Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vérszerinti apa láthatási...

Vérszerinti apa láthatási joga - mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumhasználók!

A következő kérdéssel fordulnék Önökhöz, kérném szíves segítségüket;

A páromnak van egy 3 éves kisfia, aki előző kapcsolatából született. Ám már a gyerek megszületése előtt szakítottak. A gyerek az ex nevére került. Az említett férfi, azóta a gyerekkel nem foglalkozik,már születése előtt szakítottak, legfeljebb néhány hetente felbukkan (legutóbb 8 hete jelentkezett, s látogatta meg a kicsit 1 órára). Anyagi segítséget nem nyújt, bár nincs is rá szükségünk. Büntetett előéletű, alkalmi munkákból igyekszik fenntartani magát. A gyereket felelősséggel nem lehet rábízni, veszélyeztetné a kicsi biztonságát, felelőtlen, buta,hanyag, nemtörődöm. A kisgyerek nem keresi,nem hiányolja, én és az anya neveljük.

Ez tehát a helyzet dióhéjban, a kérdésem az lenne, ha a biológiai apa nem szeretne esetleg önként lemondani a gyerekről, akkor hogyan vonhatjuk meg a láthatási jogát ( Ha egyáltalán van neki)? Mik a lépések, hova forduljunk?

Előre is köszönöm!



2019. júl. 18. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy,van joga látnia a gyereket.Vagy be kell bizonyítani hogy drogozik,iszik,stb.
2019. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Előrebocsátom, nem vagyok jogász.

Szóval a láthatást bíróság szabályozza. De ha itt nem szabályozta, akkor tulajdonképpen megegyezés kérdése - amíg valamelyik fél bírósághoz nem fordul (mert nem tetszik neki, ahogyan a másik fél akarja).

Ha jól sejtem, nálatok eddig nem volt bírósági döntés.

Ha bírósághoz fordulnátok, azon az alapon nem tiltanák el a gyerektől, hogy büntetett előéletű, vagy nem lehet rábízni a kisgyereket. Egyébként ez utóbbit is bizonyítani kéne, nem bemondásra megy. Ha konkrétan a gyereket bántalmazta volna, vagy felelőtlen viselkedése miatt súlyos sérülést szenvedett volna a gyerek, akkor lenne rá esély.


Szerintem a legjobban akkor jártok, ha megpróbáltok megegyezni vele. Habár, ha kéthavonta meglátogatja, akkor valamilyen szinten kötődik hozzá, és ezt adott esetben a bíróság is méltányolni fogja.

2019. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt már gyermekelhelyezési per? Ott szabályozták a láthatást is.

Ha nem volt, akkor kapaszkodj: az apukának pont ugyanolyan jogai vannak a gyerekhez, mint az anyukának, ergo nem korlátozhatja senki a láthatást.

Ha pár hetente látogatja a gyereket az kapcsolattartás, tehát törődik a gyerekkel. Ezt nem fogja tőle egyetlen bíróság se megvonni.

Ha szerintetek nem megbízható, azt néktek kell bizonyítani

2019. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Két lehetőség van:


- Bíróságon, elhelyezési per kereteiben bizonyítékokkal alátámasztva kérvényezni a láthatás csökkentését/megszüntetését. Mivel a gyereknek is joga van az apjához (legyen az akármilyen), ezért teljesen csak ritka, indokolt esetben vonják meg a láthatást.


- Összeházasodtok és örökbefogadod a gyereket. Ezzel a vér szerinti apa minden joga és kötelessége megszűnik. Ehhez azonban szükséges az ő beleegyezése, tehát hivatalosan le kell mondania a gyerekről. Ha nem hajlandó, akkor ezt nem tudjátok megcsinálni. Esetleg lehet rá nyomást gyakorolni, ha pert indítotok, ahol megszabják a gyerektartás összegét. Ha két havonta egyszer nézi meg a gyereket, akkor valószínűleg nem ér neki annyit, hogy minden hónapban fizessen.

2019. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4!


A második lehetőség nem játszik, de ne zavarjon. A vérszerinti apa apasági nyilatkozatot tett. A kérdező akkor fogadhatna örökbe a gyereket, ha az apa lemondana az ő javára róla miután az anyával összeházasodtak.

2019. júl. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4!


Bocs, gyorsan olvastam, ugyanazt írtad, amit én. Bocsi.

2019. júl. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!