Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdjem el kiváltani az...

Mikor kezdjem el kiváltani az ebédet? Mit adnátok neki? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

6 hónapos a gyermekem, tápszeres. 4,5 hónaposan kezdte a kóstolást. 1,5 hete már teljesen kiváltottuk a tízórait. Gyümölcsöt kap és vizet. (Almát, őszi-vagy sárgabarackot adok neki, néha az almahoz sütőtökötbis kap.)

Ebédre tudom főzelék kellene. De mikor kezdjem adni neki? Mennyi idő alatt kellene azt is kiváltani? És mit adjak, hogy tápláló legyen?

Ilyenekre gondoltam:

Sütőtök, burgonya, zöldborsó (a megfelelő módon elkészítve), sárgarépa, brokkoli, hozzá csirke vagy pulyka. Igazából ezt javaslatból olvastam ki.

Egyébként tízóraira ebben a korban ti milyen gyümiket adnátok még?

Banán, vagy meggy például?

Az uzsonnát azután kell kiváltani miútán az ebed már ki lett váltva?


Bocsi a sok kérdésért de a Védőnő sokat nem segit.



2019. aug. 7. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is tök mindegy melyik étkezést váltod ki melyik után. Azért javasolják a tízorait, mert ha nem bír egy ételt délutánra kijön. Én az ebéddel kezdtem, tök vegyesen kap, van, hogy tejpépet, van, hogy valamilyen pürét. Mehet hús is már neki, babakeksszel is dúsíthatod a kajáit. Igazából millió dolgot kaphat már, arra figyelj, legyen benne laktató, pl amiket felsoroltál. A lényeg, 3-5 napig csak 1 ízt kóstoltass, hogy kiderüljön, érzékeny ra vagy sem.
2019. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2019. aug. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 7 hónapos, 1 hónapja van HT.

A tízórait váltottam ki, gyümölccsel kevert baba-gabonával (alma, körte, banán, barack, dinnye - ezeket eszi).

Az ebéd jól alakul, de még nincs kiváltva, pár nappal a gyümi után kezdtem. Főzelék az ebéd vagyis főtt krumpli + még vmi (tök, sárgarépa, batáta) szintén főzve vagy párolva, botmixerelelve. Lehet még cékla is, azt most fogom kipróbálni.

Nemrég vezettem be a csirkehúst és olajat is a főzihez.

Tejberizspépet akkor szokott kapni ha vki más eteti (pl apja), mert azt gyors elkészíteni.

A 3. Étkezés kiváltását 9 hónaposan kezdem majd.


Nálad a glutén és a hús bevezetése jön majd lassan, az alapján, amit nekem mondtak és olvastam.

2019. aug. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!