Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha valaki ételt ad a gyermeked...

Ha valaki ételt ad a gyermekednek előtte megkérdezi, hogy megteheti-e?

Figyelt kérdés

Már kétszer történt olyan, hogy apósomék fagyit/jégkrémet (csoki bevonattal) nyalattak a fiammal.

Nem figyeltem, tényleg alig pár mp alatt történt. És még ők voltak megsértődve, hogy rájuk szóltunk, mondván ízlett neki. Persze, hisz fogzik ilyenkor mindent a szájába vesz..

Anyám is szokott neki adni evés időn kívül, de ő legalább gyümölcsöt, amit épp eszünk, pl banánból tör neki.

6-7 hónapos kora körül történt, most 7 és fél hónapos. Persze, belehalni nem fog, de akkor még tejtermék sem volt bevezetve, és amúgy sem szeretnék felesleges cukrot adni neki.

Nálatok ez hogy működik? Vagy én reagálom túl?


2019. júl. 31. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Amíg pici volt, megkérdeztek, ahogy én is megkérdeztem a kisgyereket szülőtől, ha a kicsi oda jött valamit kérni. A felesleges cukor mondjuk egyik oldalon se volt döntő, én mindig csak az allergia miatt kérdeztem rá, hogy kaphat e x dologból. A nagyszüleiben meg megbíztam annyira, hogy tudjam, nem akarják megmérgezni a gyereket. Semmi baja nem lesz amúgy se a csokitól, se a jegkremtol, se a gyümölcstől, hacsak nem allergiás.
2019. júl. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

16 hónapos, édesanyám sokat van vele, heti 2-3 napot itt van most, mert terhes vagyok és jön segíteni. Régebben is heti 1 napot jött, de tudja jól, hogy a megkérdezésem nélkül semmit sem adhat neki, főleg, hogy keveset eszik, válogatós, ha még étkezések között is nasizna ezt-azt nem tudom mi lenne. Anyósomékkal kb. havi 1 tálalka van,ott szinte minden másodpercben mellettem van a gyerek, idegennek érzi őket és inkább velem akar lenni, így ott esély sincs a tudtom nélküli etetésre.

Más még nem akarta etetni, de nem lennék boldog tőle, természetesen nálam az lenne az alap, hogy megkérdezzék, lehet-e.

2019. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
2-es vagyok, nálunk még nem kapott csokit, túró rudit, jégkrémet, bolti cukros gyümölcsjoghurtot, cukros kekszeket stb, szerintem ez még teljesen felesleges neki. Szóval nem örülnék ilyet kapna.
2019. júl. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Én mindig megkérdezem a szülőket, pl játszótéren, hogy kaphat-e abból, akit eszik a fiam.

A mai világban nagyon sok az étel allergiás gyerek, akiktől mondjuk 6-7 éves korig nem elvárható, hogy tudja mit ehet és mit nem. Nem akarom, hogy bármi problema legyen.

2019. júl. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

"kaphat-e abból, akit eszik a fiam."

És a másik szülő nem panaszkodik, hogy a gyerekét eszitek? Szabad egyáltalán bemenni oda zombinak?

2019. júl. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Mindig


13 hós


Mielőtt adnák megkérdezik kaphat-e


Olyankor is, ha tudjàk, hogy ehetne olyat.


Egyedül apukám nem tartja mindig be.


Nem csinálok presztizskérdést. Csak rosszevő a pici, ha nasiztatják, akkor nem fog rendesen enni....


A 2. Alkalom után apu "ennyitől fog rendesen enni" felszólalása után odatettem, hogy nézte végig mit művel evés címen ilyenkor...

Azóta betartja

Mert nem gondolta volna, hogy egy falat pogácsa ennyit jelent.

De

Fél órával evés előtt egy fél pogácsa pont annyit jelent.., nem csak úgy "majd én tudom"-ból mondtam..

Ha ebédelt utána kínálja, és kéri, akkor legyen

2019. júl. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Te reagalod tul....

En a homokozoban ket kezzel zabaltam a homokot:)

2019. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

"A 2. Alkalom után apu "ennyitől fog rendesen enni" felszólalása után odatettem, hogy nézte végig mit művel evés címen ilyenkor..."


Ezt a budos életben nem fogom megérteni. Mi van akkor, ha épp nem eszik annyit? Semmi. Majd eszik később. Éhen halni nem fog és téged se csuknak le, ha nem 12kor eszi meg a tokfozeleket hanem este 6kor.

2019. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem fordult elő még ilyen, de nyilván előfordulhatott volna merő jószándékból. Szüleink fiatalkorában sokkal korábban kezdték a hozzátáplálást, de ha ugyanígy csinálták volna, mint ahogy most ajánlják, akkor is elfelejthették ennyi idő alatt, hogy mikor szabad tejterméket, stb.


Az igazság az, hogy ami még nincs bevezetve, vagy nem is szabad még enni, azért iszonyatosan kiakadnék én is, szerintme ezt a részét nem reagálod túl.


Más hozzászólók által írt olyan esetet, amikor a nasi miatt nem ment jól az ebédelés például, én most már lazábban veszem, három gyerekem van, a legkisebbel, d emár a másodikkal sem lehetett mindent anagyköny szerint ideálisan csinálni, egymáshoz igazodunk, néha elcsúszik a napirend az ideálistól, de ez az élet, órára pontosan nem lehet három kisgyerekkel élni. Az elsővel még simán, és ott elhiszem, hogy bezavar abba a konkrét napba, ha nem úgy eszik ebédet, mert akkor már nem úgy eszik uzsonnát és vacsit sem, de hát ez is csak egy nap az életéből.


Hozzáteszem, nekem még olyan jó evő gyerekem nem volt, aki mindnet egyformán szeretett és megevett volna, tehát minden "szabályt" betartva is volt, hogy egyszer jobban evett, máskor rosszabbul, nekem ez a természetes.


Amúgy meg főétkezés előtt nasizgatni nem jó semmilyen életkorban:)

2019. júl. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem mogyoróallergias, de a fulladásos típus. Játszótéren az anyukák érkezéskor elfoglalják az asztalt, és kirakják, amit sütöttek, vettek, így a gyerekek rohannak enni. Szerencsére már nagyobb a gyerekem, és még tudtam értetni vele hogy MINDIG SZÓLJOn, bármivel kínálják. Sajnos többször előfordult, hogy mogyorós csoki, mogyorókrémes muffin is volt a "kínálatban"

Belegondolni sem merek, a mentő nem ért volna ki :( különben sem értem, hogy miért ilyesmikkel kell etetni a gyereket. Sajnos, ez a játszótéri evészet nagyon durva méreteket ölt, más butasága miatt nem tudzunk (már igen) nyugodtan játszótérre menni, mert míg pici volt a gyerekem és nem értette meg, folyton a nyomában kajtattam, mint egy hülye, hogy nehogy valamibe bele egyen. Aztán egy időben kerültem is az ilyen nőket, mi szendvicseket, gyümölcsöket viszünk a játszótérre, melegebb időben pici hűtőtáskát.

Aztán, amikor alma cikkekkel kínáltam a gyerek sereget, mindegyik fujjogott...

2019. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!