Hogy legyek jó anya?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom akiknek igazán jó a kapcsolatuk anyukajukkal. Mit szerettek benne, mitől tartjátok jó anyának?
2019. júl. 16. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A mindennapos törődés, sok beszélgetés, a szeretet kimutatása, kimondása, az örökös jószándék részéről, az önzetlensége, hogy mindig, mindenben lehet rá számítani, hogy tud bocsánatot kérni, ha téved.
2019. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig dícsérd meg, ha olyat csinál, mert akkor elkerülheted, hogy görcsös bizonyítási vágyban szenvedjen.

Mondd el neki az érzéseid, akkor is, ha szomorú vagy, ezzel azt érzi, bízol benne.

Soha semmilyen körülmények közt ne degradáld le, ha valamit nem tud megcsinálni,tanítsd meg rá, mutasd meg neki, hogy kell. Ne azt mondd, hogy eztnem tudod, majd én megcsinálom,hanem azt, hogy gyere segítek, hogy ennél is jobban menjen. Ha folyton negatív érzéseket és szavakat kap, kamasz korára egy roncsnak fogja érezni magát, akit senki nem szeret.

Minden nap mondd el neki, hogy szereted és büszke vagy rá, ez a két szó ne csak jutalom legyen, hanem a mindennapok része.

Légy vele minőségi időt, ne csak egy helyiségben legyetek.

Ha főzöl, vidd magaddal, ha nagyobb lesz vond be akár a takarításba is.

Nekem afent leírt negatívdolgok miatt nem jó a kacsolatom anyukámmal, vagy 15éve nem hallottam tőle a szeretlek szót úgy tőle, hogy őszintén mondja. Ezért cselekszem az ellenkezőjét azoknak, amiket ő tett, mikor gyerek voltam.

2019. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előzőek tanácsai nagyon jók, én még azt tenném hozzá, hogy öleld meg sokszor!
2019. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden jó emberi kapcsolathoz és legföképpen gyerek-szülö kapcsolathoz a legfontosabb, hogy a másikat megértsed. Nem kell valamivel egyetérteni, de gondold bele magadat az ö helyzetébe és azt értsd meg.


Pl benyomodik a kindertojás oldala és a gyerek üvölt. Neked ez egy érthetetlen dolog, miért is csinálja a hisztit, semmi nem történt. Na de gondoldj bele egy 3 éves helyzetébe. Ö még nem tanult fizikát, és foggalma sincsen, hogy müködnek a dolgok. Azt sem tudja, hogy a boltok telis tele vannak kindertojással. Ö csak addig lát el, hogy az ö tojása benyomodott, ennyi a látoköre. Vagy is az ö számára a világ legnagyobb baja abban a pillanatban a benyomodott kindertojás. Ezt megértheted, és mondhatod is neki, hogy kicsim megértem, hogy ez rossz dolog a benyomodott kindertojás. Nem kell ásikat venni, de megértéssel azt mutatod neki, hogy te ott vagy vele a bajban.


Soha nem mondom a gyerekeimnek, hogy "semmi baj" ha látom, hogy sírnak vagy bajuk van. Miért is sírna ha nem lenne neki baja. Ha sír, hisztizik akkor baja van, még ha ez nekem nem túl érthetö.

2019. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted van bevált, mindenki számára megfelelő recept? Szerintem nincs. HALVÁNYLILA GŐZÜNK NINCS, hogyan kell jó anyának lenni. Én nem tettem magasra a lécet. Éljük túl az adott napot anélkül, hogy bárki kórházba vagy zárt osztályra kerülne. Anyukámat azért tartom jó anyának,mert tudom, hogy a legjobb tudása szerint nevelt engem. Hibázott, persze hogy hibázott. De tudom, hogy akkor is a legjobbat akarta nekem.
2019. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámat azért tartom jó anyának, mert mindig számíthattam rá, akkor is, amikor hibáztam. Éreztette, hogy nem tudok olyant csinálni, amiért megromlana a kapcsolatunk. Mindent elmondhattam neki, mindig meghallgatott, sohasem bagatellizálta a problémáimat, tudott jó tanácsokat adni vagy megnyugtatni.
2019. júl. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!