Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik az anyakönyvezés?

Hogyan zajlik az anyakönyvezés?

Figyelt kérdés

2019. júl. 12. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Kifejtened kicsit bovebben hogy mire lennel kivancsi?
2019. júl. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, szóval szülés után mi a teendő, hogy a gyermeket anyakönyvezzék? Mi kell hozzá? Hova kell menni? És kinek?
2019. júl. 12. 22:39
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
A kórház anyakönyvvezetője keres fel téged a kórházban, általában szülés utáni napon. Személyi, lakcímkartya, házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági nyilatkozat kell nálad legyen. Mi a távozás napján meg is kaptuk az volt a 3. nap.
2019. júl. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sejtettem hogy ezt kerdezed csak nem voltam tuti biztos. Nalunk a korhaz intezte, meg a korhazban voltunk amikor bejott az anyakonyvvezeto es alairatta a papirokat stb, megcsinaltak a betegkartyajat a lakcimkartyajat es az adokartyajat is. Altalaban a legtobb korhazban ezt mar megcsinaljak. Viszont nekunk nevvaltozas tortent mert nem volt apasagi nyilatkozat igy az en nevemre kerult nem apukaera igy a hivatalba kellett bemennunk tenni egy elismerot es megcsinaltak az uj anyakonyvi kivonatot, a betegkartyat a lakcimkartyat es az adokartyat kulon menni kellett megcsinaltatni. Van meg kerdesed?
2019. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kórházon belül kellett két napon belül felkeresni az ezzel foglalkozó helyet. Én (az apuka) intéztem, még sorban állás is volt egyik gyereknél.
2019. júl. 13. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyi tennék hozzá, hogy a kórházi dolgozó nem anyakönyvvezető. Az adatokat veszi fel.

A kórházból még egy ember beviszi a születés helyi szerinti anyakönyvi hivatalba és ott anyakönyvezik.

2019. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. júl. 22. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!