Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iskolás gyereked hogyan...

Iskolás gyereked hogyan köszön ismeretlen felnőttek ek?

Figyelt kérdés

Amikor én gyerek voltam, mindenkit csókolomozni kellett, az enyémek viszont ezt már úgy vettem észre, nem igazán használják, legfeljebb a tanítónőnek néha, de ott is inkább a Jó napot megy. Idegeneket meg mindig jó napotoznak.

Alapvetően nem bánom, emlékszem, nekem annak idején milyen nehéz volt átállni, de érdekel, hogy ez máshol is így van-e, vagy van-e, ahol még erősen él a Csókolom.

Mi egy Pest melletti kisvárosban élünk.


2019. júl. 16. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó napot kívánok - 8 és 13 éves.
2019. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Erről a csókolomról eszembe jut, hogy én mennyire utáltam így köszönni. Anyám egyszer irdatlanul leszídot, mert azt mondtam, hogy jó napot kívánok, mert a gyerekek nem köszönhetnek így.

Én a fiamat nem kényszerítem, ahol ismernek ott már köszönhet sziával, ahol nem, ott ő minket utánozva a napnak megfelelően jó reggelt/napot kívánokot köszön.

2019. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi falun élünk, ahol még napi használatos köszönés a csókolom. Ennek ellenére úgy köszön a 8 éves fiunk, ahogy mi. Tehát nyilván személyesen vagy látásból ismerünk mindenkit és ahogy mi köszönünk, azt használja ő is. Közeli szomszédok, vagy közvetlenebb időseknek szoktam csókolomot köszönni, így a fiunk is, de nagyrészt napszaknak megfelelően köszönünk az időseknek, jó reggelt, jó napot, jó estét és a fiunk is így köszön. Vagy éppen nyilván akik bár idősebbek, de közvetlenebbek, vagy ismerjük őket és tegezzük, azokat a kisfiunk is tegezi, tehát sziát köszön.
2019. júl. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Az én lányom Csókolommal köszön, de az osztálytársai pl. nem. Inkább a Jó napot a "divat"
2019. júl. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Már engem úgy tanított az alsós ofőm is, hogy napszaknak megfelelően köszönjünk és hagyjuk el a csókolomot! Nagyon igaza volt.

Sajnos anyám van ilyen falusi szinten megrekedve, volt hogy rendesen kiakadt, hogy 20 évesen a negyvenes szomszédnak nem csókolommal köszöntem!

Iskolás gyerekemnek a napszaknak megfelelő köszönést tanítom, ahogy középiskolában is kell majd köszönni és a hátralevő életében kb mindenhol és minden nyelven.

2019. júl. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Igen manapság a jo napot..stb. a divat. De nekem mikor egy kisgyerek jo napotot mond kiráz a hideg, utalom. Nyilvan a csokolom se jobb. A ,,szia" az nekem jobban hangzik. De a fiamnak en is ugy tanítom majd,ami a divat, mert en is utaltam hogy anno csokolomoznom kellett.
2019. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó napot kívánok, mindig így köszön idegen felnőtteknek. 12 éves. Most tűnt csak fel, hogy még soha nem is hallottam tőle azt, hogy csókolom. Én gyerekként mindig úgy köszöntem, és tényleg nehéz volt ezt elhagyni. Nem bánom egyáltalán, hogy kezd kikopni.
2019. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

8 éves, most volt másodikos. Nagyon ritkán engem utánozva "Jó napot (kívánok)!" és "viszont látásra" a köszönés, még ritkábban "csókolom", pedig én a házban élő időseknek így köszönök és (gyerek/kamaszkori) ismerősök szüleinek is.

A gyerek egyébként az esetek 80%-ban sziával köszön. A suliban is így szokták meg (én pedig idegbajt kapok tőle).

2019. júl. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, azt elhiszem, hogy bántja a füledet... A mi sulinkban szerencsére ezt azért nem engedik, ott még Csókolom/Jó napot kívánok jár a pedagógusoknak, bár a most másodikat végző fiam is ettől függetlenül tegezi őket.
2019. júl. 17. 11:09
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggel és távozáskor így köszönnek, de tegezik őket, illetve ha napközben találkoznak, vagy az utcán, akkor simán "Szia X néni!"-t kiabál oda neki.

Sajnos az, hogy engem zavar, semmit nem ér, amíg a suliban ez teljesen elfogadott. Még a felsősök is tegezik a tanítók jelentős részét.

2019. júl. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!