Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell a szülői segítség,...

Miért kell a szülői segítség, ha megszületik valaki gyereke?

Figyelt kérdés

Anya folyton mondogatja, hogy ha majd egyszer babám lesz, akkor bizony kell majd a segítség, és ebben az anyósom is egyet ért. Csak nem értem, miben, akkor ott a férjem, és szülés után az ember nem is dolgozik egy jópár évig, hogy otthon lehessen a babával.


Anya mesélte, hogy amikor megszülettem, még megfürdetni se mert. Azért én nem ilyen vagyok...



2019. júl. 14. 11:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%

Meglátod,hogy egyáltalán nem olyan könnyű mint ahogy te azt elképzeled.

Ugyan nekem még nincs gyermekem,de van két nálam sokkal kisebb húgom. És tapasztalatból mondom, hogy a férfiak egyéltalán nem értenek az ilyen dolgokhoz. Anyámnak igenis kellett a segítség, s tőlem kapta meg, mert nagyon fárasztó dolog,hogy fürödni se tud az ember. Általába tisztába raktam a húgaim és segítettem anyunak megfürdetni a kicsiket, mert az is jól jön ám. Hiába támaszkodsz a férjed segítségére, bár merre nézek 2-3 pelenkarakás kifog rajtuk. + gondolom azért mert te nem,ő fog dolgozni

2019. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Mert az apa jóesetben dolgozik, az anyának meg sok intézni valója van, ahová nem akarja egesz nagy cipelni a picit, vagy netán pihenni akar, házat újitanak stb. stb akkor jol jon, ha ott a nagyi es vigyaz ra par orat
2019. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
próbáld ki, h 1-2-3 óránként felkelsz éjjel random, aztán 1-2 óra múlva visszaalhatsz. 1 hét után rá fogsz jönni, h jó lenne, ha segítene vki, és tudnál 8 órát aludni egyben. és ez csak az alvás....
2019. júl. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végülis csak elég ezt az egészet egyszer végigszendvedni.
2019. júl. 14. 11:21
 5/29 anonim ***** válasza:
41%
Azért, mert sokan tizen-, huszonévesen szülnek és csak a cukormázas oldalát látják a dolognak. Sokszor még nem érettek az anyai szerepre. Egy gyerek nevelése felelősséggel jár. Ahogy a mondás tarja: "Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond."
2019. júl. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
46%

"Végülis csak elég ezt az egészet egyszer végigszendvedni."

Ezt hogy érted?

2019. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%

A férfiaknak meg van engedve, hogy ne értsenek ehhez, a nők meg vannak érte szégyenítve.


A férfiak ugyanúgy képesek a gyerekeik ellátására, csak náluk ott az opció, hogy ha nem tetszik, anya megcsinálja úgyis.

2019. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
63%

"Azért, mert sokan tizen-, huszonévesen szülnek és csak a cukormázas oldalát látják a dolognak."

Tökmindegy, hogy hány évesen szül valaki, így is úgy is fárasztó az egész, jól jön a segítség. Sőt, tizen-, huszonévesen még jobban is bírja a strapát a fiatalabb szervezet segítség nélkül is, mint ha csak 35-40 évesen szül valaki.

Ezzel együtt nem "kell" a segítség, hiszen nagyon sokan kénytelenek anélkül megoldani - és meg is oldják valahogy -, de jó, ha van. (Ezért érdemes meggondolni, hogy mennyire zárkózik el a pár a leendő nagyszülők elől, hogy "ne szóljanak bele az életükbe", mert aztán majd még örülnének, ha beleszólnának.)

2019. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
62%
Hozzám nem jött segítség. Aznap, amikor a kórházból eljöttünk, anyu hozott egy lábas ételt, ennyi volt. Nem is volt rá szükségem, rohadt nagy nyűg lett volna, ha még ő is ott ül, mindenbe beleszól. Olyan jó volt végre hármasban lenni.
2019. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy én csak egy gyereket akarok.


Én csak előre félek, hogy majd a nagyszülők mindenben irányítani akarnak, mert hogy ők idősebbek és hogy jobban tudják...tanácsot adhatnak, meg segíthetnek, de ha valamit másképp akarok, akkor ne kelljen már kikérnem hozzá a jogot :D

2019. júl. 14. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!