Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kisfiam egyszerre keveset...

Kisfiam egyszerre keveset eszik. Ez gond lehet?

Figyelt kérdés
Kisfiam egy éves múlt, 7 hónapig tudtam szoptatni, azóta tápszert kap. Az ételek bevezetése is nehezen ment, nem kellett neki semmi. Mostmár mindent megkóstol, de csak pár kanál ételt szeretne enni. Amit nagyon szeret az az abonett, a babakeksz, a gyümölcsök, köles golyó. Harapja a felvágottat, virslit, húsokat, zöldségeket, de mondjuk 5-6 falat és elég volt. Utána én kiengedték az etetőszékből, mert rázza a fejét, hogy nem kér többet. Szerencsére a vizet meg a tápszert imádja. Volt valaki így? Főzelékek nagyon nem mennek. Inkább amit még tud fogni.
2019. aug. 23. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor adj a kezebe parolt zoldsegeket, hogy ugy egye. Vagy kanalat? Hanyszor eszik igy egy nap?

Sulya rendben van?Azzal egyebkent szerintem minden rendben van, hogy igy eszik, o erzi mikor eleg.

2019. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál. Már azt hittem ennyire nem érdekel senkit.

Szoktam adni neki a kezébe zöldséget, úgy szereti. Pl. a brokkolit azt imádja, meg a zöldbabot. Hát keveset hízott, de nem fogyott. A dokim azt mondta, hogy amíg nem esik vissza a súlya, jó a kedve, addig nincs baj. Inkább csak zavar, hogy a kanál nem kell neki. Adok a kezébe kanalat, de vagy az én számba tömi a kaját vagy dobálja. Mutattam neki, hogy a szájába tegye de nagyon ellenkezett.

Mástól hallom, hogy eszi a gyereke a kenyeret lekvárral, májkrémnel. :) Na azt nem hajlandó megkóstolni sem.

2019. aug. 26. 21:19
 3/4 A kérdező kommentje:
Reggelire eszik általában virslit, felvágottat, abonettet, uborkát, kekszet ( amit kér) tízórai gyümölcs, aztán 11 fele elalszik, előtte kap tápszert. 1 körül kel, próbálok valamilyen húsos zöldséges, vagy husis gyümölcsös ételt adni, van hogy eszi, van hogy nem. Spenót a befutó, de azt nem lehet minden nap. Meg az almaszószos csirke. Tízórai hasonló mint reggelire meg tápszer, ha esetleg nem kér semmit és sír, hogy azt akarja. Vacsira hasonló mint ebédre. Meg lefekvés előtt tápszer. Éjjel is tápszer 1x.
2019. aug. 26. 21:24
 4/4 anonim válasza:
Énszerintem ez nem probléma. Én is kiskoromban nagyon keveset ettem.
2019. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!