Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek a szüleimmel?

Mit tegyek a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Van egy 8hónapos kislányom eddig kétszer látták. Mindig megy a panaszkodás mért nem megyek hozzájuk. 1., van egy kutyájuk aki már engem is megharapott. 2., a testvérem beteg és volt hogy apának is neki ment így nem merem felvinni oda. Félreértés ne essék szeretem őket. Mindig mondom, hogy jöjjenek ide nyugodtan amikor tesom iskolába van amugy kb 10percre lakunk egymástol volt hogy elvittem a lányomat a ház elé hogy jöjjenek le sétáljuk, de az volt a válasz menjek fel mert nem érnek rá. Amugy liftes házban laknak tehát a járással nincs gond plusz állandoan csavarognak a városba amit szintén megemlítettem hogy én is bemegyek és csavarogjunk, de nem értek rá. Azon van a hangsúly hogy nem viszem fel a kislányom és mindenre az a válasz hogy mi is ott nőttünk fel. Csak 30éve más volt. Mit tegyek mert szeretném hogy lássák az unokájukat, de akkor sem szeretném felvinni
2019. júl. 17. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ez hatalmi harc a részükről, vagy nem tudom. De olyan nincs, hogy olyan helyre vidd a gyereked, ahol nem érzed biztonságban. És pont. Ha nekik meg nem ér annyit, hogy megemeljék magukat, akkor így jártak. Nem kell, hogy lelkiismeretfurdalásod legyen.
2019. júl. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszoló minden szavával egyetértek, én is írhattam volna.
2019. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 1-nek igaza van. De szerintem nem a kérdező lelkifurdalásáról van szó, hanem arról, hogy baromi rosszul esik neki, hogy a szüleit nem érdekli a gyereke. Nekem mindjárt az jutott az eszembe a kérdést olvasva, hogy nem akarnak gyerekezni se azt, hogy idővel rájuk bízd majd néhány órára. Én legalábbis ezt csinálnám, ha nem akarnék vigyázni az unokámra. Szerintem olyan nincs, hogy 10 percre lakunk, kíváncsi vagyok az unokámra, de soha nem megyek.
2019. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, ez ilyen hatalmi harc, nehogymár nekik kelljen megmozdulni, igenis te menj oda. Nem kell belemenni, szerintem mondd meg egyenesen, amit ide is leírtál, ha nem változtatnak, akkor így jártak.
2019. júl. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már mondtam nekik, de mondom az a válasz mindenre hogy én is felnőttem ott amugy 34éves vagyok meg van egy nővérem is aki szintén mellettem áll, de ő másik városba lakik. Az öcsém most 15 éves tehát mikor én elköltöztem akkor még csak 2 éves volt, így alapbol sem olyan a kapcsolatom vele és azt is nem egyszer megkaptuk hogy ott hagytuk őket a beteg testvéremmel lehet ez is bántja őket, hogy új életem van a férjemmel és a kislányommal
2019. júl. 18. 09:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szuleid nem kicsit vannak eltajolva. Eloszor is nem vinnem en sem a gyerekem egy olyan kozegbe ahol van egy agressziv, fogyatekos szemely aki eselyes hogy megutheti, plusz ott egy kiszamithatatlan kutya is.

Masodszor milyen dolog az mar hogy szemrehanyast tesznek neked es a noverednek, hogy ott hagytattok oket egy beteg gyerekel. Megall az esz! Sajnos nekik szuletett beteg gyerekuk es nem neked. Miert lettel volna te koteles ott maradni veluk es segiteni? Egyaltalan szulo az ilyen? Kedves kerdezo komoly gondok vannak a szuleidel.

2019. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha őszintén és kategorikusan elmondtad nekik, hogy kifejezetten a gyereked biztonságáért aggódsz a kutya és a beteg testvéred miatt, és ezt ők nem értik meg, akkor rendkívül korlátoltak, és a gyereked mellettük sem lenne biztonságban. Ha még nem került sor arra, hogy az okokat nagyon egyértelműen kifejtsd, úgy, hogy biztosan megértsék, akkor tedd meg! Közöld, hogy semmiféleképpen nem fogod felvinni hozzájuk a gyereket, mert félted, a kutya is megtámadhatja és a beteg testvéred is. Ebből te nem kérsz. Ha tényleg látni akarják az unokájukat, akkor lehet nálatok vagy az utcán.
2019. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!