Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anya életkora összefügg a...

Az anya életkora összefügg a szülés utáni test állapotával?

Figyelt kérdés
Tehát aki huszonévesen szül annak kevésbé sínyli meg a teste a várandósságot, mint aki 35 felett? Vagy ez csak genetika kérdése és nem a kortól függ?
2019. júl. 16. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,én 37 évesen szültem,minden rendben,viszonylag gyorsan meg született a kisfiam.

Szerintem ez genetika is lehet,bár nem vagyok benne biztos.

Babát vársz ?

2019. júl. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Arra gondolok, hogy megnyúlik a bőr, lógó pocak, lógó cicik stb.


Még csak tervezzük :)

2019. júl. 16. 11:07
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen szültem. Csíkos a hasam, több apró csík van rajta, ami nem feltűnő, láttam már csúnyábbat is, olyanon, aki szintén huszonévesen szült. A melleim nem lógnak, de látszik rajtuk, hogy szoptattam, nem olyanok, mint terhesség előtt, szülés előtt és nyilván akinek nagyobbak a mellei, azoknál ez az állapot lehet rosszabb is. Nekem mondjuk eleve nincsenek nagy melleim.

Szóval nyilván a kor előrehaladtával nem olyan kedvezőek az állapotok, de inkább genetika.

2019. júl. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem genetika. én már tinédzserként szereztem pár striat, terhesség után a hasam is olyan maradt. vagy még arra tudok gondolni, hogy nagyon nagy hasam volt (átlagos méretű baba) és többször nagyon hirtelen nőtt sokat.
2019. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Majdnem 35 voltam, mikor a kislányom született.

Nem lógnak a melleim, nem repedt ki sehol a bőröm, nincs egy striám se. A hasam lapos, nem lóg rajta a bőr sem, csak a császáros hegem fölött maradt egy hosszanti pukli, amit a bugyi teljesen eltakar. Hamar visszanyertem a régi alakom -kb. 5 hónap alatt-, most 48 kg vagyok.

De szerintem ez főként genetika. Engem mindigis kb. 10 évvel fiatalabbnak mondtak a koromhoz képest.

A másik fontos tényező ebben szerintem, hogy milyen életmódot folytattál a terhesség előtt; pl. sportoltál-e -én rendszeresen sportolok.

A harmadik tényező pedig, hogy mennyire 'engeded el' magad terhesség alatt. Nem kell kettő helyett enni. Az egészséges súlytöbblet a terhesség végére 10-12 kg. Nálam 12 lett a vége, amiből 9 lement az első hétben, a többi volt a 'hízás' része, amit le kellett dolgoznom.

2019. júl. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hozott anyagból dolgozik a terhesség. Ha eleve nem volt jó állapotban a test, nyilván javítani nem fog rajta.
2019. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Genetika és egyéni szinten kor.

30 évesen jobban bírta a testem, mint 34 évesen.

Striám egy se lett egyik alkalommal sem, nem nyúlt meg a bőröm, viszont a hasam szétnyílt, másodjára jobban, így pocakom van annak ellenére hogy második terhességnél normál súlyról csak 6 kg-t híztam.

Viszont ami nem esztétika: több komplikáció lett másodjára, többször voltam kórházban, gdm-es lettem.

És ami nem látszik és szívesen cserélném lógó mellre és csíkokra: méhsüllyedésem és hüvelysérvem lett.

2019. júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Genetika.

34 évesen szültem tavaly. Nincs egy darab striám se. A hasam lapos. Könnyebb vagyok vagy 3 kilóval, mint terhesség előtt, pedig 30(!) kilót híztam.

8.5 hónapja szültem.

Viszont rengeteg csúnya visszerem lett, ami majd műtétet igényel vagy injekciós kezelést.

2019. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez genetika.

A kozmetikusom elmagyarázta, hogy akinek rugalmatlan a bőre, annak megnyúlva marad és striái lesznek, bármit is ken magára és bármennyi idős.

Hízás-fogyás terhesség és szoptatás alatt szintén genetika.

38 és 42 évesen szültem. Nincs striám sem kötányhasam és a szülés utáni egy hónapon belül lapos lett úra a hasam, pedig az utolsó terhességem "eredménye" egy ikerpár volt :-) A szoptatás alatt vékonyabb voltam, mint valaha életemben, (a terhességeket 57 kilóval kezdtem, szoptatás alatt 53 kilóra fogytam).


Az viszont hozzátartozik az igazsághoz, hogy fiatal éveimben rengeteget sportoltam, és még most is futok hetente 2x 5 kilométert. Úgyhogy a rendszeres sport sokat segít a helyzeten.

2019. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29 évesen szültem. A stria csak azon múlik, hogy hajlamos vagy-e rá vagy sem. Nekem már tiniként sok volt, terhesen a 39.hétig semmi, majd 2 nap alatt szétrepedt a bőröm. Kötényhasam volt szülés után 2 hónapig, már visszahúzódott csak egy pukli van a heg felett (5 hónapja szültem). A melleim lógnak mintha szoptattam volna, pedig nem volt tejbelövellésem sajnos. És hiába sportoltam terhesség előtt és alatt, 17 kilót híztam, és szétnyílt a brutálerős hasizmom is. A pluszsúlyt már leadtam, a hasamon még dolgozom. Ez van🙂 ismerek olyan huszonéves anyákat akik nagyon megváltoztak külsőleg szülés után és olyan 30asokat akiken nem látszik, hogy babájuk lett.
2019. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!