Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek későn kezdett darabosat enni a gyereke?

Figyelt kérdés

9 hód kisfiam egyáltalán nem akar még. Ha elé teszem megfogja elmoncsolja vagy ledobja de be nem kapja. Ha én teszek a szájába kisebb darabkákat akkor annak hányás a vége, ami azért nem jó, mert így is lassan hízik, ha azt is kihányja amit megevett ennyit se fog.

Ha teszek is sonkát vagy ilyesmit a szájába inkább nyel mindent rögtön le, keveset rág rajta. 8 hos bebieteltol szintúgy oklendezik. Eroltessem továbbra is vagy még nem áll rá készen?


2019. júl. 27. 09:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként én már attól is boldog vagyok, hogy eszi a pepeset, mivel nagyon rossz evő. Csak a védőnő folyamatosan sulykolja belém hogy darabosat kell ennie.
2019. júl. 27. 09:29
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a puffasztott kukorica "kuki" segített. Azt szerette nagyon rágni és ott annyira nem is kellett a fulladástól félnem. A darabos babakajcsinál nálam is öklendezett. Úgy csinálom hogy vagy darabos vagy pépes, nem vegyítem a kettőt. Vagy apró kenyérfalatokat is szeret rágni.
2019. júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam a jövő héten lesz 9 hós. Ő sem eszik darabosat. Öklendezik vagy kitúrja a nyelvével. Pedig ő nagyon jó evő. Én nem izgatom ezen magam. Majd eszi, ha jónak látja.

A védőnőnek meg azt kell mondani, hogy eszi és kész.

2019. júl. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
A fiam mindjárt 9 hónapos de még a pépes dolgokat sem nagyon eszi. Amit sikerül beletuszkolni azt is csak azért mert a kanál érdekli, nem az étel. Én már tiszta pánikban vagyok miatta, és nekem pont a védőnő meg a gyerekorvos mondja, hogy nem baj, majd megjön a kedve az eveshez
2019. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányom elmúlt 1 mire hajlandó volt darabosat enni, addig csak full pépeset, abból is csak néhány fajtát
2019. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak mi vagyunk így ezzel. Csak ez már kellene dolog elég kiborító
2019. júl. 27. 11:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
15 hosan kezdett enni darabosat de meg akkor is öklendezett néha. Bar nalunk az is kozrejatszhatott h nem volt csak 2 foga. Mi kiflivel kezdtunk meg sajttal. A darabos bebieteltol viszont még akkor is oklendezett. A te picidnek hany foga van?Szerintem várjatok meg egyebkent,neha rakj ele egy kis nasit pl.kukit vagy babakeksz aztán egy idő utan csak elnyammogta,eleinte otthagyta vagy mint a te babad szetmorzsolgatta,de csak lecsuszott neki egyszercsak.
2019. júl. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es nem azon múlik hogy van e foga. Kislányom 8 hónapos korától csak darabosat hajlandó enni pürét kiköpi. Pedig foga még most lassan 11 hónaposan sincs egy sem.


Kérdező a védőnőt hagyd. Azt mond amit hallani akar. Engem 9 hónapos státuszon azért piszkált, hogy mi az hogy csak darabosat hajlandó enni, adjak neki pürét is.... Majd megérik rá, egyébként az ilyen "kuki" meg babapiskóta az tényleg jó ötlet.

2019. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányom gyönyörűen ette a darabosat ( már amennyit evett-rosszevő)



Most 13 hósan lehet csak vegyíteni a pépest a darabossal( klasszikus főzelék)


Bébiételeket sosem ette meg



Túl pici darabokat adsz, azt hiszi nem kell rágni



Akkorát adj amiből muszáj, de nem nagyon kell rágni, mert amúgy puha


Puhára párolt répa, hasábra vágott főttkrumpli...avokádó, de szupi a banán is

( mint amik a blw-sek által ajánlottak)

2019. júl. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Hétvégén eszembe jutottál. :-) Babás kerti partin voltunk, pokrócon a babák, egyik köménymagos sajtos tallért evett. Én babóm meg csipegette a morzsákat mint egy madár(égett is a fejem, mintha éheztetném a gyereket) ezért kapott egy tallért a kezébe. Először egy jó nagyot harapott bele(szívrohamot kaptam de többi anyuka mondta hogy hagyjam megoldja) de ahogy nyammogta kiesett a szájából a nagy része, majd pár ilyen harapás után nagyon szépen kezdte enni. Belejött, nem volt fuldoklás, elvolt a tallérokkal. Szóval ha már bevezetted a sajtot, ha gondolod próbáld ki a köményes sajtos tallért, szerintem "jó tanár" a rágás tanulásában.
2019. júl. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!