Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki hogy csinálta, hogy gyermek...

Annta kérdése:

Ki hogy csinálta, hogy gyermeke egy éves korára ugyanazt egye, mint a család többi tagja? Többi lent.

Figyelt kérdés

A férjem kevés féle ételt eszik meg. Az is főleg húsféle jobbára krumplival, rizzsel. Én szívesen főzök többfélét, illetve egyáltalán egészségesebb, azaz zöldséges, gyümölcsös ételeket, nomeg reform (bulgur, köles, hajdina...), de akkor főzzek kétfélét és imádkozzak, hogy a gyerek szeresse amit én eszek és ne akarja mindenáron az apjáét, vagy legalább ne mindig azt? Vagy tud valaki valami egyszerűbb utat, tippet?

Azt az ötletet nem tudom elfogadni, hogy akkor a férjem főzzön magának, mert akkor Debrecenit eszik kenyérrel, meg egyéb ilyesmit. Azt meg nem hagyhatom. Fontos ő is nekem.



2019. aug. 18. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy főzz, ahogy eddig is tetted! Ha eddig kétféle kaja volt, akkor legyen ezután is kétféle, a gyerek meg maljd azt eszi, ami jobban ízlik neki.
2019. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy úgy ment, hogy főztem olyat mindenkinek, amit ehet a pici. Mondjuk főzeléket, plusz feltétnek tojást nekünk. Zöldséglevest, nekünk pogácsa utána.
2019. aug. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Én is úgy csináltam,ahogy a második írja. Mi is azt ettünk mint a pici. 8-9 hónapos korától kezdve.
2019. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A gyerekem 1 éves kora óta simán eszi a kuszkuszt, hajdinát, mindenféle zöldséget, olajbogyót, halat, bulgurral töltött cukkinit meg minden ilyesmit. A férjem kedvéért nálunk is gyakran vannak ilyen komfort kaják de a gyerek gyakorlatilag mindent megeszik. Mindent megkóstol, nincsen titkunk csak annyi hogy mindenből igyekeztük kóstoltatni amióta csak érdekli a téma. Na persze azt nem mondom, hogy az én reform kajáimat elcserélné a bolognaira de lelkesen megeszik mindent. Annyi, hogy nem villogtatok előtte többféle kaját mert akkor hajlamos szelektálni és ledobálni a kutyának azt ami neki nem nyerte el a tetszését. :D
2019. aug. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kétfélét főzök ha olyan az ebéd amit a pici nem eszik. Pl. ma chilis bab volt, holnap is az lesz így a picinek főztem tök főzeléket virslivel. Ma, holnap azt eszik. De ha pl. csirkepörkölt van, abból eszik a pici is ugyanúgy, csak neki light-osan fűszerezek, ha kész kiszedek neki két napi adagot, majd megfűszerezem magunknak normálisan és rotyogtatom még pár percig.
2019. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak a számomra! :)
2019. aug. 18. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!