Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miken, hogyan spórolsz havonta...

Miken, hogyan spórolsz havonta, hogy a gyereknevelés kevesebbe kerüljön?

Figyelt kérdés
Pl. nem a márkás terméket veszed meg,mosható pelenkát veszel,használt cuccokat,vagy ruhákat veszel ? Stb.
2019. júl. 9. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Használtruhát szoktunk venni de én inkabb magamon spórolok nem a gyerekemen. Amit tudok meg adok neki persze nem mondom hogy minden hónapba veszek neki játékokat ezt azt. De ha meg tetszik neki egy szép ruha meg veszem. Mondjuk a cipőn nem spórolok neki azt csak eredetit. De ruhát ahogy írtam veszek használtan vagy marad a nagytesórol.
2019. júl. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
A gyereken nem spórolunk, ha már muszáj, akkor inkább magunkon...
2019. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Semmin.
2019. júl. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Igazából semmin. Vannak használt ruháik, de csak mert arra jártam és megtetszett.

Cipőből csak újat, márkásat (szamos, dd step, márkás sportcipők).

2019. júl. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Én megveszem a liberot, mert jobban jövök ki. Turis, piacos ruhákat vsszek, mert úgyis leeszi, leissza, jó a 300 ft-os is itthon. Külön polcra van téve az utcai és külön az itthoni ruha. Cipőt mindig kapunk a keresztanyjától 3 gyerek után, de múltkor abból is találtunk olyat, ami tartja a lábát egy ezresért. Heti menüt írok, kétnaponta főzök és idény zöldséget, gyümölcsöt veszek. Sokszor nézek ki cuccokat market place-en ill apának is adják a kismotort amit kinőtt a szomszéd kisfiú, a csúszdát stb..most 2 méteres csúszdát keresek a neten. Illetve sok mindent mi magunk csinálunk pl homokozót, kerti játszóteret. Amin nem spórolok, az a játék. Inkább kevesebb, de minőségi játéka legyen, mert egy-két olcsóbb játék már a kukában van, a drága még mindig bírja.
2019. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Cipőre visszatérve ez is d d step volt és látszik rajta, hogy 1x-2x volt használva.
2019. júl. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Nekem még baba. Csomó mindent használtan vettünk (kocsi, ágy, légzésfigyelő, cumisüveg sterilizáló), más dolgokat egyáltalán nem (pihenőszék, babafészek). Adamo hinta helyett egy olcsóbb, de jót.

Ruhát használtan vagy újonnan is veszek.

Hordozókendőt, csatit márkásan vettünk. Mosipelus nem spórolás, csak ha vki pontosan tudja, mi és mennyi kell. A legtöbb mosis anyuka az Isten pénzét is elköltené egy új cuki modellre (én is).

Eddig még semmi nem volt, amit a pénz miatt nem vettünk meg, a hely meg az idő meg a szükségesség elég szűrő volt.

De ha majd követeli a menő cuccokat, határt kell szabni.

2019. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Ruhát szoktam használtan venni, és játékokat. Főleg ami drágább, pl. műanyag kerti ház, csúszda. Ruhából most rengeteg kell, mert próbálkozunk a szobatisztasággal, és van, hogy 5 perc után átöltözés jön. Amúgy is, sarazni, csúszni-mászni, kutyázni otthonra jó az.

Amit tudunk, azt megtermelünk a kertben, fúrt kút van a locsoláshoz. Ezzel is rengeteget lehet spórolni.

2019. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pelusból csak is Liberot veszek mert az olcsóbtól kiütéses lett.

Zöldség gyümölcs csak piacon veszek, ott is olcsóbbat, ha tudok akkor hazait őstermelőtől.

2019. júl. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem spórolás céljából, hanem az állandó pelenkakiütés miatt (Pampers jó volt egy dbig de utána az sem) váltottam mosható pelenkára. Azóta ilyen gondunk nincs és a nagy szemétkupac eltűnt és még olcsóbb is. Most nézegetem a környezetbarát mososzert kb filléres dolog ki fogom próbálni ugyan ez az öblítő is. Ez inkább a jót a hasznossal. Ruhái vannak használtak vannak újak, mikor mi tetszik meg. De sok sok felesleges dolgot megvettem pl szobahinta és társai amit utált a testvére most van úton, ezeket a köröket inkább kihagyom most már.
2019. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!