Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás kezdete tényleg...

Hozzátáplálás kezdete tényleg ilyen nehézkes vagy türelmetlen vagyok?

Figyelt kérdés
10. napja próbálom délelőttönként, mindig 20 percet szánok rá, de sehol nem tartunk. Kanalat kiveri a kezemből, kitekeredik a székből, fogát összeszorítja, ordít, a 20 perc alatt talán 3 kanál megy be normálisan. Alma, őszibarack amit eddig próbálunk. Műanyag baba kanállal. 6 hónapos. Nem repülőzök és játszok vele, de tátogok, cuppogok hozzá neki.

2019. júl. 23. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Mielőtt nem próbáltad adni neki, nem láttál rajta jeleket, hogy enne? Lehet ő meg nem érett meg rá.

Amúgy én multhet csütörtökön kezdtem, de kapott már almát, barackot és dinnyét is. Holnap sárga barack, a héten még meg mangó, dinnye, avokádó lesz. Nem kell napokig ugyan azt adni, lehet nem ízlik neki vagy éppen nem éhes.

2019. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy feszült vagy és azt érzi? Három gyerekem van, mindegyik imád/imádott enni. Esetleg az is lehet, hogy még túl korai neki a hozzátáplálás, várnék vele pár napot, hetet.
2019. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Maga az egész viselkedése és az ellenállása katasztrófa evés közben, pedig máskor jól viselkedik. Tápszerből nagyon jó evő és várja a cumis üveget. Házi orvos már nagyon hajtaná, hogy váltsunk ki egy-két étkezést.
2019. júl. 23. 20:43
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Próbáld ki a blw módszert. Amúgy simán kezdhetted volna 4 hósan is, mivel írod, hogy tápszeres. 2 fiam van, mindkettőnél így kezdtem, 6 hós korukra 2 étkezés ki volt váltva. Könnyű ezzel a nem érett dologgal takarózni. Fél évesen már mehetne a glutén is.

Próbáld korábban, lehet nagyon éhes már addigra, érzi rajtad a feszkót. Adhatsz neki egy csomó félét, az alma berögzött kezdŕs, pedig rengeteg mással lehet kezdeni.

2019. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem erőltetném, hiszen egyértelműen nem akarja, nem érett rá!

Add a kezébe a kanalat csak úgy, üresen. Barátkozzon vele.

Látni fogod rajta, ha készen áll. Ültesd oda ha ti esztek.

2019. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg tényleg nem érett rá. A kislányom most lesz 3 nap múlva 5 hónapos. Én akartam várni a hozzá táplálással legalább 5és fél hónapos koráig,de azt vettük észre, hogy,amikor ettünk,akkor kinézte a szánkból az ételt és közben cuppogott. Ez volt 8 napja. Azóta már kapott almát barackot. Nagyon jó étvággyal eszik. Próbálj meg mást adni neki,hátha,de ha nagyon nem megy nem kell erőltetni.
2019. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
1. Válaszoló vagyok. Mi a Békanak kell lepontozni??? Mert amúgy nagyon jó fejek vagytok, csak az enyém lett lelontozva............ holott van kB 3 válasz is, ami szintén korainak tartja.
2019. júl. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Nekem anyatejes a babám. 6 hónapos kora előtt kb 10 nappal kezdtem, először etető cumiba tett gyümölccsel, 6 hóbapos korától, ami 2 hete volt, tökjól beindult. A napi 2. étkezést kiváltottam, és a 3. étkezésnèl is jót eszik. A többi marad egyelőre szopi. Nem blw-zek, szerintem nekünk nem való, és mivel nem tudok fejni, szeretnék hamar alternatívát egy-egy szopinak.

Amiket megfigyeltem:

- tetszik neki ha 2 kanál van, az egyikk játszik, nyalogatja, a másikkal kínálom, néha csere, néha maga is a szájához viszi a kanalat

- az édes dolgokat szereti, egyesével válogattam a piacon fehér húsú, szinte tulérett őszibarit. Bár későbbre javasolják, kipróbáltuk a banánt es a sárgadinnyét, szereti mindkettőt, banánnal minden tetszik. Az édes körte is jó, és a szeretett dolgokhoz adagolt alma is.

- villával töröm össze és icipicit párolom, hogy kellemesebb állaga legyen. Kezdetben minél folyékonyabb, homogénebb állagú, annál jobb.

- bejött még a glutén bevezetős baba gabona kivonat, a gyümivel megeszi, ez egy étkezés

- a zöldségpürénél főzelékszerűbb állagot szeret, amikor ilyen nyúlós undorító, az fujj. Itt is jó neki, ha kellemes meleg az étel. A zöldségpürével türelmes vagyok, pár kanál is öröm

- baba tejberizs pèp volt az első, ahol úgy éreztem, megtört a jég és eszi. Ezt nem adom naponta, jolly jokernek viszont jó lesz, ha nem érek haza időben.

- én nem cuppogok meg bohóckodom, de egy fél órát rászánok, beszélgetek, mosolygok. Koncz Zsuzsát szoktunk hallgatni, már szépen felismeri a szitut és cuppog, amikor elkezdek készülődni.


Nem tudom, ebből hasznos-e vmi, de szerintem ne aggódj, kövesd a jelzéseit és kialakul.

2019. júl. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kisfiam 5 hónaposan kezdte a hozzátáplálást. Ugyanez ment ami nálad ez nem éretlenség megkell szoknia hogy nem mindig a cumi kerül a szájába. Ne add fel mindennap ha 3 kanál akkor három és utána adjál neki tápszert ha nagyon nem akaródzik enni! Később viszont a helyedben várnék addig amíg amíg nagyon éhes lesz és biztos hogy fog enni csak ne add fel ne várj a hozzátáplálással. Lassan de biztosan menni fog! Az enyém is így kezdte lassacskán elfogadta és mikor már vártam amíg nagyon éhes nem lett amit adtam eppen mindent megevett! Nekem bevált 2 gyereknél is ez!
2019. júl. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi-köszi, ezek hasznosak, amit írtok, máris újult erővel vágok neki a holnap napnak. (Ma a férjem próbálta. :) )
2019. júl. 24. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!