Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Richard...

Mit gondoltok a Richard névről? Ti adnátok ezt a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

2019. júl. 10. 21:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
59%

Nem.


(Ismertem egy gazembert, de egy másik Richárd ismerősöm sem volt túl pozitív, meg egyébként is egy rideg név.)

2019. júl. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jó név. Nekem amúgy is pozitív benyomásaim vannak a Ricsikről, mert még suliból az egyik haverom, illetve a legjobb barátom is ezt a nevet viseli, és mindkettő baromi jófej. ;)
2019. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%

Jó név. Angol király jut eszembe róla.


Lehet becézni kisebb korban: Ricsi, Rikárdó, Rikó, Riki.

Idősebb korban pedig egyszerűen Richárd, ami kellő komolyságot hordoz, ha pl. munkahelyen kell szólítani.


Amúgy mindenkinek minden névről eszébe jut valaki, és ez alapján is meg lehet ítélni, hogy egy név tetszik-e vagy sem.


Ha volt hülye Richárd ismerősöd, akkor úgyse adod neki. Ha meg jófej emberek jutnak eszedbe erről a névről, akkor miért ne adnád?

2019. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!☺️
2019. júl. 10. 22:36
 5/30 anonim ***** válasza:
43%
Ricsárd. Nem tetszik.
2019. júl. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Még jöhetnek! :)
2019. júl. 10. 22:51
 7/30 anonim ***** válasza:
82%
Nem így nevezném az enyémet.
2019. júl. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
Volt ilyen nevű ismerősöm , kiejtve Rihárd, és nem Ricsárd. Egészen más hangzása van így a névnek. :)
2019. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem senki sem Ricsárdnak ejti, még angolul sem, legalábbis nem így, ahogy mi írjuk és ahogy mi magyarul kiejtjük. Teljesen más a hangzása, ha angolul kiejtik, máshogy ejtik az r-t és az "á"-t is.

H-val ejtve egy szép, kemény hangzású név, de ha valaki "úgy" mondja, még romantikát is lehet benne felfedezni.

A jelentése is tekintélyt sugall: hatalmas, uralkodó, erős, merész.

Richard Gere is tök jól eléldegél ezzel a névvel. Meg Richard Strauss is biztos büszkén viselte. És Oroszlánszívű Richárd is.

2019. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%

Nekem tetszik, de Richárd, nem Richard.

Múltkor láttam valamelyik közösségi oldalon, hogy egy csöves cigó Rihárdként volt beregisztrálva...a saját nevét nem tudja helyesen leírni, bakker.

2019. júl. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!