nem lehet izoml@z mert tegnap semmi szokatlant nem csináltam tehát nem futottam nem erőltettem meg stb.

Egyedül csak a Magassarkúban mentem tegnap pár száz métert és esetleg még azt tudom elképzelni hogy amiatt terhelődött meg a bal lábam.

De ha izomláz lenne akkor mindkettő lábam zsibbadna..

Sógornőmnek volt trombózisa és azt mondta ha nekem is az lenne akkor lábra se birnek állni.

Vékony vagyok fiatal vagyok de szültem emiatt gondolom meg volt pár a családban de időseknek.


2019. júl. 5. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha trombózis volna akkor forró volna a lábad esetleg vörös, valami csomót tudnál valahol kitapintani.Ezeket nem írtad úgyhogy nem, nincs trombózisod.Simán rosszul is léphettél...
2019. júl. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Nekem volt elég magasan és durva mélyvénás trombózisom, nagyon fájt, de járkáltam vele még pár napot, mire rájöttek. Vörös nem volt, viszont jól meg volt dagadva a másikhoz képest. Lábujjhegyre nem lehet vele állni egyébként, nem tart meg olyankor az a lábad. Ha ez megy és nincs megdagadva, nem hiszem, hogy az.

De lehet akár gerincsérv jele is a lábzsibbadás, -görcs, (és kb. bármi tünet) bár az meg inkább fentről szalad lefelé és jellemzően egy testhelyzetben jelentkezik durvábban (pl. leggyakoribb a statikus állás vagy totyorgás, hajlongás, bizonyos pózban ülés). Esetleg teszteld, hogy ha erre-arra mozgatod, csavarod, döntöd magad, hogy a derekad mozogjon, változik-e.

De persze ez csak látatlan laikus ötletelés, inkább menj el a háziorvoshoz.

2019. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ki próbáltam ezt a lábujjhegyen állást és a bal zsibbado lábamon nem tudtam magam megtartani.
2019. júl. 5. 11:03
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Menj orvoshoz, minél hamarabb, főleg ha a családban is volt több trombózisos. Ez nem vicc. Bele is lehet halni, akármikor, ha leszakad egy rög. Lehet hogy csak egy ideg nyomódott, és azért zsibbad, de a helyedben utánajárnék. Azonnal. Egy barátunknak is csak izomlázszerű tünetei voltak. 40-es, sportos, vékony férfi. Mégis trombózisa volt.
2019. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Voltam a haziorvosnal.

Azt mondta csak az ideg csipodott be.

Írt fel flectort.

2019. júl. 5. 13:42
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt mondta ha be lenne kemenyedve a vádlim duzzadt lenne stb akkor lenne esélyes.

De a bal labommal a lábujjhegyemen alva tényleg nem bírom megtartani magam.

2019. júl. 5. 13:43
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja meg arra fogta hogy emelgetem a gyereket
2019. júl. 5. 13:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor jó. Az majd elmúlik :)
2019. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
# 2 vagyok, a gerincsérvnek, isiásznak is lehet tünete, ha nem tudsz lábujjhegyre állni. Kipróbáltad már, hogy erősödik/gyengül-e, ha a derekadat teszteled (óvatosan)?
2019. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az orvos mondta hajoljak le és hogy fáj e de nem fájt
2019. júl. 5. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!